LG Bluetooth BLE - najmniejszy na świecie moduł Bluetooth dla IoT
Większość gigantów branży technologicznej ma w swoich strukturach działy odpowiedzialne za rozwój wszelkiej maści innowacji. Niektóre projekty wspomnianych jednostek to nic innego, jak ciekawostki, które najpewniej nie znajdą zastosowania w urządzeniach czy usługach. Zdarzają się oczywiście perełki, którym warto poświęcić akapit lub dwa. Do takowych możemy zaliczyć nowy moduł Bluetooth BLE o LG, który jest jednocześnie najmniejszym tego typu rozwiązaniem na świecie. Najbardziej interesujące w nowym komponencie jest to, że miniaturyzacja nie oznacza ustępstw w temacie wydajności. Ba, nowy układ jest wydajniejszy od obecnie stosowanych rozwiązań.
LG Innotek prezentuje najmniejszy na świecie moduł Bluetooth BLE dla urządzeń IoT. Miniaturyzacja to nie wszystko, czym może pochwalić się tytułowy komponent.
Test słuchawek Oppo Enco Free i Realme Buds Air: Cena czyni cuda
LG Innotek to jednostka południowokoreańskiego producenta odpowiadająca za opracowanie nowych, rzekłbym innowacyjnych komponentów. Jednym z najnowszych rozwiązań rzeczonego działu LG jest moduł Bluetooth Low Energy (BLE) opracowany z myślą o urządzeniach z segmentu Internetu Rzeczy. Nie jest to jednak pierwszy lepszy moduł, a model o najmniejszych w historii tegoż rozwiązania wymiarach wynoszących 6 mm x 4 mm. Elektronika jest więc o 25 proc. mniejsza od swojego poprzednika. Mało tego, mimo niewielkich rozmiarów, nowy BLE może pochwalić się aż 30 proc. wzrostu wydajności w stosunku do układów obecnych na rynku.
Test słuchawek Samsung Galaxy Buds+. Niekończące się granie
Zróżnicowanie technologii projektowania sygnału RF od LG pozwoliło na rozmieszczenie przeszło 20 komponentów (chipów, cewek indukcyjnych i rezystorów) w dość ograniczonej przestrzeni. Mało tego, LG podaje, iż wyeliminowano tutaj zakłócenia sygnału inne niż przeszkody występujące pomiędzy smartfonem a sprzętem IoT. Nie muszę chyba dodawać, że nowy moduł potrzebuje do działania niewielkiej mocy, a to czyni go szalenie uniwersalnym. Sprzęt znajdzie zastosowanie w samochodach, opiece zdrowotnej, urządzeniach audio oraz w systemach smart home.
Powiązane publikacje

ARM ma już 40 lat. Architektura, która zasila smartfony, serwery i roboty, trafiła do ponad 250 miliardów urządzeń
22
Anthropic chce zajrzeć do wnętrza AI. Czy do 2027 roku odkryjemy, jak naprawdę myślą modele językowe?
22
Firma Elona Muska xAI chce pozyskać 25 miliardów dolarów na budowę superkomputera Colossus 2 z milionem GPU NVIDIA
60
Nowatorski interfejs mózg-komputer od Georgia Tech może zmienić sposób, w jaki ludzie komunikują się z technologią i otoczeniem
4