bluetooth 5.4
Nothing Headphone (1) - pierwsze słuchawki nauszne tego producenta. Obsługa ANC, kodeka LDAC oraz spatial audio

Firma Nothing zaprezentowała dziś w Londynie nowego smartfona, a także tytułowe słuchawki. Redakcja PurePC uczestniczyła w tym wydarzeniu, a jej reprezentantem był Piotr Piwowarczyk (informacje powtórzone na wypadek, gdyby ktoś nie zapoznał się z newsem o Nothing Phone (3)). Słuchawki wyróżniają się charakterystycznym dla tej marki stylem, a do tego powstały we współpracy z firmą KEF. Oferują całkiem sporo, aczkolwiek do tanich nie należą. Przyjrzyjmy się im bliżej.
Maxell MXCP-P100 z 2025 roku wygląda jak walkman przeniesiony z lat 80., ale ma funkcje, o których Sony mogło tylko marzyć

Rynek urządzeń audio retro przeżywa prawdziwy renesans. Po sukcesie odtwarzaczy płyt winylowych i kaset magnetofonowych, producenci coraz chętniej sięgają po klasyczne rozwiązania wzbogacone nowoczesnymi technologiami. Najnowszym przykładem tego trendu jest produkt japońskiego Maxella, który łączy nostalgiczny wygląd z funkcjami XXI wieku. Czy takie urządzenie może stać się kolejnym hitem wśród miłośników analogowego brzmienia i retro sprzętu?
Edifier ES850NB - słuchawki ze skórzanymi nausznikami i membranami pokrytymi tytanem zadebiutowały na rynku

Edifier to chiński producent sprzętu audio, znany z oferowania urządzeń o bardzo dobrym stosunku ceny do jakości. Na polskim rynku właśnie debiutują nowe słuchawki ES850NB, które plasują się w segmencie średniej półki cenowej. Producent podkreśla obecność skórzanych nauszników oraz nowych membran pokrytych warstwą tytanu. Na uwagę zasługuje również solidny czas pracy na jednym ładowaniu, zarówno bez jak i z włączony ANC.
MediaTek Dimensity 7400 i 7400X - nowa seria mobilnych chipów, która tym razem nie wnosi zbyt wielu zmian

Niekiedy zdarza się tak, że na rynku pojawia się nowy produkt, który nie do końca na takie miano zasługuje. W szczególności mowa tu o chipach mobilnych, gdyż po jednym wariancie może się pojawić następny, a nawet kilka innych, które nie będą się od siebie prawie wcale różnić - za to będą inaczej nazwane. Tak właśnie jest z tytułowymi nowościami od firmy MediaTek: w rzeczywistości są to poprzednie modele w trochę innym ubraniu. Zmiany względem starszych braci są niewielkie.
Huawei FreeBuds SE 3 - bezprzewodowe słuchawki w stylu Apple AirPods. Dobry czas pracy, choć nie najlepsza funkcjonalność

Chińskie przedsiębiorstwo Huawei wprowadziło do sprzedaży w Polsce bezprzewodowe słuchawki FreeBuds SE 3. Spotkamy się z konstrukcją przypominającą AirPodsy od Apple, eleganckim wyglądem oraz dość długim czasem pracy z etui. Słuchawki pozwolą nam skorzystać z dotykowych gestów, natomiast obsługa kodeków audio kończy się na AAC, a przy tym brakuje funkcji ANC. Minusy spowodowane są niską ceną, choć nie do końca jest ona usprawiedliwieniem.
MediaTek Dimensity 8350 to nowy... teoretycznie nowy mobilny procesor, który trafił na pokład urządzeń OPPO

W branży technologicznej istnieją przypadki, w których producent wprowadza do swojej oferty nowy produkt, który tak naprawdę nowością wcale nie jest. Zdarza się bowiem, że dana rzecz debiutuje drugi raz na rynku, jednak pod nieco inną nazwą. Właśnie taki jest procesor MediaTek Dimensity 8350. Na pierwszy rzut oka mamy do czynienia z całkiem przyzwoitym mobilnym chipem. Wystarczy go tylko porównać z poprzednikiem i wychodzi na jaw, że jedyną zmianą jest...
Xiaomi Smart Band 9 - nowa odsłona opaski sportowej już w Polsce. Świetny czas pracy i ulepszony ekran AMOLED

W Polsce oprócz smartfonów Xiaomi bardzo popularne są opaski sportowe od tej firmy. Oferowane są one bowiem w dość przystępnych cenach, a dodatkowo zapewniają dobrą funkcjonalność. Najnowsza odsłona z numerem 9 w nazwie właśnie zadebiutowała na naszym rodzimym rynku, aczkolwiek w Chinach pojawiła się już miesiąc wcześniej. Ponownie możemy liczyć na dostęp do wielu pasków, choć głównymi zaletami będą: jeszcze dłuższy czas pracy i lepszy ekran.
Edifier W830NB - premiera nowych niedrogich słuchawek wokółusznych z łącznością bezprzewodową Bluetooth 5.4 i ANC

Edifier to chińska marka, znana głównie z oferowania stosunkowo dobrego sprzętu audio w przystępnym budżecie. Teraz zaprezentowano nowy model bezprzewodowych słuchawek wokółusznych W830NB, który jest następcą recenzowanego i polecanego przez nas modelu W820NB. Produkt oferuje efektywną aktywną redukcję szumów (ANC) oraz obsługę kodeku LDAC. Poprawiono również budowę samych słuchawek, o czym więcej poniżej.
Xiaomi Sound Outdoor i Sound Pocket - nowe głośniki, które zabierzemy w podróż lub na biwak. Mniejszy konkuruje z JBL Go 4

Mimo że marka Xiaomi początkowo zajmowała się głównie produkcją smartfonów, to całkiem szybko rozszerzyła swoją działalność praktycznie o każdy możliwy segment na rynku. Tym razem firma zaprezentowała dwa przenośne głośniki, które już niebawem trafią do sprzedaży. Oba mogą się pochwalić wytrzymałą konstrukcją, która spełnia normę IP67, a także łącznością Bluetooth 5.4. Główną różnicą jest ich rozmiar, a co za tym idzie także moc RMS (Root Mean Square).
Xiaomi 14 - oficjalna premiera nowej serii smartfonów chińskiego producenta. Qualcomm Snapdragon Gen 3 i HyperOS zamiast MIUI

Można odnieść wrażenie, że premiera ostatniej flagowej serii smartfonów od Xiaomi, która oznaczona była numerem 13, miała miejsce zaledwie "chwilę temu". Po części jest to prawdą, albowiem w Polsce modele z tej linii ukazały się dopiero w lutym 2023 roku. Już teraz mamy jednak do czynienia z oficjalnym debiutem 14-tej edycji, natomiast odbył się on tylko w Chinach. Flagowa odsłona ponownie przynosi za sobą podzespoły z najwyższej półki i jest pierwszą na świecie, w której debiutuje układ...
Qualcomm Snapdragon S7 Gen 1 i S7 Pro Gen 1 - nowe chipy audio, które umożliwiają słuchanie muzyki po Wi-Fi

Jesteśmy już po prezentacji nowości od Qualcomma. Wiemy również, że producent celuje nie jako w stworzenie swojego własnego ekosystemu bazującego na chipach jego produkcji. Jak się okazuje nieodłączną jego częścią będą nowe układy do przetwarzania dźwięku Snapdragon S7 Gen 1 i Snapdragon S7 Pro Gen 1, które wniosą na rynek audio Bluetooth 5.4, możliwość streamingu muzyki przez Wi-Fi oraz rozwiązania bazujące na uczeniu maszynowym i sztucznej inteligencji.
Jaki komputer do gier kupić? Polecane zestawy komputerowe na lipiec 2025. Komputery gamingowe w różnych cenach
Jaki procesor kupić? Co wybrać w cenie od 400 do 3500 złotych? Lepszy Intel czy AMD? Poradnik zakupowy na lipiec 2025
Karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 50 SUPER mają ukazać się jeszcze w tym roku. To dobra wiadomość dla niecierpliwych graczy
AMD Radeon RX 9070 XT nadal na szczycie listy bestsellerów w MindFactory. Również tańsze modele RDNA 4 są rozchwytywane
AMD planowało wydanie układu RDNA 3 mającego rywalizować z GeForce RTX 4090? Mamy zdjęcia prototypowego chłodzenia