Hyperbook MK55 Pulsar - laptop z mechaniczną klawiaturą
Hyperbook to jedna z polskich firm zajmujących się sprzedażą gamingowych notebooków o często topowych parametrach. Dzisiaj producent poinformował o premierze ich najnowszego laptopa - modelu MK55 Pulsar. Jeśli ktoś w tym momencie pomyśli, że chodzi o nowy kadłubek Clevo to będzie w błędzie - notebook MK55 Pulsar nie bazuje bowiem ani na żadnym projekcie Clevo, ani nawet na modelu innego producenta. To zupełnie nowy sprzęt cechujący się przede wszystkim obecnością mechanicznej klawiatury z przełącznikami upodobnionymi do Cherry MX Blue (ale nie będącymi nimi!) oraz programowalnym podświetleniem indywidualnym dla każdego klawisza. Hyperbook MK55 Pulsar przy tym wyposażono w karty GeForce GTX 1050 Ti oraz GeForce GTX 1060, czym samym otrzymujemy najtańsze notebooki posiadające mechaniczne klawiatury.
Hyperbook MK55 Pulsar zostanie oficjalnie zaprezentowany już w ten weekend podczas trwania targów Poznań Game Arena 2017.
Najnowszy laptop polskiej firmy Hyperbook zostanie zaprezentowany już w najbliższy weekend w Poznaniu, podczas trwania targów Poznań Game Arena. Będzie więc można na żywo sprawdzić możliwości oferowane przez model MK55 Pulsar. Jak już wspomniałem, najważniejszą cechą będzie wykorzystanie klawiatury z mechanicznymi przełącznikami. Producent nie podaje wprawdzie jakiej firmy dokładnie są to przełączniki, aczkolwiek w użytkowaniu mają być bliźniaczo podobne do Cherry MX Blue.Producent zapewnia, że ich żywotność jest na poziomie nawet do 50 milionów wciśnięć. Klawiatura oferuje także pełne N-Key Rollover oraz czas reakcji klawiszy na poziomie 0,2 ms. Oprócz tego klawiatura posiada programowalne podświetlenie RGB - osobne dla każdego klawisza. Podobne rozwiązanie wykorzystano dotychczas w droższych laptopach MSI GE63/73VR Raider, MSI GT75VR oraz ASUS ROG Chimera. Tym razem jednak mechaniczna klawiatura pojawi się w znacznie przystępniejszym cenowo urządzeniu, bowiem Hyperbook MK55 Pulsar będzie kosztował od 4999 złotych.
Waga notebooka wynosi 2,5 kg, aczkolwiek ze zdjęć można wywnioskować, że dużo miejsca zostanie przeznaczone dla niemałego układu chłodzenia. Laptop powinien więc całkiem nieźle radzić sobie z odprowadzaniem ciepła, tym bardziej że wewnątrz umieszczone zostaną karty NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti bądź GeForce GTX 1060. Sercem Hyperbooka MK55 Pulsar będzie procesor Intel Core i7-7700HQ, który wspomagany będzie przez maksymalnie 32 GB RAM DDR4 (fabrycznie montowane będzie 8 GB). W podstawowej wersji dostępne będą także dwa dyski: SSD o pojemności 120 GB oraz HDD o pojemności 1 TB. Dyski będzie można jednak łatwo modyfikować np. przy składaniu zamówienia gdzie klient ma możliwość różnych modeli i pojemności magazynów danych. Nowy sprzęt Hyperbooka będzie ponadto wyposażony w matowy ekran IPS o przekątnej 15,6" oraz rozdzielczości 1920x1080 pikseli.
Patrząc na zdjęcia można wysnuć wniosek, że rozmieszczenie portów jest bardzo dobre. Większość złączy powędrowała na tył laptopa, ale znalazło się także kilka portów po prawej i lewej stronie urządzenia. Tył został zajęty przez port zasilający, HDMI, sieciowy Ethernet RJ-45, 2x USB 3.0, 1x USB 3.1 typu C Gen.1 oraz blokadę Kensington Lock. Prawa strona została zajęta przez dwa złącza USB 2.0, z kolei lewa strona posiada dodatkowo przez kolejne dwa porty USB 2.0 (łącznie więc 6x USB, w tym 2x USB 3.0 i 4x USB 2.0), czytnik kart pamięci SD oraz dwa złącza audio: słuchawkowe oraz mikrofonowe. Przypominam, że cena laptopa wynosi od 4999 złotych, z kolei premiera zapowiedziana została na najbliższy weekend w trakcie trwania targów PGA. Możecie spodziewać się moich pierwszych wrażeń z użytkowania Hyperbooka MK55 Pulsar.
Powiązane publikacje

HP zapłaci miliony za oszukiwanie klientów. Wodoodporne klawiatury okazały się fikcją. Które modele objęto pozwem?
26
Microsoft Surface Laptop 7 AI z procesorami ARM Snapdragon X Elite zostały oznaczone jako często zwracane
25
Nowe laptopy od Hyperbook oferują chłodzenie wodne, układ NVIDIA GeForce RTX 5090 i nawet 192 GB RAM DDR5
40
Kolejny laptop z rozwijanym ekranem. Tym razem jednak rozwiązanie może się okazać praktyczniejsze
23