AMD porównuje FreeSync i NVIDIA G-Sync na infografice
Wojna pomiędzy AMD i NVIDIĄ odbywa się na różnych frontach - mówimy tutaj zarówno o kartach graficznych i ich wydajności, jak i konkurencyjnych technologiach, które zachęcają klientów do wyboru produktów jednej lub drugiej firmy. Nie od dzisiaj wiadomo, że ilość procesorów strumieniowych w rdzeniu lub pojemność pamięci VRAM to nie wszystko - użytkownicy zwracają także uwagę na oprogramowanie, optymalizację gier oraz dodatkowe funkcje. AMD oferuje swoim klientom dostęp do technologii FreeSync, natomiast NVIDIA wprowadziła na rynek rozwiązanie o nazwie G-Sync. Która funkcja sprawdza się lepiej i wypada korzystniej od swojego konkurenta? Zdania są podzielone - jeżeli chodzi o względy techniczne, to testerzy zazwyczaj mówią o lepszych możliwościach G-Sync, natomiast w przypadku oceny opłacalności często na pierwsze miejsce wysuwa się FreeSync.
AMD informuje klientów o osiągnięciach swojej technologii.
AMD postanowiło zebrać wiele danych statystycznych dotyczących FreeSync i G-Sync, po czym umieściło je na obfitej w szczegóły infografice widocznej poniżej. Grafika ma oczywiście przekonać klientów, że to FreeSync jest lepszy od swojego konkurenta pod wieloma względami. Nie brakuje odniesień do ceny produktów, ich dostępności, oferowanych paneli oraz rozdzielczości monitorów.
Według AMD, FreeSync jest lepiej implementowany przez producentów od G-Sync, o czym świadczyć ma liczba dostępnych monitorów. Twórca chwali się także ilością partnerów chętnych do wykorzystania technologii AMD - NVIDIA ma współpracować z pięcioma firmami, natomiast FreeSync jest implementowany przez siedmiu producentów. We wrześniu 2015 roku na rynku można było znaleźć 10 monitorów z G-Sync oraz 17 wyposażonych w funkcję FreeSync.
A Waszym zdaniem, która technologia wypada korzystniej dla gracza?
Powiązane publikacje

Nowe sterowniki do kart graficznych Intel Arc Battlemage poprawiają płynność w wielu popularnych grach komputerowych
11
ASUS ROG Astral GeForce RTX 5080 DOOM Edition to limitowana karta graficzna dla fanów gry DOOM: The Dark Ages
39
NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti - Podkręcono pamięć karty graficznej. Kości GDDR7 od SK hynix osiągnęły 34 Gb/s
188
ASUS GeForce RTX 5000 ROG Astral - karty graficzne Blackwell, które posiadają akcelerometr i żyroskop
91