Polscy konsumenci domagają się równego traktowania od Apple. Petycja o nierówności w funkcjonalnościach ma już 16,6 tys. głosów
Trzeciego lipca 2024 roku w sieci pojawiła się petycja mająca na celu poparcie wniosku do polskiego Rzecznika Praw Konsumenta oraz Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie nierównego i nieuczciwego traktowania polskich użytkowników przez firmę Apple. W ciągu połowy miesiąca udało się uzyskać wymaganą liczbę głosów, co umożliwiło kancelarii prawnej z Wrocławia podjęcie działań w tej sprawie z inicjatywy Bartosza B. oraz niezadowolonych konsumentów.
Petycja w sprawie nierównego i nieuczciwego traktowania polskich użytkowników przez firmę Apple została podpisana już przez 16,6 tys. konsumentów. Pozwoliło to kancelarii prawnej z Wrocławia złożenie oficjalnego zgłoszenia do Rzecznika Praw Konsumenta oraz UOKiK.
Apple uznane winnym naruszenia europejskiego aktu o rynkach cyfrowych. Firmie grozi kilkadziesiąt miliardów dolarów kary
Apple w Europie nie ma ostatnio dobrej passy, gdyż naruszenie europejskiego aktu o rynkach cyfrowych (DMA) oraz decyzja o wstrzymaniu funkcjonalności Apple Intelligence na naszym kontynencie odbiły się szerokim echem w branży. Mimo tych globalnych zawirowań, dla Polaków nie jest to nowość, gdyż od lat jesteśmy skrupulatnie pomijani w nowościach od Apple. Jednakże dzięki inicjatywie Bartosza B. oraz niezadowolonych konsumentów, może się to wkrótce zmienić. Petycja w sprawie nierównego i nieuczciwego traktowania polskich użytkowników przez firmę Apple została podpisana już przez 16,6 tys. konsumentów (stan na moment pisania tej aktualności). Pozwoliło to kancelarii prawnej z Wrocławia na złożenie oficjalnego zgłoszenia do Rzecznika Praw Konsumenta oraz Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).
Użytkownicy sprzętów Apple stracili sporo pieniędzy. Wszystko przez błąd techniczny, który wystąpił w App Store
Treść petycji zwraca uwagę na brak obsługi asystenta głosowego Siri w języku polskim, mimo że w naszym kraju używanych jest 11 milionów aktywnych urządzeń Apple. Dla porównania Siri obsługuje m.in. języki duński i fiński, gdzie aktywnego sprzętu marki Apple jest dwa razy mniej. Opisano również brak takich aplikacji jak Fitness+, Apple News+, Apple Card i Apple Cash oraz funkcji takich jak satelitarne wzywanie pomocy i wysyłanie wiadomości SMS, brak subskrypcji Apple Podcasts i pewnych funkcji w Apple Maps. Dodatkowo uwzględniono całkowity brak dostępności HomePodów na naszym rynku. Wniosek do instytucji rządowych domaga się wprowadzenia tych funkcjonalności na polski rynek lub, jeżeli nie będzie to możliwe z różnych względów, proporcjonalnego obniżenia ceny sprzedawanych urządzeń marki oraz zadośćuczynienia polskim konsumentom. Jeśli jesteście zainteresowani podpisaniem powyższej petycji, dokładne informacje znajdziecie w tym miejscu.
Powiązane publikacje

Alphabet stawia miliardy dolarów na stole dla AI. Firma oferuje swoje akcje, aby zainwestować w sztuczną inteligencję
9
Amazon i Ring Familiar Faces pod lupą sądu. Pozew zbiorowy uderza w biometrię w domowym monitoringu
5
OpenAI i Sam Altman pozwani przez Florydę po zbrodniach łączonych z ChatGPT. Chodzi o brak zabezpieczeń dla nieletnich
28
Europejski Bank Inwestycyjny pożycza Allegro 1 mld zł na R&D. Spółka stawia na AI, dostawy i rozwój platformy
35







![Polscy konsumenci domagają się równego traktowania od Apple. Petycja o nierówności w funkcjonalnościach ma już 16,6 tys. głosów [1]](/image/news/2024/07/17_polscy_konsumenci_domagaja_sie_rownego_traktowania_od_apple_petycja_o_nierownosci_w_funkcjonalnosciach_ma_juz_16_6_tys_glosow_0.jpg)
![Polscy konsumenci domagają się równego traktowania od Apple. Petycja o nierówności w funkcjonalnościach ma już 16,6 tys. głosów [2]](/image/news/2024/07/17_polscy_konsumenci_domagaja_sie_rownego_traktowania_od_apple_petycja_o_nierownosci_w_funkcjonalnosciach_ma_juz_16_6_tys_glosow_1.jpg)





