Armia USA przechodzi do chmury i zmniejsza ilość aplikacji do 5000
Armia nie odstaje od głównego trendu. Wszyscy idą do chmury, idziemy więc i my. Przynajmniej w USA. Póki co trwają przygotowania do tego niezwykle skomplikowanego procesu. Pierwszym krokiem jest racjonalizacja i zmniejszenie liczby ponad 8000 aplikacji wykorzystywanych przez amerykańskie wojsko. Skonsolidowane mają być także centra danych, a to oznacza zmniejszenie ich liczby z 1334 do 306 do roku 2022. Działania cyfrowe US Army są częścią planu nazwanego Armia 2028. Zakłada on między innymi wyposażenia wojska w AI, wykorzystanie chmury obliczeniowej do wsparcia żołnierzy na polu walki oraz zwiększenie ilości i możliwości cyfrowych ośrodków szkoleniowych.
"Robotyka i sztuczna inteligencja mogą zasadniczo zmienić naturę działań wojennych" - powiedział, dodając, że ten, kto pierwszy zdobędzie AI, będzie dominował na polu bitwy.
Pierwszym zadaniem wojskowych informatyków jest zmniejszenie liczby wykorzystywanych obecnie aplikacji. "Niektóre z nich są bardzo nowe. Niektóre z nich nazwać można tylko antykami, ale musimy je utrzymywać bo są niezwykle istotne dla infrastruktury. Więc będzie to skomplikowany proces" - napisał w raporcie główny informatyk armii Gen. Bruce Crawford. "Nie chodzi tylko o umieszczenie naszych danych w chmurze. Musimy mieć dostęp do tych danych, więc musimy mieć i wdrożyć nasze procedury uwierzytelniania tożsamości i zarządzania dostępem. Chodzi o to by żołnierz był w stanie uzyskać bezpieczny i natychmiastowy dostęp do danych w dowolnym miejscu na świecie i w dowolnym czasie".
Armia USA publikuje w VirusTotal próbki kodu hakerów z Rosji
Crawford powiedział, że armia przechodzi przez proces decydowania, które aplikacje mogą migrować dzisiaj, które będą wymagały więcej czasu, a z których wojsko zrezygnuje. "Nie wyobrażam sobie, że migrujemy 8000 aplikacji. Moim zdaniem będzie to około 5000 aplikacji" - powiedział. "Inna sprawa, że zrozumieliśmy, że nie wszystkie aplikacje muszą być przeniesione do chmury. Niektóre pozostaną w starszych centrach danych". Oprócz działań związanych z informatyką armia USA będzie w coraz większym stopniu polegać na robotach w powietrzu i na ziemi. "Robotyka i sztuczna inteligencja mogą zasadniczo zmienić naturę działań wojennych" - powiedział, dodając, że ten, kto pierwszy zdobędzie AI, będzie dominował na polu bitwy.
Powiązane publikacje

ARM ma już 40 lat. Architektura, która zasila smartfony, serwery i roboty, trafiła do ponad 250 miliardów urządzeń
22
Anthropic chce zajrzeć do wnętrza AI. Czy do 2027 roku odkryjemy, jak naprawdę myślą modele językowe?
22
Firma Elona Muska xAI chce pozyskać 25 miliardów dolarów na budowę superkomputera Colossus 2 z milionem GPU NVIDIA
60
Nowatorski interfejs mózg-komputer od Georgia Tech może zmienić sposób, w jaki ludzie komunikują się z technologią i otoczeniem
4