Microsoft zainteresowany zakupem Winampa?
Informacja sprzed kilku dni niektórych zdziwiła, drugich ucieszyła, a jeszcze innych zachęciła do aktywnego działania w celu dalszego rozwijania znanej marki i oczywiście pomnażania swoich zysków. Wcześniejsze informacje mówiły o tym, że firma AOL (właściciel Winampa) nie mogła sprzedać swojego oprogramowania, bowiem żadna inna korporacja nie była zainteresowana jego kupnem - chwilę po ogłoszeniu decyzji całą sprawą miała zająć się firma Microsoft, czyli - jak się okazuje - jeden z pretendentów do zakupu znanej marki. Wierząc zapewnieniom zagranicznych serwisów, gigant z Redmond jest nie tylko zainteresowany przejęciem Winampa, lecz również usługi Shoutcast. Sama aplikacja nie jest oczywiście żadnym rarytasem, jednak cała społeczność przywiązana do popularnego programu do odtwarzania muzyki może być łakomym kąskiem na przykład dla Microsoftu lubiącego przejmować chwytliwe marki.
Czy po 20 grudnia bieżącego roku historia Winampa rozpocznie się na nowo? Na razie musimy opierać się jedynie na ogłoszeniu właściciela, który nie daje żadnej szansy na dalszy rozwój projektu. Microsoft oraz AOL zapytane o przyszłość Winampa, a dokładniej przejęcie oprogramowania przez tego pierwszego stanowczo odmawiają komentarza w tej sprawie. Jedyna transakcja z udziałem tego odtwarzacza muzycznego opiewała na kwotę 80 milionów dolarów, jednak warto pamiętać, że mówimy tutaj o kwocie sprzed 14 lat.
Winamp niewątpliwie zyskał na wartości od 1999 roku, aczkolwiek rzesza użytkowników tej aplikacji od kilku lat stale się zmniejsza. Przejęcie produktu przez Microsoft wcale nie oznacza dalszego rozwoju samej aplikacji - gigantowi z Redmond mogą być potrzebne patenty lub rozwiązania wykorzystywane w Winampie, dzięki którym może powstać nowa usługa Microsoftu. Cóż, pozostaje nam tylko czekać na dalszy rozwój sytuacji.
Źródło: The Verge / TechCrunch
Powiązane publikacje

Tajwan ogranicza eksport technologii TSMC. Nowe regulacje mają chronić najważniejsze procesy przed zagraniczną konkurencją
31
Wielka Brytania planuje zakazać aplikacji AI tworzących deepfake dzieci. Ofcom i rząd UK podejmują stosowne działania
42
IBM zainwestuje 150 mld USD w USA, a konkretniej w rozwój AI, komputerów kwantowych, a także produkcji lokalnej
14
Prawnicy MyPillow użyli AI i wpadli w pułapkę fikcyjnych spraw. Grożą im naprawdę poważne konsekwencje
44