Rząd RP: Szerokopasmowy Internet dla każdego do 2020 roku
Pomimo XXI wieku w Polsce z dostępem do Internetem bywa naprawdę różnie. Prędkości sieci w niektórych rejonach kraju nie powalają na kolana, można nawet natrafić do miejsc, gdzie Internet w ogólnie nie działa, ponieważ usługodawca nie przewiduje w najbliższym czasie udostępnienia łącza lub rozbudowy infrastruktury. Jednym słowem - Polska to prawdziwy Internetowy miszmasz. Czy rząd nareszcie planuje wprowadzić odpowiednie reformy, mające na celu szybszą ekspansję dostępu do sieci, co poprawi wzrost gospodarczy i poziom świadomości społeczeństwa? Chyba coś drgnęło w tej sprawie, gdyż 8 stycznia 2014 roku Rada Ministrów powiła ustawę o nazwie „Narodowy Plan Szerokopasmowy”, która do roku 2020 ma zapewnić wszystkim obywatelom naszego kraju Internet szerokopasmowy o prędkości nie mniejszej niż 30 Mb/s. Drugi punkt dokumentu mówi o tym, że do roku 2020 połowa gospodarstw domowych będzie mogła korzystać z sieci o prędkości co najmniej 100 Mb/s.
"Zrealizowanie przedstawionych celów przełoży się na rozwój kraju, poprzez szereg korzyści społecznych oraz w dziedzinach gospodarki i innowacji. Ponadto, dzięki szerokiemu wykorzystaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych, przyczyni się do głębokiej modernizacji polskiej gospodarki, rozwoju gospodarki internetowej, upowszechnieniu usług e-administracji, rozwoju nowych branż i powstawania nowych modeli biznesowych opartych o wykorzystanie sieci, a w końcu ułatwienie uczestnictwa w życiu społecznym i gospodarczym dla wszystkich grup obywateli. Sieci szerokopasmowe, umożliwiające błyskawiczne zbieranie oraz przesyłanie dużych ilości danych i bezawaryjną komunikację są już w wielu miejscach na świecie z sukcesem wykorzystywane m.in. w sektorze zdrowia, edukacji czy w ochronie środowiska."
Bardzo mocno trzymamy kciuki za powodzenie projektu. Szybki Internet będzie dobrem nie tylko obywateli, ale pozwoli również na zainicjowanie wielu ciekawych rozwiązań i znacząco pomoże przekształcić rynek. Przy takiej prędkości bez problemu będzie można oglądać telewizję Internetową w wysokich rozdzielczościach oraz np.: wprowadzić edukację online. Jeżeli ktoś jest zainteresowany szczegółami, to wszystkich ciekawskich odsyłamy na tę stronę .
Źródło: Premier.gov.pl
Powiązane publikacje

Meta kontra FTC. Kevin Systrom ujawnia, że Mark Zuckerberg postrzegał Instagram jako zagrożenie dla Facebooka
23
OpenAI rozważa zakup przeglądarki Chrome od Google, co oznacza potencjalną rewolucję w dostępie do sztucznej inteligencji
22
Użytkownicy skarżą się, że ChatGPT zbyt często ich chwali. Czy sztuczna inteligencja przestała mówić prawdę?
44
Facebook traci znaczenie wśród młodszych pokoleń. Wewnętrzne e-maile Meta pokazują rosnące problemy z atrakcyjnością platformy
57