OxygenOS dla smartfonów OnePlus: Licznik FPS i nowe profile audio
Smartfony marki OnePlus pracują pod kontrolą zmodyfikowanej wersji Androida – OxygenOS. Na pierwszy rzut oka nakładka nie wydaje się szczególnie zmieniona względem czystego oprogramowania wzbogaconego o usługi Google, jednak producent umieścił w sofcie gros autorskich rozwiązań. Oczywiście projektanci interfejsu oraz programiści implementujący nowe funkcje nie spoczywają na laurach i nieprzerwanie pracują nad nowościami. Co ciekawe, liczą w tym względzie na pomoc społeczności. Dzięki programowi IDEAS 2.0 użytkownicy smartfonów OnePlus mogli wyjść do producenta ze swoimi propozycjami dotyczącymi oprogramowania. Sprawdźmy, które z pomysłów okazały się udane na tyle, że producent chce wyposażyć w nie swoją najnowszą wersję oprogramowania.
Smartfony OnePlus otrzymają pakiet nowości takich jak licznik FPS w grach oraz osobna regulacja głośności dla każdej aplikacji zainstalowanej na urządzeniu. Co jeszcze pojawi się w oprogramowaniu OxygenOS 11?
Test smartfona Motorola Moto G 5G Plus – rywal dla OnePlus Nord
Program IDEAS 2.0 zakończył się kilka dni temu i OnePlus postanowił podzielić się efektami pracy ze społecznością skupioną wokół oprogramowania OxygenOS. W trzyetapowym procesie wzięło udział 7303 pomysłów od 5327 użytkowników. Z propozycji wybrano siedem najbardziej trafiających w gusta i zapowiedziano ich rychłe wdrożenie do oprogramowania. Pierwsza opcja to licznik FPS w grach, dzięki któremu będzie można kontrolować realną wydajność w poszczególnych tytułach. Całkiem przydatna będzie również możliwość oddzielnej regulacji głośności dla poszczególnych aplikacji. Producent pomyślał również o opcji personalizacji ekranu blokady, której wcześniej brakowało.
OnePlus Nord SE - nadchodzi kolejny średniak z obsługą sieci 5G
Pojawi się także funkcja bezprzewodowego transferu plików pomiędzy smartfonami OnePlus oraz komputerami z systemem Windows, choć brak jeszcze szczegółów. W OxygenOS zagoszczą również dodatkowy tryb oszczędzania akumulatora, pełny tryb ciemny (czerń zamiast szarości) oraz funkcja wykonywania częściowego zrzutu ekranu. Wśród pomysłów, które odrzucono znajdują się, między innymi: gest stuknięcia w obudowę smartfona, rozchodzący się na dwa kanały dźwięk Bluetooth, poprawa przetwarzania obrazu, edycja paska nawigacji oraz liczba powiadomień na ikonach aplikacji. Niektóre propozycje przypominają mi nieco iOS, ale nie widzę w tym niczego złego. Pozostaje nam czekać na implementację nowości.
Powiązane publikacje

Smartfony Apple iPhone 17 Pro oraz iPhone 17 Air uchwycone na zdjęciach. Potwierdza się kontrowersyjny design urządzeń
38
Samsung Galaxy S26 - nowa seria flagowców bez modelu z plusem? Topowy wariant Ultra ma za to przynieść oczekiwane zmiany
24
Premiera Samsung Galaxy Z Fold7, Galaxy Z Flip7 i Galaxy Z Flip7 FE. Oto ceny i specyfikacje najnowszych składaków
19
OnePlus Nord 5, Nord CE5, Buds 4 i Watch 3 43 mm już w sprzedaży. Do serii smartfonów Nord zawitał Snapdragon 8s Gen 3
12