Nowa funkcja "odświeżenia" oraz resetu w Windows 8
Windows 8 promowany jest od dawna jako nowy „hit” Microsoftu, zaś użytkownicy dosyć często karmieni są kolejnymi "fiuczerami". Jednym z nich jest planowana funkcja pozwalająca na częściowe lub całkowite oczyszczenie systemu. Druga opcja będzie typowym "twardym" resetem, który usunie wszelkie informacje użytkownika, takie jak aplikacje czy ustawienia. Brzmi to całkiem jak kopia systemu stworzona tuż po jego instalacji. Nowością ma być jednak częściowe oczyszczanie systemu, które zachowa wszelkie ustawienia personalne oraz aplikacje z Windows Market, jednak kompletnie usunie programy zainstalowane z dysków optycznych bądź z sieci. Ma to pomóc użytkownikom, którzy chcą kompletnie wyczyścić swój komputer ze zbędnych "śmieci", lecz cenią sobie zachowanie ustawień oraz personalizacji systemu.
Cały proces czyszczenia będzie polegał na kilku kluczowych elementach, czyli sporządzeniu kopii zapasowej ustawień oraz aplikacji Metro, instalacji "świeżej" wersji systemu Windows 8, przywróceniu ustawień użytkownika i później restarcie komputera. Kopia zapasowa ustawień nie jest niczym nowym, lecz wraz z Windows 8 ma zostać znacznie ulepszona. Po kolejnych informacjach od Microsoftu powoli rysuje się obraz nowego systemu, jako bardziej przyjaznego użytkownikowi niż poprzednicy. Czy tak będzie? Być może odpowiedź na to pytanie poznamy już po otwartej becie, która zostanie udostępniona w następnym miesiącu.
Źródło: CNET
Powiązane publikacje

Przeglądarka Firefox może już odtwarzać pliki MKV. Mozilla dodaje wsparcie dla standardu Matroska, choć są pewne ograniczenia
41
Aktualizacja Rufus 4.10 dodaje kompatybilność z Windows 11 25H2 ISO oraz funkcję zapisywania dysków do formatu ISO
36
Koniec dominacji OpenAI w Microsoft. Firma znalazła lepszą AI dla pakietu Office i nie zawaha się jej użyć. To cios dla twórców ChatGPT
17
Oficjalna data premiery iOS 26. Mobilny system od Apple trafi na rynek jeszcze przed premierą serii iPhone 17
47