PocketSprite - breloczek na klucze z grami z Game Boy Color
TeamPocket pracuje nad jednym z najmniejszych klonów Game Boya Color na świecie. W urządzeniu o wielkości zbliżonej do pudełka od zapałek (55 x 32 x 14 mm) udało się zmieścić panel sterujący, dwurdzeniowy procesor i wyświetlacz o rozdzielczości 96 x 64 piksele. Nieco za mało, by zagrać w większość kultowych gier z klasycznych konsol, ale może się sprawdzić jako zgrabny gadżet wypełniający czas zabawą w ulubione gry. Wbudowana bateria o pojemności 250 mAh ma zapewnić kilka godzin rozrywki bez przerwy, a moduł Wi-Fi ułatwić wymianę gier zapisanych w pamięci urządzenia. Niepokoi tylko ekran o wymiarach 24 x 22 mm i panel sterujący z miniaturowymi przyciskami. Wskazany jest więc sokoli wzrok.
Gotowi do skakania w Mario, którego ktoś zamknął w pudełku od zapałek. Obsługa: wyłącznie za pomocą miniaturowego d-pada?
PocketSprite ma oferować opcję emulacji popularnych konsol z lat 80. i 90.: Game Boya, Game Boya Color, Segi Master System oraz Segi Game Gear, opartej na GNUBoy i SMS Plus. Obecnie to jedna z najbardziej wydajnych konstrukcji dostępna w wersjach do samodzielnego złożenia lub w postaci gotowego zestawu. PocketSprite oferowany jest za pośrednictwem serwisu Crowd Supply w cenie od 45 (komplet części do złożenia) do 55 dolarów (gotowa do pracy konsola). Edycja Deluxe, wyceniona na 199 dolarów, została wyposażona w aluminiową obudowę i szklaną powłokę chroniąca wyświetlacz. Gry przesyłane są do pamięci urządzenia bezprzewodowo, poprzez wbudowany w urządzenie webowy interfejs i sieć Wi-Fi.
PureRetro: Historia Pegasusa, pirackiej wersji Nintendo NES
Specyfikacja techniczna:
- Procesor: dwurdzeniowy ESP32/240 MHz
- Pamięć RAM: 520 KB
- Pamięć na dane: 16 MB
- Przyciski sterujące: cyfrowy pad kierunkowy, A, B, Start, Select
- Wyświetlacz: OLED, 24 x 22 mm, 96 x 64 piksele, proporcje 5:4, 60 FPS
- Dźwięk: głośnik monofoniczny, 13 mm
- Komunikacja: Wi-Fi, Bluetooth LE
- Bateria: 250 mAh.
- Wymiary: 55 x 32 x 14 mm
PureRetro: ZX Spectrum i emulatory, które same przechodzą gry
PocketSprite nie jest jedyną, miniaturową konsolą tego typu. To już kolejna próba zbudowania mobilnej konsoli retro. Warto zainteresować się także monochromatycznym Arduoboy’em, BitBoy’em, albo po prostu poszukać oryginalnego Game Boya Color. PocketSprite nie jest też najmniejszą, mobilną konsolą: konkurencyjny PocketStar, o wymiarach 50 x 30 x 10 jak na razie bije nowy breloczek z grami o kilka milimetrów. Niepokojąco miniaturowe przyciski i mikroskopijny ekran o mniejszej rozdzielczości niż Game Boya (160 x 144 piksele) oraz Segi Master System (256 x 192 piksele) raczej nie zapewnią komfortowej rozrywki. Przydałaby się lupka i bezprzewodowy pad… Środki na zbudowanie konsoli uzyskano poprzez zbiórkę społecznościową w serwisie Crowd Supply, zamówienia można składać do 22.03.2018 roku. Pierwsi nabywcy PocketSprite otrzymają swoje konsole w połowie maja bieżącego roku. Cena zestawu PocketSprite jest zbliżona do rozwiązania RetroPie, zbudowanego na bazie Raspberry Pi.
PureRetro: Pierwsza polska konsola do gier skończyła 40 lat
Powiązane publikacje

Ghost of Yōtei - garść informacji o grze twórców Ghost of Tsushima. Nielinearna kampania, historia i inne
1
Klasyka Star Wars wchodzi do GOG Preservation Program, w tym Dark Forces, Battlefront i X-Wing. Wyprzedaż gier z uniwersum
9
The Elder Scrolls IV: Oblivion - Remastered bije rekordy. Zdobył 4 mln graczy w 4 dni. Tak wygląda odrodzenie legendy RPG
124
La Quimera - gra otrzymała kiepskie pierwsze recenzje, po czym została wycofana na kilka godzin przed premierą
32