Forbes: co nowego przyniesie sztuczna inteligencja w 2019 roku
Można narzekać, że temat sztucznej inteligencji jest już tak nagminnie poruszany niczym kolejne rozprawy nad rozczarowującym Falloutem 76, bądź histerie uderzające w rozważanie nad sensem istnienia kart nowej generacji od NVIDII. Nawet gdybyśmy jednak zaprzestali mówić o SI nie oznaczałoby to, że ta nagle magicznie przestanie istnieć i budzić coraz większe zainteresowanie. Wygląda bowiem na to, że przed zagadnieniem tym już nie uciekniemy, ale przede wszystkim nie zostanie ono bez wyraźnego powodu porzucone. Musimy więc nauczyć się z nim żyć niczym z teściową: nie musimy być jej zwolennikami, ale musimy mieć świadomość, że tak łatwo się jej nie pozbędziemy. A wracając do poważnego tonu: te ogromne zainteresowanie całego świata tematyką sztucznej inteligencji sprawiło, że serwis Forbes opublikował ciekawy, związany z nią artykuł.
Serwis Forbes opublikował artykuł, mający wytłuścić pięć głównych przewidywań na rok 2019 związanych ze sztuczną inteligencją. Jedno jest pewne: wygląda na to, że przyszły rok znów będzie należał do SI.
Sztuczna Inteligencja szuka sprzętowych backdoorów
Magazyn Forbes na łamach swojego serwisu internetowego opublikował artykuł, mający wytłuścić pięć głównych przewidywań na rok 2019 związanych ze sztuczną inteligencją. Nie musimy się obawiać wizji rodem z Terminatora. Ogólnie rzecz biorąc tekst traktuje o tym, że algorytmów sztucznej inteligencji będzie już tylko więcej we wszelkich dziedzinach życia i uspokaja przy tym, że taki obrót spraw przyniesie ludziom tylko dobro. A poniżej znajdziecie już pięć głównych myśli artykułu zatytułowanego jako Pięć prognoz na sztuczną inteligencję w 2019 roku, które każdy powinien przeczytać:
Powstają perfumy zaprojektowane przez sztuczną inteligencję
- Sztuczna inteligencja stanie się jednym z głównych kwestii polityki międzynarodowej (zwłaszcza w USA i Chinach).
- Naukowcy będą próbowali sprawić, by sztuczna inteligencja była tematem zrozumiałym dla każdego, i by samo SI jawiło się jako technologia godna zaufania (zostanie niejako wyciągnięta z czarnego pudła, rodzącego jedynie pytania, obawy i problemy).
- Sztuczna inteligencja i automatyzacja zakorzenią się jeszcze mocniej w każdej dziedzinie biznesu (logistyka, HR, rolnictwo).
- Sztuczna inteligencja ma stworzyć więcej miejsc pracy, niż zostanie przez nią wyeliminowane (nie ukrywa się więc faktu, że wiele osób straci przez AI stanowiska, jednak pojawią się nowe, dające szanse kolejnym pokoleniom).
- Asystenci korzystający z algorytmów SI staną się bardzo użyteczni (założenie dość oczywiste, jednak nawiązuje jeszcze do innej kwestii: niebawem nie będziemy mogli wyobrazić sobie życia bez Siri, Aleksy czy Asystenta Google).