Poradnik: Smartfon z Androidem w rękach seniora – Część 3
- SPIS TREŚCI -
To już ostatnia część poradnika dla seniorów, którego celem jest przybliżenie użytkownikom smartfonów możliwości tychże urządzeń. W poprzednich częściach wzięliśmy na tapet ustawienia telefonu, kontakty oraz sklep z aplikacjami Google Play. W trzeciej publikacji zajmiemy się istotnymi kwestiami dotyczącymi aplikacji aparatu, czyli wykonywaniem zdjęć oraz nagrywaniem filmów. Skupimy się również na temacie przeglądania internetu za pośrednictwem aplikacji-przeglądarki Google Chrome oraz Samsung Internet. Obydwa programy służą co prawda do tego samego, jednakże pewne czynności wykonujemy w nieco inny sposób. Tak jak poprzednio poradnik został opary o przykłady z trzech różnych urządzeń – Samsunga Galaxy A51, Motoroli Moto G8 Power Lite oraz myPhone'a Pocket Pro.
Trzecia część naszego smartfonowego poradnika dla seniorów skupia się na wykonywaniu zdjęć, nagrywaniu filmów oraz przeglądaniu internetu. Poznaj możliwości swojego telefonu i naucz się z nich korzystać.
fot. Freepik
Poradnik: Smartfon z Androidem w rękach seniora – Część 1
Nie znam osoby, która nie wykorzystywałaby smartfona do robienia zdjęć czy nagrywania krótkich filmików. Ze wspomnianych funkcji inteligentnych telefonów korzystają dzieci, młodzież, a także dorośli rodzice oraz dziadkowie. Na polu fotografii urządzenia mobilne przeszły długą drogę i dziś potrafią zaskakiwać perfekcyjną jakością zdjęć oraz nagrań wideo. Oczywiście nie jest to poziom profesjonalnych aparatów, ale dla większości osób będzie on co najmniej akceptowalny. Jako ciekawostkę dodam, że zdjęcia ze smartfonów bardzo często wykorzystywane są na okładkach znanych czasopism, np. Time'a. Trzeba jednak pamiętać o tym, że z biegiem czasu w aplikacjach do obsługi aparatu pojawiały się coraz to wymyślniejsze funkcje. Z naszego poradnika dowiesz się, w jaki sposób korzystać z podstawowych narzędzi przygotowanych przez twórców smartfonów.
fot. Freepik
Szybkie ładowanie w smartfonie - co powinieneś o nim wiedzieć?
Smartfony to nie tylko narzędzia fotograficzne. Jedną z najistotniejszych możliwości tegoż sprzętu jest przeglądanie stron internetowych, które uskuteczniają chyba wszyscy użytkownicy tych niewielkich urządzeń komputerowych. Do realizacji tej czynności służą nam tak zwane przeglądarki internetowe. Najpopularniejszą aplikacją tego typu jest Google Chrome, który trafia na każdy nowy smartfon pracujący pod kontrolą Androida. Całkiem niezła alternatywa to z kolei Samsung Internet, który jest instalowany na każdym smartfonie koreańskiego producenta. To właśnie te dwa narzędzia postanowiliśmy omówić w naszym poradniku. Dowiesz się więc, jak korzystać z kart w przeglądarce, co skrywa ekran główny programu oraz do czego służą funkcje Karty i Ulubione. To podstawy, które pozwolą Ci – już samodzielnie – odkrywać kolejne możliwości przeglądarki.
- 1
- 2
- 3
- 4
- następna ›
- ostatnia »
Powiązane publikacje

Darmowa nawigacja na telefon offline i online w 2025 roku. Na te mapy warto zwrócić uwagę
21
Darmowe programy do Windows cz. 9. Gry z różnych sklepów w jednym miejscu, tekst i wideo jako podcast, alternatywa dla Spotify
43
Darmowe aplikacje na Androida, marzec 2025. Pobieranie muzyki ze Spotify i wideo z YouTube, firewall i inne
28
Darmowe programy do Windows cz. 8. Usuwanie śmieci, zmiana ustawień, przesyłanie plików, nowy wygląd Spotify i inne
53