Konica Minolta zaprezentowała urządzenie Workplace Hub
Podczas zorganizowanej w Warszawie konferencji prasowej firmy Konica Minolta, premierę rynkową miała platforma informatyczna Workplace Hub dostarczane z pakietem usług i specjalistycznego oprogramowania o tej samej nazwie. Platforma typu All-in-One jest w pełni utrzymywana przez jej producenta, co docelowo ma odciążyć małe i średnie firmy z konieczności zatrudniania wykwalifikowanych pracowników z działu IT. Poza aspektami serwerowymi urządzenie zapewnia zarówno możliwość tworzenia kopii zapasowych, jak i dbanie o bezpieczeństwo wrażliwych danych klientów. Według przedstawicieli Konica Minolta dużym atutem rozwiązania jest wbudowane centrum oprogramowania, rozszerzające funkcjonalność Workplace Hub. Oprogramowanie bazuje na dystrybucji Linuksa - Ubuntu.
Zestaw usług i sprzętu Workplace Hub został wyceniony na minimum 4500 złotych netto miesięcznie. To dużo dla małych firm, dla średnich przy zatrudnieniu liczonym w dziesiątkach już najbardziej tak.
Workplace Hub działa na wbudowanym serwerze HPE i integruje w sobie router Wi-Fi, wielofunkcyjną drukarkę oraz wirtualne środowisko pracy, a sam ekosystem pozwala na uruchomienie systemów biznesowych takich jak ERP, DMS, OCR czy BPM. Konica Minolta podjęła się współpracy z m.in. firmami HPE, Microsoft, Acronis czy SOPHOS, czego efektem jest platforma, która zapewnia zarówno optymalizację pracy, jak i zestaw narzędzi służących do zabezpieczenia jej owoców. Workplace Hub posiada wsparcie m.in. dla danych z popularnych programów kadrowych, takich jak np. E-teczka. Na chwilę obecną użytkownicy platformy mogą rozszerzyć jej funkcjonalność o wsparcie dla usług chmurowych takich jak OneDrive czy Box.
HP wypuści nowy zestaw VR oparty o Windows Mixed Reality
Workplace Hub, w wersji najczęściej oferowanej, został wyposażony w dwa ośmiordzeniowe procesory Intel Xeon 4109T z 11 MB pamięci cache, dwa nośniki SSD 480 GB oraz sześć 1 TB dysków HDD spiętych w macierz RAID 6. Całość wspierana jest przez 128 GB pamięci operacyjnej, a także wbudowany router Wi-Fi współpracujący z firewallem XG firmy Sophos. Dostępna jest również wersja wyższa oparta o dwa procesory (Xeon 4116 12-Core (16,5 MB Cache), dwukrotnie większą pojemność wszystkich dysków (2 x 960GB SSD oraz 6 x 2TB HDD) oraz 256 GB pamięci RAM, co stanowi wydajną platformę dla środowiska maszyn wirtualnych i systemów biznesowych. Platforma dedykowana jest małym i średnim przedsiębiorstwom, którym będzie udostępniana w formie abonamentowej. Zestaw usług i sprzętu jest wyceniony na minimum 4500 złotych miesięcznie. Co ciekawe, oprogramowanie nie ma limitów dotyczących liczby użytkowników podczas korzystania z najtańszego planu.
Powiązane publikacje

UGREEN prezentuje NASync AI NAS oraz ładowarkę o mocy 500 W dla laptopów i smartfonów na targach CES 2025
23
ASUS ROG Rapture GT-BE19000 i ASUS RT-BE86U - zaprezentowano nowe routery z obsługą standardu WiFi 7
24
TP-Link może znaleźć się pod lupą amerykańskich władz. Powodem potencjalne zagrożenia dla cyberbezpieczeństwa
63
TP-Link Archer NX200 - nowy router 5G z wyższej półki, który zaoferuje sieć w standardzie Wi-Fi 6 i szybkie porty LAN
25