Computex 2018: Galax HOF chwali się modułami RAM 5000 MHz
Jak najłatwiej przyciągnąć uwagę dziennikarzy i odwiedzających na różnych targach, niezależnie od ich tematyki? Chociaż marek jest wiele, to sposoby są podobne - od atrakcyjnych hostess i znanych prezenterów, przez liczne konkursy, gadżety i poczęstunek aż po niecodzienne warianty własnych produktów. GALAX z okazji imprezy Computex 2018 na Tajwanie zdecydował się postawić na ostatnią z opcji. Na ich stanowisku dostępne są do wglądu ekstremalne moduły RAM DDR4 z serii Hall of Fame, które pokonały wcześniejsze granice. Przeskoczono bowiem z 4000 do 5000 MHz, a dodatkowo wybrano niecodzienne, złote radiatory! Prócz tego pojawiły się jeszcze dwa nieco słabsze, srebrne warianty - 4500 i 4000 MHz.
Data premiery oraz sugerowane ceny pozostają na razie tajemnicą.
GALAX GTX 1070 Ti Hall of Fame - Karta z wyświetlaczem LCD
Najciekawszym z nowych produktów GALAX są z pewnością pamięci o oznaczeniu HDF Extreme z limitowanej edycji. Mamy tutaj do czynienia z dwoma modułami DDR4 o łącznej pojemności 16 GB, które pracują z zegarami 5000 MHz i przy opóźnieniach rzędu CL 21-26-26-46. Taka wydajność standardowo już wymaga wyższego napięcia w postaci 1,5 V. I chociaż zabrakło oficjalnych informacji o zastosowanych kościach, to z całą pewnością pod złotym, wysokim radiatorem znajdziemy wyselekcjonowane, najwydajniejsze Samsungi B-die.
Nowy rekord OC. Moduły RAM DDR4 podkręcono do 5531 MHz
Dla osób z nieco mniejszymi wymaganiami (lub cieńszym portfelem) przygotowano układy GALAX HDF Extreme 2 x 8GB ze srebrnym/chromowanym radiatorem, już nie z limitowanej serii. Tutaj mowa o taktowaniu 4500 MHz i niższych timingach na poziomie CL 19-19-19-39. Do ich "wykarmienia" wystarczy napięcie 1,4 V. Jest też wariant dla fanów oświetlenia RGB LED, czyli GALAX HDF II. Kolejny raz to dwa moduły, acz najwolniejsze w tym zestawieniu. Dysponują "tylko" 4000 MHz i CL 19-25-25-45 przy napięciu 1,4V. Producent nie zdradził daty premiery swoich nowych produktów ani nawet sugerowanych cen. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że przy obecnych standardach na rynku nie będzie miała miejsca prosta zmiana MHz na USD...