Właściciel firmy Zalman ma kłopoty, ale Zalman trzyma się dzielnie
Dzisiaj świat obiegła elektryzująca wiadomość, że dobrze znana firma Zalman, będąca częścią koncernu Moneual, złożyła wniosek o upadłość. Informacje podały największe branżowe serwisy, jednak szybko okazało się, że pogłoski o śmierci Zalmana są mocno naciagane. Sytuacja wywołała istną burzę informacyjną, zakończoną interwencją prezesa firmy Min Park, który zdecydowanie zaprzeczył tym rewelacjom. Otóż - Zalman trzyma się dobrze i będzie funkcjonował dalej, niemniej producenta komponentów komputerowych czekają poważne zmiany, związane z kłopotami ich obecnego właściciela - wspomnianego wcześniej konsorcjum Moneual. Stąd wynikło całe zamieszanie.
Zalman jest południowokoreańskim przedsiębiorstwem założonym w 1999 roku, specjalizującym się w produkcji różnych podzespołów - głównie układów chłodzących procesory, obudów komputerowych, past termoprzewodzących oraz innych elementów z gatunku peryferiów. Z kolei Moneual, czyli niejako firma matka Zalmana, miała do 20 października spłacić zobowiązania w wysokości 460 milionów dolarów wobec banku NongHyup... ale tego nie zrobiła. Korporacja przynosiła zbyt małe zyski, aby była w stanie uregulować ogromne zobowiązania. Szefostwu w takim wypadku nie pozostało nic innego, jak tylko złożyć wniosek o bankructwo. Wielka szkoda, jednak prawa biznesu są bezwzględne i nikogo nie traktują ulgowo. Jednak czy rykoszetem oberwie również Zalman?
Czy trzeba się pożegnać z Zalmanem? Absolutnie nie, ponieważ firma ma plan awaryjny - jej kłopoty są podobno przejściowe i związane tylko z obecnym właścicielem. Cała "afera" przypomina burzę w szklance wody.
Zgodnie z najnowszymi informacjami, firma Zalman nie planuje zamykać interesu - szefostwo potwierdziło spore problemy swojego właściciela, jednak sytuacja znanego producenta podzespołów komputerowych nie jest stuprocentowo zależna od Moneuala (posiadającego 60% udziałów firmy). Na pewno sam Zalman nie zgłaszał problemów finansowych, a dzisiejsza nadinterpretacja wynikają ze złożenia wniosku o restrukturyzację marki, nie bankructwo. Trudno przewidzieć przyszłości, gdyż Moneual może pokusić się o sprzedaż znanej marki w celu załatania dziury w swoich rachunkach bankowych, ale egzystencji Zalmana raczej to nie zagraża. Poniżej oficjalne pismo w tej sprawie:
Źródło: Tech Report
Powiązane publikacje

Meta kontra FTC. Kevin Systrom ujawnia, że Mark Zuckerberg postrzegał Instagram jako zagrożenie dla Facebooka
23
OpenAI rozważa zakup przeglądarki Chrome od Google, co oznacza potencjalną rewolucję w dostępie do sztucznej inteligencji
22
Użytkownicy skarżą się, że ChatGPT zbyt często ich chwali. Czy sztuczna inteligencja przestała mówić prawdę?
44
Facebook traci znaczenie wśród młodszych pokoleń. Wewnętrzne e-maile Meta pokazują rosnące problemy z atrakcyjnością platformy
57