NVIDIA Hopper i Aerial - Zieloni szykują architekturę multi-GPU
Świat nowych technologii to nie tylko oficjalne premiery i testy nowego sprzętu, ale również masa plotek, przecieków i domysłów. Część z nich jest oczywiście kontrolowana przez samych producentów, a inne to kwestia niefrasobliwy pracowników czy dziennikarzy, którzy bardzo luźno podchodzą do umów o poufności podczas spotkań ze znajomymi czy wypowiadania się w internecie pod pseudonimem. Dzisiaj skupimy się na odkryciu kogoś kto najwyraźniej lubuje się w przeczesywaniu baz danych. Do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych wpłynęły bowiem ciekawe wnioski od NVIDII. Zieloni zastrzegli sobie nazwy "Hopper" i "Aerial", które dotyczą ich nowych linii produktowych.
Skąd nazwa NVIDIA Hopper? Od amerykańskiej współtwórczyni jednego z pierwszych języków programowania w postaci COBOLa, Grace Hopper.
Test NVIDIA GeForce GTX 1650 SUPER vs AMD Radeon RX 570
Zagraniczny serwis VideoCardz odkrył, że kilka dni temu w bazie USPO (United States Patent and Trademark Office) pojawiły się dwa wpisy interesującego z punktu widzenia fanów nowych technologii. Amerykański gigant zastrzegł bowiem znaki towarowe dotyczące słów "Hopper" oraz "Aerial". Pierwsza z nazw pojawiła się w plotkach miesiąc temu. To właśnie wtedy użytkownik Twittera o pseudonimie kopite7kimi podzielił się informacją, że NVIDIA szykuje architekturę MCM. Po układach z generacji Ampere mielibyśmy zobaczyć serię, która korzysta z wielu rdzeni GPU. Biorąc pod uwagę jak AMD zmieniło rynek procesorów komputerowych architekturą Zen i jej następcami, mógłby to być spory krok naprzód pod względem wydajności.
Premiera NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER - Test karty graficznej
A skąd ta nazwa? Od Grace Hopper, czyli amerykańskiej pionierki informatyki, współtwórczyni jednego z pierwszych języków programowania w postaci COBOLa. NVIDIA Aerial to już gra w otwarte karty, a oficjalne informacje znajdziemy na samej stronie Zielonych (KLIK!). Jest to develpoment kit dla sieci radiowych 5G, który umożliwia programistom łatwe dodanie akceleracji GPU do istniejących architektur RAN. Wszyscy zainteresowani mogą się zapisać do programu TUTAJ, chociaż w przypadku naszych czytelników więcej osób będzie zapewne czekać na nowiny dotyczące obiecującej architektury NVIDIA Hopper.