SilverStone TP01-M2 - termopady dedykowane dyskom SSD
Powiedzenie czas to pieniądz wcale nie jest pustym frazesem, a wie o tym każdy komu płacą od wykonanego zadania. Ma to również przełożenie na pracę przy komputerze, czego świetnym przykładem jest chociażby obróbka filmów, rendering grafiki czy kompresja plików. Tutaj oszczędności kilkudziesięciu sekund przy każdym projekcie są na wagę złota, bowiem w ciągu miesiąca może być to różnica kilku godzin. Pierwszy wybór pada najczęściej na wydajne procesory z wyższej półki, które dysponują dużą ilością rdzeni i wątków. Kolejny ważny podzespół to superszybkie dyski SSD NVMe, które niestety pod obciążeniem dochodzą do bardzo wysokich temperatur, obniżając tym samym prędkości przesyłu. SilverStone postanowił przygotować remedium na ten problem w postaci gotowych termopadów TP01-M2.
Najnowszy dodatek od SilverStone wyceniony został na 5 euro, czyli około 22 złotych. Do sprzedaży ma trafić lada moment.
SilverStone TP01-M2 to produkt, który przygotowany został z myślą o posiadaczach dysków SSD NVMe z interfejsem M.2. W środku opakowania umieszczono dwa jasnobłękitne, profilowane termopady o wymiarach 100 milimetrów długości oraz 20 milimetrów szerokości. Jeden z nich ma grubość 0,5 milimetra, drugi zaś 1,5 milimetra. Deklarowane przewodnictwo cieplne to 4W/mK. W teście producenta opartym o platformę, w skład której wchodził dysk SSD Samsung SM951 temperatury pracy spadły z 86 stopni Celsjusza do 71 stopni Celsjusza.
SilverStone SST-LSB01 - gadżet dla fanów oświetlenia LED
SilverStone Redline RL06 - stonowana propozycja Mid Tower
Jak to wszystko działa? SilverStone TP01-M2 należy umieścić pod nośnikiem półprzewodnikowym, a następnie osadzić SSD w złączu M.2. Bez różnicy czy mowa tutaj o gnieździe w płycie głównej czy adapterze na PCIe. W ten sposób laminat będzie pełnił rolę swoistego odpromiennika ciepła. Najnowszy dodatek od SilverStone wyceniony został na 5 euro, czyli około 22 złotych. Do sprzedaży ma trafić lada moment. Moim zdaniem jest to rozwiązanie raczej dla osób leniwych lub nie potrafiących operować nożykiem do tapet. W podobnej cenie są chociażby arkusze Phobya Termopad XT o wydajności 7W/mK. Co więcej dużo lepiej sprawdzi się umieszczenie na dysku niewielkich, acz równie tanich i metalowych radiatorów.
Powiązane publikacje

HP Omen - firma wchodzi na rynek podzespołów komputerowych, prezentując szeroką ofertę dla graczy i entuzjastów PC
29
Liquid Freezer III Pro - najlepsze chłodzenie AiO od Arctica stało się jeszcze lepsze? Tak, choć zmiana dotknęła głównie jeden aspekt
50
ADATA XPG Levante II 360 - premiera chłodzenia cieczą AiO, które zaoferuje dobre parametry i efekt lustra nieskończoności
21
Alphacool prezentuje jeden z pierwszych bloków wodnych dla kart graficznych MSI GeForce RTX 5080 Gaming Trio
33