Cooler Master Cosmos C700P - Nowa odsłona kosmicznej obudowy
Obudowy z serii Cosmos od Cooler Mastera to produkty, których nie znać fanom komputerów po prostu nie wypada. Są to propozycje z segmentu premium i chociaż swoje kosztują, to użytkownik otrzymuje niemalże wszystko czego tylko dusza zapragnie. Mowa zarówno o zastosowanych materiałach i jakości wykonania, dołączonych dodatkach jak i możliwościach dawanych użytkownikowi. Cooler Master postanowił odświeżyć swoją kosmiczną rodzinę i włączył doń nowy model o nazwie Cosmos C700P. Czego można spodziewać się tym razem? W cenie ponad tysiąca złotych otrzymujemy modularną konstrukcję Full Tower o wadze przekraczającej 25 kilogramów, którą wyposażono w bogate oświetlenie RGB LED.
Obudowa Cooler Master ma trafić już niedługo do polskich sklepów z sugerowaną ceną wynoszącą około 1120 złotych.
Test futurystycznej obudowy Cooler Master MasterCase Maker 5t
Cooler Master Cosmos C700P to propozycja Full Tower o wymiarach 639 x 306 x 651 (długość x szerokość x wysokość) milimetrów i wadze 26,2 kilograma, którą wykonano z aluminium, stali oraz szkła hartowanego. W modularnym wnętrzu zmieścimy płyty główne w standardzie Mini-ITX, Micro-ATX, ATX i E-ATX. Pod względem wyboru chłodzeń procesora oraz kart graficznych nie mamy praktycznie żadnych granic. Producent bowiem przygotował kolejno 198 milimetrów i 320 (490 bez klatki HDD) milimetrów miejsca. Prócz tego wejdzie tutaj do dwóch urządzeń 5,25", osiem nośników 3,5" i dwa nośniki 2,5". Panel I/O umieszczony u zbiegu górnej i przedniej części obudowy gości jedno USB 3.1 Gen 2 typu C, cztery USB 3.1 Gen 1, kontroler obrotów i oświetlenia RGB LED oraz porty audio.
Test Cooler Master Cosmos II - Premiera kosmicznej obudowy
Producent wyposażył fabrycznie Cooler Master Cosmos C700P w trzy wentylatory 140-milimetrowe o maksymalnych obrotach 1200 RPM. Dwa z nich znajdują się z przodu, jeden z tyłu. Ogólnie liczba miejsc na "śmigła" typu 120- lub 140-milimetrowe wygląda następująco: trzy na górze, dwa na dole, trzy na froncie, jedno z tyłu. Fani chłodzeń wodnych nie powinni narzekać, bowiem po usunięciu klatki ODD wejdą tu nawet chłodnice o długości 420 milimetrów. W obudowie nie zabrakło podświetlenia RGB LED, którym użytkownik może w pełni sterować wybierając kolor oraz jeden z czterech trybów pracy - statyczny, oddychanie, adaptacyjny względem muzyki oraz spektrum. Cooler Master ma trafić już niedługo do polskich sklepów z sugerowaną ceną wynoszącą około 1120 złotych. Sporo, ale trzeba pamiętać, że to propozycja dla entuzjastów, która starczy na lata. Co byście powiedzieli na jej test na PurePC? ;)
Powiązane publikacje

DeepCool CH260 i DeepCool CH270 DIGITAL - kompaktowe obudowy komputerowe, które wspierają płyty z odwróconymi złączami
12
Obudowa komputerowa Endorfy Arx 500 Core trafiła do sprzedaży. Fabryczne wentylatory, szklany panel i miejsce na AiO
27
ASUS prezentuje obudowę ATX A31 dla płyt głównych BTF. Klasyczna wielkość i kilka ciekawych rozwiązań montażowych
16
Obudowa Montech XR Wood oferuje fabryczne wentylatory ARGB, filtry przeciwpyłowe i drewniane elementy. Nowość debiutuje
9