OneDrive - Microsoft przedstawia plany na przyszłość
Aplikacje działające w chmurze stały się częścią naszego życia - wielkie firmy muszą inwestować w ich rozwój, aby nie zostały wygryzione z rynku. Wśród domowych użytkowników największą popularnością cieszą się usługi dysków w chmurze, które umożliwiają przechowywanie oraz zarządzanie naszymi danymi. Często z dyskiem sieciowym integrowany jest np. edytor tekstu, dzięki czemu na wielu platformach możemy nie tylko przeglądać nasze dokumenty, ale również je edytować. Wybór w tym segmencie jest naprawdę spory - możemy zdecydować się na rozwiązania znanych firm takich jak Google, Dropbox, Microsoft lub Apple, ale nie brakuje także mniejszych korporacji. Jeżeli ktoś z Was korzysta z chmury OneDrive autorstwa firmy Microsoft, to ten rok będzie dla niego pełen zmian.
Korporacja z Redmond postanowiła zaprezentować plan rozwoju swojej usługi w chmurze i trzeba przyznać, że prezentuje się dosyć ciekawie - nowości należy się spodziewać w okresie całego roku, ponieważ będą one wdrażane stopniowo. W drugim kwartale użytkownicy takich systemów jak Android oraz iOS otrzymają możliwość obsługi plików .PDF, do mobilnego Outlooka ma zostać zaimplementowana opcja wysyłania linków do plików, zaś klienci biznesowi otrzymają możliwość zapisywania danych z Outlook Web Access oraz opcję wygaszania udostępnionych zasobów.
Konkurencja nie śpi, więc Microsoft musi aktywnie rozwijać swoje usługi.
Trzeci kwartał będzie najbardziej ciekawy dla użytkowników PC oraz Mac, ponieważ wtedy korporacja udostępni najnowszą, testową wersję aplikacji OneDrive, która zostanie wyposażona w nowy silnik synchronizacyjny. Oprócz tego ma zostać zunifikowany webowy interfejs użytkownika, dodana funkcja odczytywania plików w trybie offline (tylko Android i iOS) oraz rozbudowane opcje odpowiedzialne za udostępnianie danych. Czwarty kwartał obecnego roku przyniesie stabilną wersję OneDrive na komputery PC oraz Mac, która przekształci się w uniwersalną aplikację. Oprócz wyżej wymienionych zmian Microsoft planuje wprowadzić:
- edytowanie dokumentów w trybie offline
- wsparcie dla katalogów offline
- wsparcie dla adnotacji w plikach .PDF (tylko Android i iOS)
- odświeżone załączniki w programie Outlook
- wygaszanie udostępnionych zasobów
Powyższe zmiany nie posiadają żadnego konkretnego terminu wdrożenia. Wszystkie te nowością projektowane są z myślą o nadchodzącym Windows 10 - firma Microsoft chce, aby chmurowe usługi idealnie komponowały się z nowym, uniwersalnym systemem operacyjnym.
Źródło: Neowin
Powiązane publikacje

Meta kontra FTC. Kevin Systrom ujawnia, że Mark Zuckerberg postrzegał Instagram jako zagrożenie dla Facebooka
23
OpenAI rozważa zakup przeglądarki Chrome od Google, co oznacza potencjalną rewolucję w dostępie do sztucznej inteligencji
22
Użytkownicy skarżą się, że ChatGPT zbyt często ich chwali. Czy sztuczna inteligencja przestała mówić prawdę?
44
Facebook traci znaczenie wśród młodszych pokoleń. Wewnętrzne e-maile Meta pokazują rosnące problemy z atrakcyjnością platformy
57