SK Hynix ogłasza dostępność swoich pamięci 8 Gb GDDR6
Jako, że chwilę temu w amerykańskim Las Vegas odbywały się największe targi elektroniki użytkowej na świecie w postaci CES 2018, tak teraz powoli zaczynają się spełniać obietnice różnych producentów. Innymi słowy kolejne produkty trafiają na rynek. Tym jednak razem skupimy się na temacie, który poruszany był pod koniec ubiegłego roku i ściśle powiązany jest z samymi komputerami, a dokładniej kartami graficznymi. SK Hynix, czyli drugi z koreańskich gigantów (tuż obok Samsunga) na rynku pamięci DRAM i NAND, zaktualizował swój katalog produktowy. Zgodnie z ostatnią rewizją pliku PDF dostępnego na oficjalnej stronie, Koreańczycy gotowi są już na sprzedaż nowej technologii w postaci GDDR6.
Chociaż SK Hynix ma się czym chwalić, to ich największy konkurent, Samsung, posiada już w produkcji znacznie lepszy wariant pamięci GDDR6.
SK Hynix rozpoczyna produkcję 72-warstwowych kości 3D NAND
Zgodnie z pierwszą rewizją planu produktowego od SK Hynix, który przygotowany został na ten rok i dostępny jest na stronie producenta, zmianie uległ status pamięci GDDR6. Koreańczycy ogłosili światu, że ich nowy produkt dostępny jest w sprzedaży. Mowa o układach o pojemności 8 Gb (1 GB) dostępnych w czterech różnych wariantach. Różnią się one efektywnością energetyczną oraz przepustowością. I tak "H56C8H24MJR-S2C" dostępny jest w wariancie 14 i 12 Gbps przy napięciu 1,35 V i 1,25 V, zaś "H56C8H24MJR-S0C" oferuje 12 i 10 Gbps.
Samsung już masowo produkuje 16-gigabitowe pamięci GDDR6
Chociaż to dobra nowina dla wszystkich tych, którzy czekają na nowe, wydajniejsze karty graficzne to trzeba pamiętać o wcześniejszych ogłoszeniach największego konkurenta SK Hynix. Mowa oczywiście o Samsungu, który również produkuje już pamięci GDDR6. W ich jednak przypadku mowa o dwa razy większej pojemności w postaci 16 Gb (2 GB) i przepustowości 18 Gbps przy takim samym napięciu wynoszącym 1,35 V. Zgodnie ze wszystkimi plotkami to właśnie GDDR6 zdominuje niedługo rynek kart graficznych w średnim i wysokim segmencie, a nie HBM2. Wszystko to za sprawą większej dostępności i niższego kosztu produkcji.
Powiązane publikacje

ARM ma już 40 lat. Architektura, która zasila smartfony, serwery i roboty, trafiła do ponad 250 miliardów urządzeń
22
Anthropic chce zajrzeć do wnętrza AI. Czy do 2027 roku odkryjemy, jak naprawdę myślą modele językowe?
22
Firma Elona Muska xAI chce pozyskać 25 miliardów dolarów na budowę superkomputera Colossus 2 z milionem GPU NVIDIA
60
Nowatorski interfejs mózg-komputer od Georgia Tech może zmienić sposób, w jaki ludzie komunikują się z technologią i otoczeniem
4