Xbox Game Pass Ultimate to nowa usługa dla graczy od Microsoftu
Dzisiaj, w trakcie konferencji Inside Xbox, dyrektor ds. usług dla graczy w Microsofcie, Ben Decker, ogłosił nową usługę abonamentową powiązaną z konsolą Xbox o nazwie Xbox Game Pass Ultimate. Ma ona docelowo łączyć wszystkie zalety dwóch istniejących usług, Xbox Live Gold oraz Xbox Game Pass, dostarczając dostępu zarówno do rozgrywki sieciowej, jak i biblioteki przeszło stu gier wideo, zawierającej zarówno produkcje wysokobudżetowe, jak i niezależne. Jak czytamy w wydanym oświadczeniu, testy usługi ruszyły już na wybranych rynkach i przeprowadzane są m.in. przez członków programu Xbox Insider. Połączenie rzeczonych pakietów nastąpiło 8 miesięcy po uruchomieniu subskrypcji na konsolę doposażoną w komplet usług zielonych, z której skorzystać można m.in. w Stanach Zjednoczonych.
Xbox Game Pass wspiera dziś jednakowo konsole do gier, jak i komputery pracujące pod kontrolą Windowsa 10.
Abonament za pojedyncze członkostwo będzie kosztować około 14,99 dolarów miesięcznie, a więc około 54,99 zł miesięcznie. Dotychczasowo usługi wchodzące w skład rzeczonej paczki były wycenione na około 10 dolarów, co na polskim rynku dawało 40 złotych za dostęp do Game Passa, a także 29 złotych w przypadku Xbox Live Gold. Posiadacze dowolnego z dwóch wymienionych abonamentów nie będą zmuszani do przejścia na droższą usługę, dysponując taką możliwością. Microsoft nie podał daty premiery abonamentu Game Pass Ultimate w Polsce.
Xbox Game Pass kwiecień: Monster Hunter World, Resident Evil 5...
Microsoft w ciągu ostatnich lat zmienił swoją politykę, skupiając się na dystrybuowaniu usług abonamentowych powiązanych bezpośrednio z wypożyczaniem gier oraz rozgrywką online. Zabieg ten jest próbą konkurowania z Sony, które zdominowało rynek konsol w tej generacji. Co ciekawe, firma zapowiedziała chęć ekspansji na inne rynki, takie jak smartfony oraz konsole Nintendo Switch. Xbox Game Pass dysponuje dziś wsparciem jednakowo dla konsol do gier, jak i komputerów pracujących pod kontrolą Windowsa 10.
Powiązane publikacje

ARM ma już 40 lat. Architektura, która zasila smartfony, serwery i roboty, trafiła do ponad 250 miliardów urządzeń
22
Anthropic chce zajrzeć do wnętrza AI. Czy do 2027 roku odkryjemy, jak naprawdę myślą modele językowe?
22
Firma Elona Muska xAI chce pozyskać 25 miliardów dolarów na budowę superkomputera Colossus 2 z milionem GPU NVIDIA
60
Nowatorski interfejs mózg-komputer od Georgia Tech może zmienić sposób, w jaki ludzie komunikują się z technologią i otoczeniem
4