Rozmowy w Skype z napisami. Wkrótce także tłumaczenia na żywo
Skype wciąż szuka swojej tożsamości, ale i cały czas się rozwija. W najnowszej aktualizacji Microsoft Skype dodano funkcję połączeń z napisami dodawanymi na żywo. Nie tylko więc słyszymy co mówi nasz rozmówca, ale w czasie rzeczywistym możemy to również przeczytać. Zupełnie jak w filmie z napisami. Rozwiązanie wspierane jest przez Sztuczną Inteligencję. Napisy Skype są częścią szerszej strategii firmy Microsoft mającej na celu wykorzystanie siły Sztucznej Inteligencji, aby umożliwić tworzenie miejsc pracy bez barier. Na początku tego roku na konferencji Build 2018 firmy Microsoft ogłosił swoją strategię AI for Good. Ma ona wesprzeć programistów w tworzeniu rozwiązań komputerowych, które pomogą osobom niepełnosprawnym.
Skype został stworzony przez Szweda Niklasa Zennströma i Duńczyka Janusa Friisa oraz grupę estońskich programistów z Tallinna. 10 maja 2011 Skype został sprzedany firmie Microsoft za 8,5 mld dolarów
Skype poinformowało, że wprowadzona zmiana nie przypadkowo związana jest z obchodami Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych ustanowionego przez ONZ. Osoby zdrowie mogą nie dostrzegać problemu, ale dla ludzi, którzy mają problem ze słuchem, rozmawianie przez Skype często jest utrudnieniem. Tymczasem dane są zatrważające. Okazuje się, że 4 na 10 Polaków ma problemy ze słuchem. Nowa funkcja działa w najnowszej wersji Skype, umożliwiając rozmowy jeden na jeden z przyjacielem, współpracownikiem lub dowolnym numerem telefonu, a także w rozmowach grupowych z zespołem roboczym lub grupą przyjaciół.
Microsoft: Skype i Office nie pozwolą już siarczyście zakląć
W ustawieniach możemy wybrać opcję pozwalającą włączyć napisy dla pojedynczego połączenia lub pozostawić je włączone dla wszystkich rozmów. Aktualnie napisy automatycznie przewijają się na dole okna rozmowy, ale już wkrótce opcje wyświetlania zostaną rozbudowane. Pojawi się między innymi możliwość pokazywania ich w oknie bocznym, podobnie jak to ma miejsce z czatem. Zapis takiej rozmowy będzie mógł być następnie zarchiwizowany. Microsoft zapowiada, że w nadchodzących tygodniach dodana zostanie między innymi funkcja tłumaczenia na ponad 20 języków.
Powiązane publikacje

ARM ma już 40 lat. Architektura, która zasila smartfony, serwery i roboty, trafiła do ponad 250 miliardów urządzeń
22
Anthropic chce zajrzeć do wnętrza AI. Czy do 2027 roku odkryjemy, jak naprawdę myślą modele językowe?
22
Firma Elona Muska xAI chce pozyskać 25 miliardów dolarów na budowę superkomputera Colossus 2 z milionem GPU NVIDIA
60
Nowatorski interfejs mózg-komputer od Georgia Tech może zmienić sposób, w jaki ludzie komunikują się z technologią i otoczeniem
4