OPPO OCAR – Kolejny producent urządzeń mobilnych zainteresowany rynkiem elektrycznych samochodów
Rynek samochodów elektrycznych wydaje się coraz bardziej łakomym kąskiem dla producentów elektroniki użytkowej. Swoje zainteresowanie branżą wyraziło już Apple, które najpewniej skorzysta z pomocy partnerów oraz Xiaomi stawiające na własną moc przerobową. Segment interesuje również Samsunga oraz Huawei, choć obydwa przedsiębiorstwa podchodzą do sprawy w niego inny sposób. Na tym nie kończą się jednak plany gigantów związane z pojazdami napędzanymi energią elektryczną. Swoją cegiełkę zamierza dołożyć również OPPO, choć do tej pory nie mówiono o tym w sposób bezpośredni. To może się niebawem zmienić, gdyż firma zarejestrowała znak towarowy OCAR, który ponad wszelką wątpliwość odnosi się – a jakże – do segmentu motoryzacyjnego.
OPPO rejestruje znak towarowy OCAR. Wszystko wskazuje na to, że nazwa odnosi się bezpośrednio do planów rozszerzania oferty produktowej o samochód napędzany energią elektryczną.
Apple Car - Nowe elektryczne auto już na horyzoncie, zaś Musk zdradza, że Apple miało szansę tanio kupić Teslę, ale nie chciało
Według najnowszych doniesień OPPO złożyło wniosek o rejestrację znaku towarowego „OCAR”. Nieoficjalne, choć wysoce prawdopodobne informacje sugerują ponadto, iż firma prowadzi już wstępne badania nad projektem, którego celem jest stworzenie elektrycznego auta. Oczywiście na ten moment nie możemy liczyć na oficjalne potwierdzenie. Mimo wszystko, wspomina się o tym, że OCAR ma szansę pojawić się na rynku znacznie wcześniej niż produkty konkurencji. Nie musi to wcale oznaczać dobrej wiadomości. Pierwszeństwo przekłada się na większe ryzyko niepowodzenia i brak możliwości uczenia się na błędach innych.
Xiaomi i Great Wall Motor stworzą elektryczny samochód. Partnerstwo ma zostać ogłoszone w przyszłym tygodniu
Jak zdążyliśmy już wspomnieć, Apple, w celu opracowania elektrycznego auta, prawdopodobnie skorzysta z pomocy jednego ze swoich partnerów biznesowych. Xiaomi zaś, chcąc zachować swego rodzaju niezależność, zamierza działać samodzielnie. Nawet Huawei jest zainteresowane rynkiem, choć na ten moment przedsiębiorstwo z Państwa Środka nie zamierza celować w produkcję aut, lecz podzespołów mających posłużyć do ich budowy. Reasumując – najbliższe lata z pewnością okażą się obfitować w premiery samochodów napędzanych energią elektryczną.
Powiązane publikacje

ARM ma już 40 lat. Architektura, która zasila smartfony, serwery i roboty, trafiła do ponad 250 miliardów urządzeń
23
Anthropic chce zajrzeć do wnętrza AI. Czy do 2027 roku odkryjemy, jak naprawdę myślą modele językowe?
22
Firma Elona Muska xAI chce pozyskać 25 miliardów dolarów na budowę superkomputera Colossus 2 z milionem GPU NVIDIA
60
Nowatorski interfejs mózg-komputer od Georgia Tech może zmienić sposób, w jaki ludzie komunikują się z technologią i otoczeniem
4