Kolejne Apple MacBook mogą mieć klawiaturę jako taflę szkła
W ostatnich latach może się wydawać, że jeśli chodzi o laptopy i ich design, to niewiele się zmieniło. I jest w tym cień prawdy. Co prawda urządzenia celowane w gaming wyróżniają się wyglądem, to wciąż są to konstrukcje niemal bliźniaczo podobne. Widzieliśmy już próby unowocześnienia notebooków za pomocą montowania w miejscu touchpada płytek LCD, a teraz wygląda na to, że Apple chce wyprzedzić wszystkich jeszcze innym rozwiązaniem: szklaną, dotykową taflą w miejscu klawiatury. Ma być to odpowiedź na zarzuty użytkowników, jakoby projekty MacBooków od lat były przestarzałe, a ich klawiatury wybitnie zbierały kurz i inne zanieczyszczenia. Czy takie rozwiązanie ma szansę się przyjąć?
Jak donosi serwis PocketLint, przyszłe laptopy Apple mogą być wyposażone w szklane panele zamiast klawiszy. O tym świadczy opublikowany właśnie wniosek patentowy.
Apple Macbook Pro z AMD Vega Pro 16 i Vega Pro 20 już dostępne
Jak donosi serwis PocketLint, przyszłe laptopy Apple mogą być wyposażone w szklane panele zamiast klawiszy, jednak aby nie było to tak niewygodne jak brzmi, kolejne klawisze będą uwypuklone na kształt klawiatury wyspowej, jednakże bez mechanicznych elementów. Jak zauważył Apple Insider, wniosek patentowy (o nic nie mówiącej nazwie Computer with keboard) został niedawno opublikowany przez USPTO. Sam patent opisuje klawiaturę właśnie bez ruchomych komponentów. Nie ma być to jednak klawiatura dotykowa, jakie znamy z naszych smartfonów czy tabletów.
Huawei Matebook 13 jako konkurencja dla nowego Macbook Air
Gdy użytkownik naciśnie jeden z klawiszy, użytkownik poczuje sprzężenie zwrotne dzięki czemu będzie dokładnie wiedział, gdzie znajdują się jego palce i który klawisz wcisnąć w następnej kolejności. Patent pokazuje, że klawisze zbudowane będą z zakrzywionego, cienkiego szkła (które miałoby symulować wciśnięcie tradycyjnego klawisza), jak i silniczków haptycznych. Sposób Apple rozwiązałby problem z brudzącymi się klawiaturami. Jak widzicie takie rozwiązanie? Czy stanie się to uniwersalnym rozwiązaniem w przyszłości?
Powiązane publikacje

ARM ma już 40 lat. Architektura, która zasila smartfony, serwery i roboty, trafiła do ponad 250 miliardów urządzeń
22
Anthropic chce zajrzeć do wnętrza AI. Czy do 2027 roku odkryjemy, jak naprawdę myślą modele językowe?
22
Firma Elona Muska xAI chce pozyskać 25 miliardów dolarów na budowę superkomputera Colossus 2 z milionem GPU NVIDIA
60
Nowatorski interfejs mózg-komputer od Georgia Tech może zmienić sposób, w jaki ludzie komunikują się z technologią i otoczeniem
4