80 plus platinum
Phanteks przedstawia nową serię zasilaczy komputerowych ATX AMP GH i chłodzenie powietrzne dla procesora Polar ST5

Phanteks właśnie wprowadził na rynek nową wersję swojego niedrogiego i smukłego chłodzenia, Polar ST5, wraz z nową serią zasilaczy ATX pod nazwą AMP GH. Nowe jednostki PSU charakteryzują się standardem PCIe 5.1, zgodnością z ATX 3.1, certyfikatem 80 PLUS Platinum oraz ulepszonymi złączami 12V-2x6. Polar ST5 został natomiast wyposażony w miedziane ciepłowody i 120 mm wentylatory M25, a jego konstrukcja nie nachodzi na banki pamięci RAM.
Enermax PlatiGemini - pierwszy na świecie zasilacz 80 Plus Platinum zgodny równocześnie ze standardami ATX 3.1 i ATX12VO

Enermax to światowej klasy producent zasilaczy komputerowych oraz wielokrotnie nagradzanych komponentów PC. Dziś, 21 marca 2024 roku, tajwańska firma wydała pierwszy na świecie zasilacz spełniający równocześnie standardy ATX 3.1 i ATX12VO. Warto zaznaczyć, że drugi z tych standardów usuwa całkowicie z jednostek zasilających linie 3,3 V i 5 V, przenosząc je na płyty główne. Zatem przyjrzyjmy się bliżej tej innowacji w świecie zasilaczy ATX.
Jaki zasilacz ATX 3.0 do wydajnego komputera? Mini recenzja modeli MSI MPG A850G, MPG A1000G oraz MEG Ai1300P

Firma MSI jest powszechnie kojarzona z produkcją podzespołów komputerowych, przede wszystkim płyt głównych i kart graficznych, jednak od dłuższego czasu rozszerza swoje portfolio. Obecnie marka posiada w ofercie również myszki, klawiatury, obudowy, nośniki SSD i zasilacze. Ostatnia kategoria mogłaby wydawać się segmentem zbyt wymagającym, zdominowanym przez wyspecjalizowaną konkurencję, aczkolwiek okazała się ogromnym sukcesem. Zasilacze MSI MPG i MEG bardzo dobrze wypadły w testach, szybko zyskały...
CHIEFTEC Polaris 3.0 i Polaris Pro nowe serie zasilaczy w standardzie ATX 3.0 oferujące nawet 1300 W mocy i wysokie certyfikaty 80 PLUS

CHIEFTEC jako następny z producentów wprowadza na rynek odświeżone i w pełni modularne konstrukcje zasilaczy w standardzie ATX 3.0 i PCIe 5.0. PSU otrzymały złącza 12VHPWR oraz dysponują dużymi mocami do "wykarmienia" kart graficznych NVIDIA Geforce RTX 4000. Producent postawił również na wydajne chłodzenie i spełnienie wysokich certyfikacji 80 PLUS. Zatem zerknijmy co dokładnie ma nam do zaoferania seria Polaris 3.0 oraz Polaris Pro.
Phanteks ogłasza nowoczesne zasilacze zgodne ze standardem ATX 3.0 oraz odświeżone warianty chłodzeń wodnych All in One

Phanteks ogłosił dziś swoje kolejne produkty. Zaprezentowano nam dwa nowe zasilacze zgodne z najnowszymi standardami oraz zapewniającymi wysoką sprawność energetyczną potwierdzoną certyfikatami 80 PLUS Platinum oraz 80 PLUS Gold. Dodatkowo odświeżeniu uległa seria chłodzeń wodnych typu AIO (All in One), znanych pod nazwą Glacier One. Zerknijmy zatem jak prezentują się nowości od holenderskiej firmy Phanteks.
Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 5070 już dostępna w cenie poniżej MSRP. Coraz tańszy jest również RTX 5070 Ti
AMD Radeon RX 9070 XT sprzedaje się 10 razy lepiej niż GeForce RTX 5080. A przynajmniej tak wynika z danych sklepu MindFactory
Test karty graficznej MSI GeForce RTX 5060 Ti Gaming 16 GB - Więcej pamięci graficznej, jednak czy proporcjonalnie do wydajności?
NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti - Podkręcono pamięć karty graficznej. Kości GDDR7 od SK hynix osiągnęły 34 Gb/s
Linux Mint vs Windows 11 vs Fedora - który system jest lepszy do gier, pracy i sztucznej inteligencji? Test z NVIDIA GeForce RTX 4090