YouTube w przeglądarce: Pobieranie filmów już w Polsce. Sprawdziliśmy, jak działa nowa funkcja YT
Niedawno informowaliśmy o tym, że Google rozpoczęło testy funkcji pobierania wideo przez przeglądarkę internetową na komputerach PC i Mac. Narzędzie trafiło już do Polski, dzięki czemu mogliśmy sprawdzić w praktyce. Co więcej, nie musieliśmy aktywować rozwiązania w panelu z funkcjami eksperymentalnymi. Wygląda na to, że głównym warunkiem, który trzeba spełnić, aby móc korzystać z pobierania wideo przez przeglądarkę internetową, jest wykupienie płatnego planu YouTube Premium. Nie powinno to stanowić dla nikogo zaskoczenia, ponieważ podobnie wygląda to w przypadku smartfonów. Pobieranie materiałów możliwe jest jedynie dla subskrybentów usługi i jak sądzę, dodatek nie zostanie udostępniony wszystkim użytkownikom.
Sprawdziliśmy, jak działa funkcja pobierania filmów z YouTube na komputerach PC oraz Mac. Jedyne czego potrzebujecie, to przeglądarka internetowa oraz subskrypcja YT Premium.
TOP 10 najciekawszych kanałów okołonaukowych na YouTube
Wybieracie się w podróż do miejsca, w którym o dobry zasięg sieci komórkowej jest wyjątkowo trudno, a może próbujecie zaoszczędzić transfer podczas rzeczonego wyjazdu? Jeśli odpowiedź na jedno z pytań brzmi – tak, nowa funkcja serwisu YouTube jest dla Was. Google udostępniło, również w Polsce, możliwość pobierania wideo przez przeglądarkę internetową w systemach macOS oraz Windows. Dotychczas rozwiązanie było dostępne jedynie na urządzeniach mobilnych z Androidem i iOS. Jak korzystać z nowości? Pobieranie możemy rozpocząć na dwa sposoby. Pierwszy, to rozwinięcie menu kontekstowego ukrytego pod ikoną trzech kropek i wybranie opcji pobierz. Drugi, wybór tej samej opcji z poziomu odtwarzanego filmu. Po chwili rozpocznie się proces „zasysania” materiału wraz z informacją o postępie.
TOP 10 serwisów alternatywnych dla YouTube, czyli gdzie oglądać materiały wideo, jeśli YT nie spełnia naszych oczekiwań
Pobrane treści znajdziecie w specjalnym menu po lewej stronie w zakładce pobrane. Warto również zajrzeć do panelu ustawień, w którym będziemy mogli zdecydować o jakości pobieranego materiału wideo. Do wyboru mamy: Full HD (1080p), Wysoką (720p), Średnią (480p) oraz Niską (144p). Jak można zgadnąć, decyzja wpłynie na zajmowaną przez usługę przestrzeń dyskową. W prawym dolnym rogu ekranu umieszczono przycisk „Usuń pobrane treści”, który zwolni miejsce na konkretnym urządzeniu. Na ten moment rozwiązanie działa sprawnie i nie napotkałem na jakiekolwiek błędy.
Powiązane publikacje

Meta kontra FTC. Kevin Systrom ujawnia, że Mark Zuckerberg postrzegał Instagram jako zagrożenie dla Facebooka
23
OpenAI rozważa zakup przeglądarki Chrome od Google, co oznacza potencjalną rewolucję w dostępie do sztucznej inteligencji
22
Użytkownicy skarżą się, że ChatGPT zbyt często ich chwali. Czy sztuczna inteligencja przestała mówić prawdę?
44
Facebook traci znaczenie wśród młodszych pokoleń. Wewnętrzne e-maile Meta pokazują rosnące problemy z atrakcyjnością platformy
57