12vhpwr
- 1
- 2
- następna ›
Test zasilacza FSP VITA GM 1000 W - Bardzo dobrze wyceniona jednostka ATX 3.1 z odpinanym okablowaniem

FSP posiada niezwykle bogatą ofertę zasilaczy komputerowych, zaczynając od budżetowych jednostek trafiających do niedrogich komputerów OEM, skończywszy na flagowcach pokroju FSP MEGA Ti 1650 W, mogących zaspokoić potrzeby największych entuzjastów. Jednak również w środku stawki znajduje się mnóstwo solidnych konstrukcji, będących ciekawymi propozycjami dla użytkowników składających wydajne komputery gamingowe. Prezentowany dzisiaj model FSP VITA GM 1000 W jest zgodny ze standami ATX 3.1 i PCIe...
Rodzina zasilaczy Thermaltake Toughpower GT ATX 3.1 będzie poszerzona o jednostki o większej mocy

Thermaltake jakiś czas temu wprowadził do oferty serię zasilaczy Toughpower GT, którą można ulokować mniej więcej w środku portfolio producenta. Charakteryzuje się ona pełną modularnością, certyfikatem sprawności 80 Plus Gold oraz zgodnością ze standardami ATX 3.1 i PCIe 5.1. Teraz seria została rozszerzona o dwa mocniejsze modele 1000 W i 1200 W, zaprojektowane z myślą o obsłudze wysokowydajnych komponentów, takich jak najnowsze karty graficzne.
Premiera be quiet! System Power 11 - ciche zasilacze ze średniej półki w standardzie PCIe 5.1 i certyfikatem 80 Plus Bronze

Niemiecka marka be quiet!, jak sama nazwa wskazuje, znana jest z produkcji cichych podzespołów komputerowych. Teraz do jej oferty dołączyła średniopółkowa seria zasilaczy System Power 11, obejmująca modele o mocy od 450 do 750 W z certyfikatem 80 Plus Bronze. Nowe jednostki są zgodne ze standardami PCIe 5.1 i ATX 3.1, co oznacza obecność przewodów 12V-2x6, a także lepsze dostosowanie do współczesnych kart graficznych i procesorów.
ZOTAC GeForce RTX 5070 SOLID - karta graficzna, która bez szwanku przetrwała spalenie przewodu zasilającego 12V-2x6

Wraz z wprowadzeniem złącza 12V-2x6, miały zniknąć problemy z przepalającymi się złączami i przewodami zasilającymi. Niestety, temat powraca jak bumerang, nie tylko w mediach, ale także w rzeczywistości, a liczba przypadków wciąż rośnie. Niedawno w sieci pojawił się kolejny incydent, w którym karta graficzna wyszła bez szwanku, choć przewód dosłownie spłonął. Jednak nie można tego zrzucać tylko na winę samego przewodu, karta również ponosi odpowiedzialność.
Test zasilacza FSP Mega Ti 1650 W - Jest naprawdę MEGA! Certyfikat 80PLUS Titanium, standard ATX 3.1 i dwie wtyczki 12V-2x6

Jeśli szukacie absolutnie bezkompromisowego zasilacza komputerowego, który zaoferuje nieprawdopodobnie wysoką moc, efektywną platformę plus nienaganną kulturę pracy, to musicie mieć świadomość, że... faktycznie istnieje takie połączenie. FSP Mega Ti 1650W można nazwać szczytowym osiągnięciem tego producenta, łączących wszystkie najlepsze cechy poprzednich topowych modeli. Taki potworek kosztować będzie wprawdzie w granicach 1800 złotych, niemniej rozmawiamy o sprzęcie dla zadeklarowanych entuzjastów,...
W Chinach dostępny jest 180-stopniowy adapter złącza 12VHPWR z wentylatorem i ekranem diagnostycznym

16-pinowe złącza zasilania GPU mocno skomplikowało życie wielu entuzjastom. Wiemy już, że standard ten wymaga nieco większej uwagi niż klasyczne 8-pinowe złącze. Po tych wszystkich opowieściach o topieniu się gniazd i niewłaściwie ułożonych przewodach gracze wolą dobrze się upewnić, zanim poddadzą swoją kartę obciążeniom. Temat szybko podchwyciły niektóre firmy oferując specjalne adaptery, ale jedna z nich zabrała się do tego zadania chyba zbyt poważnie...
Nie tylko NVIDIA GeForce RTX 5090 może spalić złącze zasilania. Nowy przypadek dotyczy modelu GeForce RTX 5080

Kontynuujemy sagę o palących się złączach zasilania, która dotyczy serii układów graficznych NVIDIA GeForce RTX z serii 50. W ostatnich dniach problem zdawał się odnosić tylko do najdroższego modelu GeForce RTX 5090, natomiast pojawił się właśnie kolejny przypadek - tym razem dotyczący słabszego brata, czyli edycji GeForce RTX 5080. Ostrzeżenie wydane nie tak dawno przez Moddiy okazało się sensowne, gdyż w omawianej sytuacji użytkownik użył odradzanego przewodu 12VHPWR.
Moddiy odradza stosowanie starszych kabli 12VHPWR z nowymi kartami graficznymi NVIDIA GeForce RTX 5000

Ostatnie publikacje ekspertów sprzętowych sugerują, że istnieje spore ryzyko pojawienia się kolejnych przypadków stopionych konektorów zasilających w kartach NVIDIA GeForce RTX 5090. Pierwsza poszkodowana w ten sposób osoba korzystała między innymi z kabla firmy Moddiy, która cieszy się raczej dobrymi opiniami nawet wśród entuzjastów sprzętowych. Na stronie działu pomocy technicznej firmy pojawiło się istotne ostrzeżenie, które nie wszystkim się spodoba.
NVIDIA miała przygotowane prototypy kart GeForce RTX 4090 oraz GeForce RTX 5090 z kilkoma złączami 12VHPWR

Są podstawy, by sądzić, że niektórzy użytkownicy kart NVIDIA GeForce RTX 5090 będą musieli mierzyć się z problemami znanymi z poprzedniej generacji. Chodzi tutaj oczywiście o ryzyko stopienia się złącza zasilającego. Występowanie tego zjawiska można było prawdopodobnie zminimalizować stosując więcej niż jeden konektor 12VHPWR lub 12V-2x6. Jak wynika z informacji opublikowanych w sieci, NVIDIA miała prototypy tego typu kart.
NVIDIA GeForce RTX 5090 - zdiagnozowano możliwą przyczynę stopienia się konektora 12V-2x6. Wnioski nie są optymistyczne

Osoby, które zdołały nabyć kartę NVIDIA GeForce RTX 5090 nie są z pewnością zadowolone z pierwszego potwierdzonego przypadku stopienia się konektora 12V-2x6. Na podstawie jednostkowej sytuacji nie należy wyciągać daleko idących wniosków, jednak diagnoza, którą udało się postawić znanemu ekspertowi nie napawa optymizmem. Okazuje się, że jest spore prawdopodobieństwo wystąpienia kolejnych przypadków tego typu i nie będzie to raczej wina użytkowników.
NVIDIA GeForce RTX 5090 - pojawił się pierwszy potwierdzony przypadek stopionego złącza zasilającego 12V-2x6

Jednym z najpoważniejszych problemów kart NVIDIA GeForce RTX 4090 i dołączanych do nich przejściówek 12VHPWR, było potencjalne ryzyko stopienia złącza zasilającego. Można przypuszczać, że wyciągnięto z tego odpowiednie wnioski, czego dowodem miała być nowa rewizja konektorów. Niestety wiele wskazuje na to, że pojawił się pierwszy potwierdzony przypadek stopienia złącza w przypadku GeForce RTX 5090. Pozostaje mieć nadzieję, że to jednostkowy przypadek.
NVIDIA GeForce RTX 5060 Ti i GeForce RTX 5060 mają otrzymać pojedyncze gniazdo zasilania 8-pin

Wiele wydajnych kart graficznych od NVIDII posiada złącze zasilania nowego typu, czyli 12VHWPR bądź ulepszoną wersję 12V-2x6. Wielu graczy i pasjonatów komputerowych nadal preferuje jednak o wiele mniej problematyczny 8-pinowy standard zasilania. Jeśli i Wy należycie do tego grona, mamy dobre wieści. Najnowsze doniesienia wskazują na to, że Zieloni zastosują starszy typ złącza w średniobudżetowych układach GeForce RTX 5060 i RTX 5060 Ti.
AMD Radeon RX 9070 XT nie musi korzystać ze złącza zasilającego 16-pin. Pojawią się też modele ze starszymi konektorami

Złącza zasilające 12VHPWR okazały się jednymi z bardziej problematycznych w historii branży komputerowej. Rozwiązanie weszło do użytku wraz z kartami graficznymi NVIDIA GeForce RTX 4000. W przypadku najwyżej pozycjonowanego układu z tej serii nie brakowało doniesień o stopionych konektorach. Osoby chcące kupić nową kartę Radeon RX 9070 XT lub Radeon RX 9070 będą mogły prawdopodobnie wybierać spośród modeli z różnymi złączami zasilającymi.
Intel i AMD testują złącza zasilania 12V-2x6 dla swoich kart graficznych następnej generacji

Złącze 12VHPWR miało przynieść małą rewolucję w zakresie zasilania GPU, jednak liczba afer z tym gniazdem okazała się na tyle przytłaczająca, że już chyba zawsze będzie ono kojarzyć się z uszkodzonymi kartami graficznymi. Na szczęście poprawiona wersja tego portu, czyli 12V-2x6, okazała się znacznie bardziej udana. Nic dziwnego więc, że zawitała na pokład wielu modeli NVIDIA GeForce RTX 40 z dopiskiem SUPER, a niebawem może trafić również na pokład nowych kart innych producentów.
NVIDIA GeForce RTX 5090 może otrzymać dwa złącza zasilania 12V-2x6. Jednak nie chodzi tylko o pobór mocy

Nowe topowe konsumenckie karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 5090 prawdopodobnie będą miały premierę podczas targów CES 2025 w Las Vegas w Stanach Zjednoczonych. W sieci, jak to zwykle bywa, pojawia się coraz więcej przecieków na temat nowych produktów od amerykańskiego producenta chipów. Mimo iż większość z nich zapewne można włożyć między bajki, to informacja o wyposażeniu topowej karty graficznej w dwa złącza zasilania 12V-2x6 może okazać się prawdziwa.
Enermax PlatiGemini - pierwszy na świecie zasilacz 80 Plus Platinum zgodny równocześnie ze standardami ATX 3.1 i ATX12VO

Enermax to światowej klasy producent zasilaczy komputerowych oraz wielokrotnie nagradzanych komponentów PC. Dziś, 21 marca 2024 roku, tajwańska firma wydała pierwszy na świecie zasilacz spełniający równocześnie standardy ATX 3.1 i ATX12VO. Warto zaznaczyć, że drugi z tych standardów usuwa całkowicie z jednostek zasilających linie 3,3 V i 5 V, przenosząc je na płyty główne. Zatem przyjrzyjmy się bliżej tej innowacji w świecie zasilaczy ATX.
Corsair RMx SHIFT - do oferty producenta dołączają nowe modele zasilaczy ATX 3.0 z bocznym panelem wtyczek

Corsair nieco ponad rok temu wywołał niemałe poruszenie w branży komputerowej, wprowadzając na rynek serię nietypowych, modularnych zasilaczy RMx SHIFT, która to charakteryzuje się żeńskimi wtykami na panelu bocznym zamiast przednim. Teraz amerykańska firma wprowadziła nowy biały wariant kolorystyczny dla całej serii. Przypomnijmy sobie zatem, co oferują te innowacyjne i niezwykle wygodne w montażu jednostki PSU.
Thermaltake Toughpower GF A3 1200W - Tani i mocny zasilacz 80Plus Gold, zgodny z ATX 3.0 i posiadający złącze PCIe 5.0

Czasy budowania konfiguracji NVIDIA SLI i AMD CrossFire raczej bezpowrotnie minęły, jednak zapotrzebowanie na wysokowydajne zasilacze komputerowe specjalnie nie zmalało. Nadal istnieje grono użytkowników potrzebujących 1200W albo mocniejszych modeli, nawet jeżeli niekoniecznie zajmują się kopaniem kryptowalut. Kiedyś jednostki o takich parametrach kosztowały krocie, natomiast dzisiaj są dostępne w całkiem rozsądnych pieniądzach, a mówimy tutaj o kwotach znacznie poniżej 800 złotych. Jakie to konkretnie...
NVIDIA GeForce RTX 40 SUPER - niektóre karty graficzne posiadają starszy port zasilania 12VHPWR zamiast 12V-2x6

O niedoskonałościach gniazda 12VHPWR mogliście przeczytać na naszych łamach już nie raz. Nie zdziwiło nas zatem szybkie pojawienie się poprawionej wersji tego złącza znanej jako 12V-2x6. Co ciekawe, nie wszyscy producenci zdecydowali się na skorzystanie z nowszego standardu w kartach graficznych NVIDIA GeForce RTX 40 SUPER. Jak donosi @wxnod, popularny informator w tematyce GPU, niektóre modele nadal posiadają port, który zasłynął z wysokiej awaryjności.
CableMod przyjmuje zwroty na wadliwe adaptery 12VHPWR. Znamy też wartość szkód, jakie spowodowały

Jakiś czas temu internet obiegła informacja, że Amerykańska Komisja Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (CPSC) wydała oficjalne orzeczenie, nakazujące wycofanie z rynku adapterów kątowych 12VHPWR firmy CableMod. Decyzja ta wynikała z relatywnie dużej liczby awarii oraz znaczących szkód finansowych wśród użytkowników. Podajemy szczegółowe informacje dotyczące liczby sprzedanych części oraz przebiegu procesu wycofania produktów z rynku.
MaxSun GeForce RTX 4070 SUPER iCRAFT OC12G - pierwsza karta graficzna z nowej serii bez złącza 12VHPWR

Od czasu wprowadzenia nowego złącza zasilania 12VHPWR do kart graficznych NVIDIA GeForce RTX z serii 40 minęło już trochę czasu, jednak użytkownicy z pewnością nadal pamiętają problemy, które dotyczyły jego wadliwego funkcjonowania. NVIDIA podała wytyczne, aby do odświeżonych ostatnio kart z dopiskiem SUPER nadal stosować to rozwiązanie. Pewna firma postanowiła jednak pójść własną drogą i zastosowała dwa standardowe 8-pinowe gniazda zasilania.
Seasonic wypuszcza przewód 12V-2x6, który możesz odebrać za darmo. Producent ponadto zaleca użycie suszarki do włosów

Złącze 12VHPWR z pewnością niejednemu czytelnikowi zapisało się w negatywnie pamięci za sprawą tak zwanych problemów wieku dziecięcego. Nic zatem dziwnego, że producenci elektroniki przechrzcili nową rewizję wtyków na 12V-2x6, która jest wstecznie kompatybilna z wcześniejszą kontrowersyjną wtyczką. Mimo to Seasonic wydał ciekawe zalecenie montażowe i umożliwił swoim klientom otrzymanie nowych przewodów całkowicie bezpłatnie, choć istnieje pewien warunek.
FSP, producent zasilaczy dla marek Zalman i EVGA, prezentuje plany na 2024 rok. W drodze jest model ATX 3.1 o mocy 2500 W

FSP to pochodzące z Tajwanu przedsiębiorstwo produkujące wszelkiego rodzaju zasilacze w tym komputerowe. To bez wątpienia jeden największych dostawców na świecie w tej dziedzinie. Istnieje duża szansa, że używacie zasilacza tej firmy, nawet o tym nie wiedząc, gdyż często z ich usług korzystają duże marki PC takie jak Zalman, Antec, EVGA czy nawet Gigabyte. Teraz przedstawiono nam plany produktowe na rok 2024, między innymi będzie duża zmiana w nazewnictwie.
Moore Threads MTT S4000 - nowy chiński układ graficzny z 48 GB pamięci GDDR6. Jego zastosowaniem będą zadania związane z AI

Coraz bardziej znany na innych rynkach chiński producent układów graficznych Moore Threads zaprezentował kolejny model, który tym razem bardziej skierowany jest w stronę obliczeń związanych ze sztuczną inteligencją, a dokładniej dużymi modelami językowymi. Pod względem wydajności tytułowy Moore Threads MTT S4000 jest sporo lepszy od poprzedniej generacji. Nadal oparty jest na architekturze MUSA, ale może skorzystać z aż 48 GB pamięci VRAM.
TOP 10 nieudanych pecetowych innowacji. Oto lista rozwiązań, które nie mają dziś racji bytu

Wszyscy dobrze wiemy, z czego konkretnie składa się typowy komputer typowego gracza i jakie są jego poszczególne elementy. Przenieśmy się jednak na chwilę do alternatywnej rzeczywistości pod tytułem "Co by było, gdyby wypaliły wszystkie oryginalne pomysły niektórych branżowych gigantów". Wyobraźmy sobie, że typowy gamingowy pecet mógłby zawierać wyświetlacz 3D z nieopodal odłożonymi dodatkowymi okularami, a skrzynka wyposażona byłaby np. w napęd HD DVD, nietypową płytę główną BTX z dziwnymi...
NVIDIA GeForce RTX 4090 - wciąż nie brakuje kart ze stopionym wtykiem 12VHPWR. Skala problemu wydaje się niedoszacowana

Problemy z topiącymi się konektorami 12VHPWR zostaną na długo zapamiętane przez właścicieli kart graficznych. Od czasu pojawienia się pierwszych przypadków awarii minęło kilkanaście miesięcy. Może się wydawać, że jest to już zatem przeszłość. Nic bardziej mylnego. Właściciel jednego z serwisów komputerowych opublikował na YouTube materiał wideo, który porusza tę kwestię. Problem nadal występuje i to w niemałej liczbie przypadków.
Złącze zasilania 12V-2x6 okazuje się znacznie chłodniejsze i mniej problematyczne od gniazda 12VHPWR

Dzisiejsze komponenty komputerowe posiadają wiele cudownych rozwiązań i technologicznych ciekawostek, jednak nie wszystkie ich elementy zasługują na uznanie. Wielu graczy ma sporo uwag co do gniazda zasilania 12VHPWR stosowanego w wydajnych kartach NVIDIA GeForce. Okazuje się, że jest ono gorące i - ogólnie rzecz biorąc - pod wieloma względami problematyczne nawet dla entuzjastów. Na szczęście powstał już nowszy i znacznie lepszy standard 12V-2x6.
MSI odrzuca reklamacje kart graficznych, jeśli uszkodzenia wynikają z użycia zewnętrznego adaptera 12VHPWR

Osobom śledzącym na bieżąco informacje branżowe nie umknęły na pewno problemy, jakie potrafi stwarzać konektor 12VHPWR. Firma CableMod wprowadziła na rynek teoretycznie bardziej dopracowany adapter kątowy, który lepiej pasuje do niektórych konfiguracji i obudów komputerów. Niestety także w tych przypadkach odnotowano problemy z topiącymi się wtykami. Ich zastosowanie w przypadku kart graficznych MSI może wiązać się z nieuznaniem roszczeń gwarancyjnych.
Oto specyfikacja złącza HPCE, stanowiącego alternatywę dla tradycyjnych metod zasilania kart graficznych. Nawet do 600 W

Do zasilania najpotężniejszych konsumenckich układów graficznych są obecnie wykorzystywane złącza 16-pin (12VHPWR). Mniej wydajne modele potrafią zadowolić się jednym konektorem 8-pin. Niezależnie od tego, jak karta graficzna jest zasilana, wiąże się to z dodatkowymi kablami biegnącymi od zasilacza do GPU. Istnieje jednak pewna alternatywa, która być może już wkrótce trafi do niektórych układów. Opublikowano oficjalną specyfikację konektora HPCE.
XPG CORE REACTOR II GOLD - premiera nowej serii modularnych zasilaczy kompatybilnych ze standardem ATX 3.0

Marka XPG poinformowała o rozszerzeniu oferty podzespołów komputerowych. Producent zdecydował się na odświeżenie udanej serii zasilaczy CORE REACTOR GOLD. Dzięki kompatybilności ze standardem ATX 3.0 nowe modele pozwolą użytkownikom na zasilenie najwydajniejszych kart graficznych NVIDIA GeForce RTX 4000 bez konieczności korzystania z przejściówek. Do sprzedaży trafi pięć jednostek w dwóch wariantach kolorystycznych.
Sharkoon Rebel P30 Gold - nowa seria modularnych zasilaczy z certyfikatem 80 Plus Gold i złączem 12VHPWR

Producenci coraz chętniej wprowadzają na rynek zasilacze wyposażone w złącze 12VHPWR. Dzięki zgodności z najnowszym standardem ATX 3.0 posiadacze najwydajniejszych karty graficznych nie są zmuszeni do korzystania z mało estetycznych przejściówek. Sharkoon zapowiedział wprowadzenie na rynek czterech nowych zasilaczy o mocy od 850 do 1300 W. Przygotowano także wariant dla osób preferujących białe zestawy komputerowe.
NVIDIA GeForce RTX 4090 Ti - wyciekły zdjęcia 4-slotowego prototypu z ukrytym trzecim wentylatorem

Wszystko wskazuje na to, że GeForce RTX 4090 Ti ostatecznie nie ujrzy światła dziennego. Jak jednak wiemy z różnych źródeł, Zieloni za kulisami rozważali wydanie takiej jednostki, na co wskazują liczne zdjęcia protypowych systemów chłodzenia. Całość miałaby zajmować w obudowie aż cztery sloty. Mało tego, NVIDIA rozważała nawet użycie dodatkowego wentylatora zamontowanego wewnątrz radiatora. Przyjrzyjmy się całemu rozwiązaniu.
ASUS ma zamiar wprowadzić na rynek karty graficzne i płyty główne z nowatorskim złączem zasilania CG_HPWR

Końcem maja na targach Computex 2023 mieliśmy możliwość obejrzenia nowości od firmy ASUS, między innymi ich nowatorskiego pomysłu zasilania karty graficznej ASUS GeForce RTX 4070 Megalodon. Jak się jednak okazuje, producent planuje pójść za ciosem i wyprodukować na masową skalę płyty główne i karty graficzne. Produkty te będą zgodne z zastrzeżonym patentem tajwańskiego przedsiębiorstwa, czyli nowym złączem CG_HPWR.
NVIDIA GeForce RTX 4090 Founders Edition - nowe egzemplarze karty także posiadają zmodyfikowane złącza 12VHPWR

Kilka dni temu donosiliśmy o odkryciu zmodyfikowanych złącz 16-pin w kartach graficznych NVIDIA GeForce RTX 4070 Founders Edition. Rozwiązanie miało na celu zwiększyć bezpieczeństwo urządzeń, zwłaszcza w sytuacji niedociśnięcia wtyku do gniazda. Implementacja ta zapożyczała część elementów z nowej rewizji konektora o nazwie 12V-2x6. Wygląda na to, że gniazdo zasilające w modelu GeForce RTX 4090 FE także doczekało się aktualizacji.
ASUS Prime 750 W Gold oraz Prime 850 Gold - nowe zasilacze z 8-letnią gwarancją producenta oraz standardem ATX 3.0 i PCIe 5.0

ASUS jako jedna z najbardziej znanych marek świata IT, wypuściła na świat nową serię zasilaczy Prime, która wspiera standard ATX 3.0 i posiada wtyczkę 12VHPWR. Producent chwali się również ciekawym designem, który ma sprawić, że przy zakupie jednego modelu, dostaniemy dwie wersje kolorystyczne w ramach 2 w 1. Dodatkowo producent postawił na materiały wysokiej klasy i zapewnił aż 8-letnią gwarancję na produkty z serii Prime.
NVIDIA GeForce RTX 4070 Founders Edition - karta graficzna została wyposażona w gniazdo przypominające rewizję 12V-2x6

Ostatnio informowaliśmy o nowej rewizji wtyczki 16-pin, która jest wykorzystywana do zasilania wyżej pozycjonowanych modeli kart graficznych z rodziny Ada Lovelace. Okazuje się, że rozwiązanie mogło bez rozgłosu zadebiutować już częściowo na rynku. Na jednym z serwisów internetowych opublikowano porównanie, z którego wynika, że pewne elementy gniazda 12V-2x6 trafiły już między innymi do kart graficznych NVIDIA GeForce RTX 4070 Founders Edition.
- 1
- 2
- następna ›
Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 5070 już dostępna w cenie poniżej MSRP. Coraz tańszy jest również RTX 5070 Ti
AMD Radeon RX 9070 XT sprzedaje się 10 razy lepiej niż GeForce RTX 5080. A przynajmniej tak wynika z danych sklepu MindFactory
Test karty graficznej MSI GeForce RTX 5060 Ti Gaming 16 GB - Więcej pamięci graficznej, jednak czy proporcjonalnie do wydajności?
NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti - Podkręcono pamięć karty graficznej. Kości GDDR7 od SK hynix osiągnęły 34 Gb/s
Linux Mint vs Windows 11 vs Fedora - który system jest lepszy do gier, pracy i sztucznej inteligencji? Test z NVIDIA GeForce RTX 4090