Cooler Master H500P - Biała, przewiewna obudowa z oknem
Jaki jest klucz do sukcesu na rynku podzespołów komputerowych? Cóż, sporo zależy od konkretnego miejsca na ziemi ale uniwersalne zasady to niska cena, spore możliwości i dobra jakość wykonania. Nie można również zapominać o budującej się z czasem społeczności fanów danej marki, która potrafi doradzić - nawet gigantom z wieloletnim doświadczeniem. Na szczęście tajwańska marka posłuchała głosu ludu i zapowiedziała odświeżoną obudowę. Mowa o Cooler Master MasterCase H500P Mesh White, która jest nowym wcieleniem zeszłorocznego modelu. O ile wewnętrzna konstrukcja pozostała bez zmian, tak tym razem wybrano arktycznie białe malowanie oraz meshowy, przewiewny front.
Arktyczna obudowa trafi do sprzedaży już lada dzień, bo na początku marca. Jej sugerowana cena ustalona została na poziomie około 669 złotych.
Test futurystycznej obudowy Cooler Master MasterCase Maker 5t
Cooler Master MasterCase H500P Mesh White to spora obudowa o wymiarach 544 x 242 x 542 (długość x szerokość x wysokość) milimetrów i wadze 11,2 kilograma. Wykonana została z plastiku, pleksi, hartowanego szkła oraz stali SECC. W środku znajdziemy miejsce na płyty główne w standardach takich jak E-ATX, ATX, Micro ATX i Mini ITX. Prócz tego zamontujemy chłodzenia procesora o wysokości do 190 milimetrów i do dziewięciu (siedem poziomo, dwie pionowo) kart rozszerzeń o długości nie przekraczającej 412 milimetrów. Niestety Tajwańczycy poskąpili przestrzeni na pozostałe urządzenia i w ich najnowszej obudowie nie ma żadnej zatoki 5,25 cala, a na dyski 2,5 oraz 3,5 cala mamy łącznie tylko cztery miejsca.
Cooler Master Cosmos C700P - Nowa odsłona kosmicznej obudowy
Nieco lepiej wygląda kwestia wentylacji w nowej odsłonie MasterCase H500P. Obudowa Cooler Mastera zmieści bowiem do siedmiu wentylatorów. Trzy 120/140- lub dwa 200-milimetrowe z przodu, identyczny zestaw na górze i jedne śmigła typu 120/140-milimetrów z tyłu. Fabrycznie otrzymujemy dwie największe jednostki z RGB na froncie oraz jedną klasyczną, 140-milimetrową z tyłu. Panel I/O nie uległ zmianom i wyposażony jest w dwa USB 2.0, dwa USB 3.1 Gen 1 oraz porty audio. Arktyczna obudowa trafi do sprzedaży już lada dzień, bo na początku marca. Jej sugerowana cena ustalona została na poziomie około 669 złotych.
Powiązane publikacje

DeepCool CH260 i DeepCool CH270 DIGITAL - kompaktowe obudowy komputerowe, które wspierają płyty z odwróconymi złączami
12
Obudowa komputerowa Endorfy Arx 500 Core trafiła do sprzedaży. Fabryczne wentylatory, szklany panel i miejsce na AiO
27
ASUS prezentuje obudowę ATX A31 dla płyt głównych BTF. Klasyczna wielkość i kilka ciekawych rozwiązań montażowych
16
Obudowa Montech XR Wood oferuje fabryczne wentylatory ARGB, filtry przeciwpyłowe i drewniane elementy. Nowość debiutuje
9