SPC Gladius M35T i Aquarius X70T - hartowane szkło i RGB LED
Marki SilentiumPC nie trzeba raczej przedstawiać nikomu, kto pochodzi z Polski i interesuje się komputerami. Producent jest jednym z pierwszych, którzy nasuwają się na myśl jeśli chodzi o spore możliwości w niewygórowanej cenie. Z tego względu zdobył u nas sporą popularność w wielu segmentach rynku. Mowa o wentylatorach, chłodzeniach procesora, zasilaczach oraz obudowach. Dzisiaj skupimy się na tych ostatnich, bowiem SPC postanowiło odświeżyć swoje dwa popularne modele. Mowa o Gladius M35T i Aquarius X70T, które wyposażone zostały w pełne panele boczne wykonane z hartowanego szkła oraz podświetlenie RGB LED, którym możemy sterować przy pomocy dołączonego bezprzewodowego pilota.
Sugerowana cena za SilentiumPC Gladius M35T Pure Black to 309 złotych, zaś SilentiumPC Aquarius X70T Pure Black wyceniono na 349 złotych.
Pierwsza z propozycji to SilentiumPC Gladius M35T, czyli obudowa o wymiarach 486 x 211 x 502 (szerokość x głębokość x wysokość) milimetrów i wadze 6,6 kilograma. Konstrukcja przygotowana została z myślą o płytach głównych w standardzie mITX, mATX i ATX oraz kartach graficznych o długości do 415 milimetrów i chłodzeniach procesora nie wyższych niż 161 milimetrów. Prócz tego użytkownik dostaje do dyspozycji dwie zatoki 5,25", dwie 3,5" oraz trzy 2,5". Najnowszy Gladius pomieści w sobie do dwóch wentylatorów 120- lub 140-milimetrowych z przodu, identyczną ilość 120-milimetrowych na górze i jeden z tyłu. Fabrycznie otrzymujemy dwa "śmigła" w postaci SilentiumPC Sigma Pro 120 mm 1200 RPM. Panel złącz I/O umieszczono na górze obudowy, a jego skład jest dość standardowy. Mowa o dwóch portach USB 3.1 Gen 1, dwóch USB 2.0, złączach audio oraz dwóch prostych regulatorach obrotów.
SilentiumPC Regnum RG2 i RG2W - tanie dwukomorowe obudowy
Większy z braci w postaci SilentiumPC Aquarius X70T to propozycja o wymiarach 474 x 240 x 508 (szerokość x głębokość x wysokość) milimetrów i wadze 7,9 kilograma. Ponownie mowa o współpracy z trzem najpopularniejszymi standardami płyt głównych oraz kartami graficznymi nie dłuższymi niż 415 milimetrów i coolerami CPU o wysokości do 175 milimetrów. Ilość przestrzeni dla nośników danych to dwa sloty 5,25", dwa 3,5" oraz trzy 2,5". Cyrkulacja powietrza jest tu nieco bardziej zaawansowana - z przodu wejdą dwa wentylatory 140- lub trzy 120-milimetrowe, na górze dwa 120-milimetrowe oraz identyczny z tyłu. Producent montuje fabrycznie trzy modele SilentiumPC Sigma Pro 120 mm 1200 RPM. Złącza I/O ponownie umieszczono na górze obudowy i wyglądają niemalże identycznie - dwa USB 3.1 Gen 1, dwa USB 2.0, wyjścia audio oraz dwa trzystopniowe przełączniki pracy wentylatorów.
Odświeżone zasilacze SPC Supremo L2 Gold V2 i M2 Gold V2
Obie obudowy trafiły już do sprzedaży. Sugerowana cena za SilentiumPC Gladius M35T Pure Black to 309 złotych, zaś SilentiumPC Aquarius X70T Pure Black wyceniono na 349 złotych. Jednak w sprzedaży online oba modele można dostać 20 złotych taniej. Tym samym są to jedne z najtańszych propozycji dwukomorowych, które wyposażono w pełen panel boczny wykonany z hartowanego szkła oraz oświetlenie RGB LED sterowane przy pomocy dołączonego pilota. Pytanie tylko czy polski producent nie zdecydował się na zbyt wiele kompromisów, by w niskiej cenie zmieścić takie dodatki? Cóż, to wyjdzie w praniu podczas pierwszych testów. Opierając się tylko na suchych danych nowe skrzynki SPC wyglądają naprawdę obiecująco.
SilentiumPC Grandis 2 XE1436 - nowy zestaw chłodzenia
Powiązane publikacje

DeepCool CH260 i DeepCool CH270 DIGITAL - kompaktowe obudowy komputerowe, które wspierają płyty z odwróconymi złączami
12
Obudowa komputerowa Endorfy Arx 500 Core trafiła do sprzedaży. Fabryczne wentylatory, szklany panel i miejsce na AiO
27
ASUS prezentuje obudowę ATX A31 dla płyt głównych BTF. Klasyczna wielkość i kilka ciekawych rozwiązań montażowych
16
Obudowa Montech XR Wood oferuje fabryczne wentylatory ARGB, filtry przeciwpyłowe i drewniane elementy. Nowość debiutuje
9