Niemcy znoszą zakaz stosowania symbolu swastyki w grach
Swastyka to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli na świecie. Choć w Europie kojarzy się z niczym innym jak z ideologią Trzeciej Rzeszy, a co za tym idzie z nazistowskim reżimem i śmiercią dziesiątek milionów ludzi podczas II Wojny Światowej, to historia swastyki zaczęła się dużo wcześniej, a sam symbol aż do panowania Adolfa Hitlera miał zdecydowanie pozytywny wydźwięk. Jednak okrucieństwa wojny nie pozwalają rozpatrywać swastyki w kategoriach "przedwojennych", toteż Niemcy pilnując przypadkowego rozpowszechniania swastyki po wojnie, postanowili usuwać je z własnych tworów popkultury, a docelowo także z gier wideo. Już niebawem ma się to zmienić. Podobnie jak w filmach czy serialach dostępnych na terenie Niemiec, swastyka będzie mogła pojawić się także w grach.
Niemiecki odpowiednik amerykańskiej instytucji ESRB - USK zmienia zasady: odtąd symbole nazistowskie w grach będą dozwolone podobnie jak w filmach i serialach będących dostępnymi na terenie Niemiec.
Bundeschmura: Niemcy budują swój Dropbox ale tylko dla rządu
Od II Wojny Światowej minęło już kilka dziesięcioleci, jednak póki żyje pokolenie, które ją pamięta trudno będzie odciąć się od tej haniebnej historii ludzkości. Wydaje się jednak, że właśnie teraz coś zaczyna się zmieniać: niemieckie Unterhaltungssoftware Selbstkontrolle (organizacja odpowiedzialna za system oceniania gier) skłania się do tego, aby wycofać wcześniejsze zakazy, dotyczące symboli nazistowskich (swastyki, symbole organizacji SS itd.) w grach komputerowych. Do zakazu tego odnosi się niemiecki kodeks karny w paragrafie §86.
Niemcy przyrzekają nie wykorzystywać AI do zabijania ludzi
Organizacja USK zapowiada zmiany następującymi słowami: Symbole organizacji antykonstytucyjnych mogą być używane w produkcjach, o ile służyć będą sztuce lub nauce, reprezentując wydarzenia minionych wydarzeń. Najbardziej popularnym przykładem gry, która oberwała rykoszetem poprzez wspomnianą ustawę jest chyba niemiecka wersja Wolfenstein 2: The New Colossus, gdzie wszelkie symbole nazistowskie zmieniono nie do poznania, podobnie zresztą jak postać samego Hitlera. Po zmianie stanowiska USK musimy jeszcze poczekać na oficjalne wprowadzenie tych zasad wraz z wypuszczaniem na rynek kolejnych gier, zawierających symbolikę dotąd będącą przedmiotem banów.
Powiązane publikacje

Ubisoft rozpoczął legendarną wyprzedaż. Dużo głośnych gier przecenionych nawet o 85%, w tym Star Wars Outlaws
40
Oprogramowanie Nintendo Switch 20.0.0 - Wirtualne Karty Gier, GameShare i przygotowanie systemu na premierę Switch 2
7
StarCraft - nowa odsłona legendarnej serii może nie być tworzona przez zespół Blizzarda. Południowokoreańska firma na horyzoncie
20
Ghost of Yōtei - garść informacji o grze twórców Ghost of Tsushima. Nielinearna kampania, historia i inne
6