Ubisoft masowo traci pracowników. Deweloperzy uciekają z toksycznego środowiska. Mówi się o "wielkim exodusie"
Jak podaje serwis Axios, byli i dotychczasowi pracownicy poszczególnych oddziałów Ubisoftu donoszą, że firmę opuszcza coraz więcej deweloperów. W ostatnich dniach studio miało opuścić pięć osób zajmujących się grą Far Cry 6 oraz aż dwanaście osób rozwijających Assassin's Creed Valhalla. Co ważne, nie byli to podrzędni programiści, a osoby zajmujące jedne z kluczowych stanowisk w firmie. Jeśli zaś podsumujemy ostatnie półrocze, to sam tylko zespół z Montrealu uszczuplił się o 60 pracowników. Kierowniczka działu personalnego Ubisoftu, Anika Grant, uspokaja jednak, że aktualne odejścia (choć o kilka punktów procentowych wyższe niż zazwyczaj), to wciąż mieszczą się w branżowych normach.
Z Ubisoftu odchodzi coraz więcej pracowników. Co gorsza - kluczowych pracowników. Nawet podwyżki nie są w stanie zatrzymać deweloperów, którzy narzekają na toksyczne warunki pracy.
Splinter Cell Remake oficjalnie zapowiedziany - Ubisoft pracuje nad odnowionym klasykiem na silniku z gry The Division
Oczywistym jest, że Ubisoft będzie przekonywał opinię publiczną, że w jego szeregach nie dzieje się nic złego. Jednak zgodnie z obliczeniami wspomnianego serwisu Axios, współczynnik odejść z Ubisoftu wynosi obecnie 12%, co oznacza więcej nawet, niż w przypadku Electronic Arts (tu współczynnik wynosi 9%). Mimo wszystko w zwalnianiu się pracowników przoduje Activision Blizzard ze współczynnikiem aż 16%. Jak się okazuje, Ubi (a przynajmniej kanadyjski oddział) próbuje zatrzymać pracowników podwyżkami, ale nie zawsze się to udaje. Niskie dotychczasowe płace nie są bowiem jedynym problemem Ubisoftu.
Assassin's Creed Valhalla - Dawn of Ragnarok - nowe informacje o nadchodzącym dodatku DLC od Ubisoftu
Najgorzej mają wypadać tu toksyczne warunki pracy, a więc nieludzki crunch oraz przedmiotowe traktowanie pracowników. W związku z opuszczaniem firmy przez kluczowych pracowników, podejrzewa się, że ostatecznie zarówno prace nad nowym Assassin's Creed, kolejnym Far Cry'em oraz nad remakiem Splinter Cell znacznie się wydłużą. O ile bowiem ostatnie trzy Asasyny ukazywały się kolejno w 2017, 2018 oraz w 2020 roku, to wiemy już, że w 2022 roku nie pojawi się nowy. Może to mieć jednak związek z innym podejściem do kolejnej części AC, która ma być rzekomo grą-usługą na kształt Destiny, a więc grą wymagającą od deweloperów dużo mniejszego nakładu pracy, niż wydawanie nowego tytułu co rok bądź dwa.
Powiązane publikacje

DOOM: The Dark Ages otrzyma już wkrótce wsparcie dla upscalingu PSSR 2. Posiadacze PlayStation 5 Pro otrzymają lepszą jakość
2
Lords of the Fallen II - twórca opowiada o powstawaniu gry, a premiera zostaje wycofana z końcówki roku na początek 2027
13
Przedsprzedaż GTA 6 ruszyła w Polsce. Sprawdzamy ceny na PlayStation Store, Xbox Store oraz w sklepach stacjonarnych
84
Star Wars Galactic Racer - oto garść dłuższych materiałów prezentujących jazdę różnymi pojazdami i nie tylko
10







![Ubisoft masowo traci pracowników. Deweloperzy uciekają z toksycznego środowiska. Mówi się o wielkim exodusie [1]](/image/news/2021/12/21_ubisoft_masowo_traci_pracownikow_deweloperzy_uciekaja_z_toksycznego_srodowiska_mowi_sie_o_wielkim_exodusie_0.jpg)
![Ubisoft masowo traci pracowników. Deweloperzy uciekają z toksycznego środowiska. Mówi się o wielkim exodusie [2]](/image/news/2021/12/21_ubisoft_masowo_traci_pracownikow_deweloperzy_uciekaja_z_toksycznego_srodowiska_mowi_sie_o_wielkim_exodusie_1.jpg)





