NVIDIA wprowadziła strategię ping-pong dla jednostek Tegra
Strategia o nazwie tick-tock jest dobrze znana osobom śledzącym rynek podzespołów komputerowych. Intel teoretycznie nadal stosuje ten schemat przy tworzeniu swoich procesorów, aczkolwiek jego założenia nieco się zmieniły - niektórzy nawet twierdzą, że maszyna tick-tock została popsuta, a Intel rozwija swoją ofertę bez większego planu. Cóż, zdania są podzielone. Okazuje się, że NVIDIA wzięła się nareszcie za ułożenie swojego planu wydawania jednostek mobilnych z rodziny Tegra i stworzyła coś na wzór strategii Intela, ale z nieco innymi pomysłami. Jen-Hsun Huang, CEO NVIDII ujawnił, że firma będzie tworzyła swoje procesory zgodnie z programem ping-pong. Do tej pory premiery jednostek Tegra odbywały się nieco chaotycznie, więc trudno było zauważyć jakikolwiek schemat wydawniczy widoczny u innych producentów.
Pora na usystematyzowanie procesu wydawania jednostek Tegra.
Co ważne, rozwój serii był trudny do przewidzenia, także partnerzy biznesowi nie byli zadowoleni z ciągłej niepewności. Ostatnie działania NVIDII zmierzające w celu wzrostu udziału w rynku rozwiązań dla pojazdów wymuszają usystematyzowanie cyklu wydawniczego jednostek wykorzystywanych przez odbiorców. Na czym polega strategia ping-pong? Pełna ewolucja topowego modelu zajmie dwa lata - dla przykładu, w jednym roku NVIDIA zmieni architekturę CPU oraz proces technologiczny, ale utrzyma ten sam układ graficzny.
W kolejnej generacji zmieni się GPU, natomiast zostanie utrzymana obecna architektura CPU. Oczywiście, producent może zdecydować się na odwrotną strategię, czyli zmianę GPU zamiast CPU w pierwszym cyklu. W przyszłym roku do dystrybucji ma trafić seria NVIDIA Tegra Parker (nazwa kodowa), która otrzyma rdzenie CPU Denver oraz będzie produkowana w procesie technologicznym FinFET, natomiast GPU będzie nadal korzystało z architektury Maxwell.
Powiązane publikacje

Smartfony iPhone 17 Pro i Pro Max jednak bez antyrefleksyjnej powłoki ekranu. Flagowce Samsunga nadal pozostaną wyjątkowe
26
Premiera smartfona CMF Phone 2 Pro oraz słuchawek CMF Buds 2, Buds 2 Plus i Buds 2a. Opłacalność przede wszystkim
3
OnePlus 13T - premiera wyczekiwanego flagowca. Na pokładzie Snapdragon 8 Elite, 6,3-calowy ekran i bateria 6260 mAh
20
Premiera smartfonów Motorola razr 60 ultra, razr 60, edge 60 pro i edge 60. Ciekawe wykończenie, Android 15 i moto ai na pokładzie
10