Dane użytkowników Office'a 365 są bezpieczne w rękach SI
Pośród rosnącej wciąż ilości doniesień o wyłudzeniach/wykradnięciach danych użytkowników portali jak choćby Facebook, techniczni giganci wciąż obmyślają strategie, która pozwoli zapewnić prywatność i bezpieczeństwo klientów. Nic więc dziwnego, że publicznie głos zabrał także Microsoft. Rajesh Jha, wiceprezes wykonawczy grupy produktowej Office przyznaje, że z dóbr znajdujących się w chmurach, korzysta dziś już 120 milionów osób. Sam pakiet Office 365 zrzesza liczbę 29 milionów firm. Prezes Jha ma świadomość, że obowiązkiem Microsoftu jest zapewnienie bezpieczeństwa danych konsumentów. W opiekowaniu się poufnymi informacjami pomaga Microsoftowi sztuczna inteligencja, toteż według prezesa nie powinniśmy się martwić, że któreś z nich nagle nabędzie nowych właścicieli.
Wiceprezes wykonawczy grupy produktowej Office 365 zapewnia, że dane użytkowników są bezpieczne - chronią je algorytmy sztucznej inteligencji.
HoloLens v2: Microsoft chce wskrzesić horrendalnie drogie MR
Dane należą do ich właścicieli, my jesteśmy jedynie ich strażnikami - mówi Jha. Algorytmy sztucznej inteligencji działają na ogromnych zbiorach danych w Office 365, dzięki czemu Microsoft na setki możliwości do walki z cyberprzestępcami w chmurze. Przede wszystkim firma chce dbać o bezpieczeństwo danych, należących do klientów, ale i chce oferować możliwość wglądu do tych danych, w każdej chwili. Potrzeba było wielu lat, aby produkt Office działał w chmurze, a tym samym wymagał przechowywania tam informacji o użytkownikach. Wyniki finansowe firmy za ostatni kwartał 2017 prezentują przychód wynoszący 28.9 miliardów dolarów. O ile pozostałe - stacjonarne produkty Office'a uzyskały wzrost dochodów o 10%, to zagnieżdżony w chmurze Office 365, chwali się wzrostem na poziomie 41%. Nic więc dziwnego, że Microsoft widzi w chmurze przyszłość, ale również zdaje sobie sprawę, że usługa ta musi być bezpieczna i niezawodna - tylko tak zdoła utrzymać przy sobie klientów, a także pozyskać kolejnych.
Microsoft Office 2019 kompatybilny tylko z Windows 10
O pracy sztucznej inteligencji, reagującej choćby na zagrożenia związane z danymi, Jha mówi tak: Otrzymujemy miliardy sygnałów z chmury. Przyjmujemy je, a po zastosowaniu algorytmów sztucznej inteligencji, przekazujemy wyniki z powrotem w ręce klientów - niezależnie od tego, czy chodzi o rząd, małe firmy czy przedsiębiorstwa. Jak widać, Microsoft twierdzi, że nie ma nic do ukrycia i wszystkie operacje przeprowadzane na danych klientów, są tym klientom dostępne. Pod koniec 2016 roku Microsoft przejął ostatecznie LinkedIn, za którego zapłacił ponad 26 miliardów dolarów. W związku z tym, firma zapowiada, że już niebawem usłyszymy o integracji Office 365-LinkedIn. LinkedIn wejdzie także w skład platformy Dynamics 365 - nowoczesnej i inteligentnej aplikacji chmurowej, która pozwala rozwijać działalność gospodarczą. Kolejnym ogromnym krokiem będzie Microsoft 365 - inteligentne rozwiązanie obejmujące usługę Office 365, system Windows 10 i usługę Enterprise Mobility + Security, które inspiruje kreatywne pomysły i umożliwia wszystkim bezpieczną współpracę. No cóż, jeśli wszystko przeniesie się niebawem do chmury, możemy być pewni, że wirtualne ręce sztucznej inteligencji, będą pełne roboty, jaką jest dbanie o bezpieczeństwo danych użytkowników.
Powiązane publikacje

Oprogramowanie Nintendo Switch 20.0.0 - Wirtualne Karty Gier, GameShare i przygotowanie systemu na premierę Switch 2
1
StarCraft - nowa odsłona legendarnej serii może nie być tworzona przez zespół Blizzarda. Południowokoreańska firma na horyzoncie
18
Ghost of Yōtei - garść informacji o grze twórców Ghost of Tsushima. Nielinearna kampania, historia i inne
6
Klasyka Star Wars wchodzi do GOG Preservation Program, w tym Dark Forces, Battlefront i X-Wing. Wyprzedaż gier z uniwersum
11