GALAX GTX 1070 Ti Hall of Fame - Karta z wyświetlaczem LCD
Czym może wyróżniać się nasza karta graficzna na tle konkurencji? To pytanie zadaje sobie prawdopodobnie każdy producent przy tworzeniu autorskich modeli ze średniej i wysokiej półki cenowej. A od kiedy same diody RGB nie wystarczają, obserwować możemy lepsze i gorsze pomysły. Czasami owocują one ciekawymi rozwiązaniami na laminacie - lepsze elementy, sekcje zasilania, innym razem to eksperymenty w postaci łatwo demontowalnych wentylatorów, a kolejne to wyglądowe potworki skierowane na rynek azjatycki. GALAX również postanowił na kombinację w swojej najnowszej propozycji. Model GTX 1070 Ti Hall of Fame pochwalić się może bowiem białą kolorystyką, ekranem LCD oraz dołączoną w zestawie "różdżką".
Kolorowy ekran LCD umieszczony na GALAX GTX 1070 Ti Hall of Fame pozwala na wyświetlanie własnej grafiki lub najważniejszych parametrów.
GALAX GTX 1080 Ti HOF - karta z trzema złączami zasilania 8-pin
GALAX GeForce GTX 1070 Ti Hall of Fame to 2,5-slotowa karta graficzna, którą wyposażono w rozbudowany układ chłodzenia składający się z trzech 90-milimetrowych wentylatorów, aluminiowego radiatora sparowanego z pięcioma rurkami cieplnymi oraz wzmocniono metalową płytką z jednej i drugiej strony laminatu. A skoro już o PCB mowa, to mamy do czynienia z 12-warstowym rozwiązaniem, gdzie najważniejsza jest sekcja zasilania typu 8+3. Niestety zegary tak jak i u każdego innego producenta wynoszą tyle co w modelu referencyjnym, czyli 1607 MHz bazowo i 1683 MHz w trybie GPU Boost na rdzeniu oraz 8008 MHz dla 8 GB pamięci GDDR5.
Specyfikacja i wydajność jednoslotowej karty GALAX GTX 1070
Propozycja GALAXA zasilana jest dwoma 8-pinowymi wtyczkami, a na śledziu karty znajdziemy port HDMI, DVI-D, trzy DisplayPort oraz fizyczny przycisk do łatwego i szybkiego podkręcania. Niestety w ostatnim przypadku nie zdradzono na jakie efekty można liczyć. To co wyróżnia GALAX GeForce GTX 1070 Ti Hall of Fame na tle konkurencji to oczywiście biała stylistyka i w pełni konfigurowalne podświetlenie RGB LED. Jednak prawdziwym "atutem" jest... niewielki, kolorowy ekran LCD umieszczony na backplate karty. Pozwala on na wyświetlanie własnej grafiki lub najważniejszych parametrów. W pudełku zaś umieszczono aluminiową "różdżkę", która jest tak naprawdę nietypowym wspornikiem do obudowy. Cena chociaż owiana tajemnicą, to prawdopodobnie nadal lepiej wyjdzie kupić najtańszego GeForce GTX 1080.
Powiązane publikacje

ASUS ROG Astral GeForce RTX 5080 DOOM Edition to limitowana karta graficzna dla fanów gry DOOM: The Dark Ages
36
NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti - Podkręcono pamięć karty graficznej. Kości GDDR7 od SK hynix osiągnęły 34 Gb/s
181
ASUS GeForce RTX 5000 ROG Astral - karty graficzne Blackwell, które posiadają akcelerometr i żyroskop
90
AMD Radeon RX 9070 GRE został oficjalnie zaprezentowany w Chinach - Potwierdzono specyfikację i cenę karty RDNA 4
56