In Win 101 i 101C - nowa seria zgrabnych obudów Mid Tower
Aktualnie w sferze obudów komputerowych górują dwa trendy - prostota oraz panel boczny w formie okna. W przypadku tańszych konstrukcji mowa o zastosowaniu akrylu, w droższych zaś używany jest materiał kojarzony bardziej z klasą "premium" czyli hartowane szkło. Dodatkowo producenci coraz śmielej nie tylko uderzają w pokaźne propozycje Full Tower, a również zgrabne i bliższe domowemu użytkownikowi Mid Tower. Podobnie sprawa wygląda z dwiema najnowszymi obudowami od znanej tajwańskiej marki. Mowa o In Win 101 i In win 101C, które w klasycznej formie oferują wszystko to co potrzebne jest przeciętnemu konsumentowi. Całość dopełnia dyskretnie podświetlany na niebiesko lub czerwono front.
In Win 101 wyceniono na 74 euro, czyli około 310 złotych. Bardziej rozbudowany model In Win 101C to koszt 89 euro, czyli około 375 złotych.
In Win 101 to konstrukcja o wymiarach 445 x 220 x 480 (wysokość x szerokość x głębokość) milimetrów i wadze 7,45 kilograma. Wykonana została ze stali SECC, tworzywa ABS oraz hartowanego szkła o grubości 3 milimetrów. Oba panele boczne montowane są beznarzędziowo, a dodatkowo prócz szklanego okna dostępna będzie opcja akrylowa i metalowa. Obudowa pomieści w środku płyty główne w standardzie ATX, Micro-ATX oraz Mini-ITX, prócz tego wejdą tutaj wieżowe chłodzenia procesora o wysokości do 160 milimetrów i karty graficzne nie dłuższe niż 421 milimetrów (305 milimetrów z radiatorem od chłodzenia wodnego). Układy graficzne chronione są przed wyginaniem przez specjalny, demontowalny metalowy wspornik. Dla nośników danych przewidziano dwie zatoki 3,5-cala i dwa miejsca 2,5-cala za tacką płyty głównej. Zwolennicy urządzeń 5,25-cala muszą obejść się smakiem.
In Win 301 - Atrakcyjna obudowa Mini Tower ze szklanym oknem
Kwestie wentylacji w In Win 101 pozostawiono użytkownikowi, otrzymuje on do dyspozycji sześć miejsc na "śmigła" 120-milimetrowe. Jedno z tyłu, dwa na panelu bocznym oraz trzy na dole. Oczywiście nie zabrakło demontowalnych filtrów przeciw kurzowi i wsparcia dla analogicznych chłodnic od układów WC. Panel złącz I/O umieszczono na górnej części obudowy, przy jednej z krawędzi. W przypadku In Win 101 mowa o dwóch portach audio oraz dwóch USB 3.1 Gen 1. Model In Win 101 dodatkowo posiada USB typu C i przełącznik dla oświetlenia RGB LED w przypadku zgodnych płyt głównych ze złączem 4-pin. In Win wycenił swój podstawowy model na 74 euro, czyli około 310 złotych, zaś bogatszą wersje na 89 euro czyli około 375 złotych. Pierwsza z nich trafi do Europy już w przyszłym tygodniu, na następną przyjdzie nam poczekać do sierpnia. W sprzedaży pojawią się dwie wersje kolorystyczne - biała i czarna.
Powiązane publikacje

DeepCool CH260 i DeepCool CH270 DIGITAL - kompaktowe obudowy komputerowe, które wspierają płyty z odwróconymi złączami
12
Obudowa komputerowa Endorfy Arx 500 Core trafiła do sprzedaży. Fabryczne wentylatory, szklany panel i miejsce na AiO
27
ASUS prezentuje obudowę ATX A31 dla płyt głównych BTF. Klasyczna wielkość i kilka ciekawych rozwiązań montażowych
16
Obudowa Montech XR Wood oferuje fabryczne wentylatory ARGB, filtry przeciwpyłowe i drewniane elementy. Nowość debiutuje
9