Test fotela noblechairs ICON - Skóra dla prawdziwego króla?
- SPIS TREŚCI -
Fotele gamingowe zawsze budzą sporo emocji, czego świetnym dowodem są komentarze pod chyba wszystkimi naszymi testami. Dla sporej grupy konsumentów, zwłaszcza młodych, jest to marzenie i konieczny zakup - w końcu na tym siedzą ich ulubieni streamerzy czy e-sportowi zawodnicy! Nieco starsi odbiorcy podchodzą do tego tematu bardziej sceptycznie, krytykując krzykliwy, a czasem wręcz tandetny wygląd i zawyżone ceny tylko ze względu doklejenia znaczka "dla graczy". Jaka jest jednak prawda? Czy fotel reklamowany jako gamingowy musi być odpustowy? Marka noblechairs stara się udowodnić, że nie! Wszystko za sprawą modelu ICON, który czerpie pełnymi garściami ze stylistyki samochodów sportowych.
Autor: Przemysław Banasiak
noblechairs to stosunkowo świeża, acz prężnie rozwijająca się na rynku marka, która gościła już na łamach naszego portalu. Wpierw zaczynali oni od jednego fotela gamingowego, czyli testowanego ostatnio EPICa, by szybko opracować i wypuścić kolejne modele oraz nawet... skórzane podnóżki do komputera. Niemiecki producent stara się wyróżnić na tle konkurencji stawianiem na status "szlachty", co potwierdzać mają zastosowane materiały, cały branding marki związany z szybkimi samochodami i symbolem korony oraz oczywiście wysokie ceny.
Jeśli siedzieliście na noblechairs EPIC i był dla was zbyt mocno wyprofilowany, to w ICONie jest z tym zdecydowanie lepiej.
Dzisiaj w naszym laboratorium ugościmy przedstawiciela drugiej z trzech do tej pory zaprezentowanych przez noblechairs rodzin. Mowa o fotelu ICON w jednej z najbardziej rozbudowanych wersji opartych nie na sztucznej, a naturalnej skórze. Tym razem Niemcy postanowili nieco stonować stylistykę swojego produktu i mimo iż nadal wyraźnie nawiązuje ona do sportowych, szybkich aut to mocno wyprofilowane skrzydełka czy otwory dla zabezpieczających pasów szelkowych odeszły w niepamięć. W efekcie zyskaliśmy produkt skierowany do nieco innego odbiorcy w postaci osoby starszej i bardziej poważnej od przeciętnego nastolatka zagrywającego się w gry do białego rana.
Specyfikacja noblechairs ICON:
- Zastosowane materiały: Stal / Tworzywa sztuczne / Skóra
- Waga: 28 kilogramów
- Obicie: Skóra naturalna
- Podłokietniki: Ruchome (4D)
- Wysokość oparcia: 86 centymetrów
- Maksymalny kąt odchylenia oparcia: 135°
- Szerokość siedziska: 51,5 centymetrów
- Głębokość siedziska: 49 centymetrów
- Regulowana wysokość siedziska: od 48 do 58 centymetrów
- Wysokość fotela: od 128 do 138 centymetrów
- Dołączone akcesoria: Poduszka lędźwiowa i zagłówkowa
Wypunktowana powyżej specyfikacja udowadnia to, co widać na pierwszy rzut oka - ICON jest bardzo podobny do EPICa. Nadal mamy do czynienia ze sporym i ciężkim fotelem, ale prawdopodobnie pod wpływem głosu ludu udało się go nieco obniżyć. Był to spory mankament starszego fotela, który przeszkadzał niewysokim użytkownikom. Zmiana nie jest duża, wynosi tylko 3 centymetry, ale wyraźnie odczuwalna. To co najważniejsze, czyli mechanizm TILT i Multilock, możliwość mocnego - do 135° - odchylenia oparcia, regulowane podłokietniki 4D czy dwie poduszki w zestawie pozostały bez zmian. A już teraz mogę zdradzić, że jeśli siedzieliście na EPICu i był dla was zbyt mocno wyprofilowany, to tutaj jest z tym zdecydowanie lepiej.
- 1
- 2
- 3
- 4
- następna ›
- ostatnia »
Powiązane publikacje

Recenzja Paradox Ergo One - przewiewny fotel ergonomiczny, w którym wyregulujesz niemal wszystko. Zobacz, czy warto go kupić
64
Recenzja Corsair TC500 Luxe. Elegancki fotel gamingowy z mnóstwem miejsca, bogatą regulacją i oddychającą tapicerką
38
Testuję fotel biurowy Mozos Ergo-C. Dobrze wykonany i ergonomiczny, ale czy wygodny i warty polecenia? Sprawdzam
84
SENSE7 Spellcaster Senshi Edition - recenzja gamingowego fotela. Niby budżetowy, a dorównuje konstrukcjom z wyższej półki
26