Windows Core OS będzie posiadał moduły Open Source
Firma, która jeszcze 20 lat temu była określana mianem największego przeciwnika otwarto-źródłowego oprogramowania jest dziś jednym z największych promotorów działań na rzecz rozwoju Open Source, m.in. w formie kodu umieszczanego w ramach GitHuba. Microsoft, o którym mowa, robi coraz więcej, aby wykorzystać potencjał otwartego oprogramowania, czego następnym krokiem może być zintegrowanie go z rozwijanym przez firmę Windowsem Core OS. Do tej pory amerykański koncern niechętnie korzystał z kodu Open Source w swoim systemie operacyjnym, ale, jak donosi MSPowerUser, prawdopodobnie w przyszłości może się to zmienić, co zdradza opis doświadczenia zawodowego menadżera programu bezpieczeństwa firmy, Coreya Stewarda, w serwisie społecznościowym LinkedIn.
Według opisu doświadczenia zawodowego Corey'a Stewarda, pomaga on przy implementacji oprogramowania Open Source w systemie Windows Core OS.
Zakres obowiązków Coreya Stewarda to m.in. dbanie o bezpieczeństwo systemu Windows Core OS oraz współtworzenie programu, który pozwoli szybko i wygodnie badać luki w zabezpieczeniach komponentów nadchodzącego systemu Windows w celu szybkiego ich naprawiania. Wszystkie wyszczególnione przez niego informacje jasno wskazują, że rozwijany przez Microsoft system operacyjny może być ścisło powiązanym z kodem Open Source, który może poprawić poziom bezpieczeństwa tego oprogramowania.
Następca Windows 10 S może nie nazywać się już Windows
Czym jest Windows Core OS? Jest to rozwijany od długiego czasu projekt koncernu z Redmond, mający opierać się na specjalnie stworzonych modułach, których odpowiedni dobór i konfiguracja pozwoli Windowsowi działać bez większych problemów na wielu platformach sprzętowych w formie tego samego systemu operacyjnego, takich jak np.: konsole do gier, komputery, tablety, smartfony czy gogle do rozszerzonej rzeczywistości. Prace nad uniwersalnym oprogramowaniem prowadzone są nie tylko przez Microsoft, ale także przez Google, które od dłuższego czasu rozwija (lub wierząc plotkom, rozwijało) projekt o nazwie Andromeda. Jeśli plotki się potwierdzą, Microsoft po raz kolejny udowodni, że kładzie nacisk na rozwój oprogramowania Open Source. Dotychczasowo koncern robił to np. implementacją podsystemu Linuksa (WSL) w Windowsie 10 czy kupując serwis GitHub bez wprowadzania diametralnych zmian w sposobie jego funkcjonowania.
Powiązane publikacje

Grok 3.5 odpowie na pytania bez przeszukiwania Internetu. Gwarantuje to sam Elon Musk
4
Duolingo stawia na AI. Chodzi o automatyzację procesów, a także redukcję kontraktorów w edukacyjnej rewolucji
23
Microsoft Recall oraz Click to Do trafiły do zapoznawczej aktualizacji Windowsa 11 dla komputerów Copilot+ AI
17
Dystrybucja OpenMandriva Lx 6.0 Rock już dostępna. Stabilna odsłona z KDE Plasma 6, która oferuje jądro Linux 6.15
28