Zalman Z9 Neo Plus White - arktyczna piękność Mid Tower
Wałkowane od dobrych kilku lat połączenie czerni i czerwieni na sprzęcie komputerowym, które sprzedawane było jako gamingowy duet już dawno wszystkim obrzydło i powoli odchodzi do lamusa. Z tego powodu producenci zaczęli szukać nowych dróg do niedrogiego, acz wydajnego i łatwego marketingu. Na pierwszy ogień poszło oświetlenie LED, zaś teraz widzi się powoli trend "arktyczny", który wykorzystuje głównie biały kolor. Południowokoreański producent postanowił skorzystać z obu chwytów, odświeżając swoją wcześniejszą konstrukcję. Zalman zaprezentował właśnie nową obudowę typu Mid Tower, która wyposażono została w okno z pleksiglasu oraz podświetlane wentylatory - Z9 Neo Plus White.
Nowa wersja obudowy została wyceniona nieco wyżej od pierwowzoru, za Zalmana Z9 Neo Plus White przyjdzie nam zapłacić około 400 złotych.
Zalman Z9 Neo Plus White to konstrukcja typu Mid Tower o wymiarach 205 x 490 x 482 (szerokość x wysokość x głębokość) milimetrów, która wyposażona została w jeden panel boczny wykonany z akrylu i pełniący rolę okna. Obudowa przygotowana została z myślą o płytach głównych w standardzie ATX, Micro ATX oraz Mini ITX. W środku znajdziemy miejsce na chłodzenia procesora o wysokości do 160 milimetrów oraz karty graficzne o długości do 400 milimetrów. Miejsca dla dwóch napędów 5,25 cala ukryto za białymi drzwiczkami, zaś dla nośników danych przewidziano dwie zatoki 3,5 cala oraz dwie 2,5 cala. Panel I/O umieszczono u styku górnej i przedniej części obudowy i gości on przycisk power, reset, złącza audio oraz po dwie sztuki osłoniętych portów USB 2.0 oraz USB 3.0.
Zalman ZM-M501R - optyczny, gamingowy gryzoń w niskiej cenie
Zalman H1 - Obudowa z automatycznym systemem wyciszającym AHV
W obudowie Zalman Z9 Neo Plus White przewidziano pięć miejsc na wentylatory i wszystkie z nich zajęte są przez fabrycznie dołączone jednostki. Na górze umieszczono dwa 120-milimetrowe "śmigła" wyposażone w białe podświetlenie LED oraz kable 4-pinowe, z tyłu znalazła się identyczna jednostka z kablem 3-pinowym zaś z przodu zamontowano standardowe wentylatory (można je wymienić na wariant 140-milimetrowy) bez dodatkowych diod acz z wtyczką molex. Filtry przeciw kurzowi umieszczono na przednim panelu oraz tuż pod zasilaczem, prócz tego białe drzwiczki zostały wyciszone. Chociaż zmiany w konstrukcji względem pierwowzoru są widoczne gołym okiem i wyszły raczej na plus, to niestety cena poszybowała w górę. Koreańczycy postanowili wycenić swoją najnowszą obudowę na około 400 złotych, co może być strzałem w stopę. W tym segmencie bez problemu można już dostać konkurencyjny model In Win 303, który posiada okno wykonane ze szkła hartowanego.
Powiązane publikacje

DeepCool CH260 i DeepCool CH270 DIGITAL - kompaktowe obudowy komputerowe, które wspierają płyty z odwróconymi złączami
12
Obudowa komputerowa Endorfy Arx 500 Core trafiła do sprzedaży. Fabryczne wentylatory, szklany panel i miejsce na AiO
27
ASUS prezentuje obudowę ATX A31 dla płyt głównych BTF. Klasyczna wielkość i kilka ciekawych rozwiązań montażowych
16
Obudowa Montech XR Wood oferuje fabryczne wentylatory ARGB, filtry przeciwpyłowe i drewniane elementy. Nowość debiutuje
9