Sony Pictures atakuje witryny publikujące wykradzione filmy?
W ostatnich tygodniach ciągle natrafiamy na kolejne wątki związane z atakiem na Sony Pictures, które na co dzień zajmuje się produkcją filmów wideo. W wyniku działań cyberprzestępców została sparaliżowana cała firma, dodatkowo wykradziono bardzo wrażliwe dane mogące całkowicie zrujnować wizerunek oddziału Sony. Korporacja oficjalnie nie przejmuje całą tą sprawą i jej zachowanie wygląda tak, jakby wszystkie utracone dane zostały już spisane na straty i nie posiadały żadnej znaczącej wartości dla firmy. Czy tak jest faktycznie? A może jest to specjalnie przygotowana gra psychologiczna? W zasadzie do końca nie wiadomo, a nowe doniesienia jeszcze bardziej komplikują całą sprawę. Jak wiadomo w wyniku ataku wyciekły znajdujące się w produkcji filmy, które aktualnie można znaleźć na wielu stronach zajmujące się hostowaniem plików torrent.
Czyżby wielka firma postanowiła odpowiedzieć na atak cyberprzestępców?
Rzecz wrzucona raz do sieci nigdy nie zniknie, jednak można dosyć skutecznie blokować do niej dostęp i zdaje się, że korporacja wystartowała z kontratakiem. Pewne informacje sugerują, że firma Sony aktualnie używa chmury obliczeniowej Amazon Web Service do wykonywania ataków DDoS na serwery zajmujące się udostępnianiem plików torrent. Na celownik brane są te serwisy, które dystrybuują filmy wideo wykradzione podczas feralnego ataku.
Cała operacja przebiega w dwóch krokach - pierwszy to naturalnie paraliż usługi w wyniku ataku DDoS, drugi zaś zakłada zasypanie atakowanej strony fałszywymi plikami. Czy to może być prawda? Szczerze mówiąc nie wiadomo, czy korporacja byłaby zdolna do czegoś takiego. Z drugiej jednak strony Sony Pictures może już nie mieć nic do stracenia.
Źródło: Recode
Powiązane publikacje

Meta kontra FTC. Kevin Systrom ujawnia, że Mark Zuckerberg postrzegał Instagram jako zagrożenie dla Facebooka
23
OpenAI rozważa zakup przeglądarki Chrome od Google, co oznacza potencjalną rewolucję w dostępie do sztucznej inteligencji
22
Użytkownicy skarżą się, że ChatGPT zbyt często ich chwali. Czy sztuczna inteligencja przestała mówić prawdę?
44
Facebook traci znaczenie wśród młodszych pokoleń. Wewnętrzne e-maile Meta pokazują rosnące problemy z atrakcyjnością platformy
57