be quiet! Silent Base 801 - Cisza, wygoda i modularność
Powoli zbliżający się koniec roku to zawsze gorący okres dla branży technologicznej. Producenci sprzętu komputerowego z całego świata co i rusz zaskakują nas kolejnymi premierami, byle tylko załapać się na rozpoczynający się okres przedświątecznego szaleństwa zakupowego. Jedni to robią wcześniej, inni później ale zdecydowanie jest w czym wybierać, co testować i o czym pisać. Dosłownie chwilę temu, 23 września, testowaliśmy obudowę niemieckiej marki be quiet! w postaci modelu Silent Base 601. Niemcy jednak nie spoczęli na laurach i na rynek trafił kolejny nowy model. Tym razem mowa o be quiet! Silent Base 801, który ma być propozycją na sterydach względem tej, która recenzowana była ostatnio.
be quiet! Silent Base 801 wyceniono na około 600 złotych za wariant podstawowy i 649 złotych za model z oknem z hartowanego szkła.
Test obudowy be quiet! Silent Base 601 - Klik: I robisz, co chcesz!
be quiet! SIlent Base 801 to obudowa Mid Tower o wymiarach 539 x 282 x 552 (długość x szerokość x wysokość) milimetrów i wadze 11,43 kilograma. Przygotowana została z myślą o płytach głównych w standardzie E-ATX, ATX, Micro ATX oraz Mini ITX. Prócz tego zmieścimy tutaj wieżowe chłodzenia procesora o wysokości 185 milimetrów i karty graficzne o długości do 287 (lub 449 bez klatki HDD) milimetrów. Nośniki danych muszą się zadowolić pięcioma miejscami 3,5 cala lub jedenastoma 2,5 cala, istnieje jednak możliwość dokupienia dodatkowych ramek i powiększenia tego do siedmiu lub piętnastu miejsc. Zatoki 5,25 cala jak nie było, tak nie ma.
be quiet! Dark Base 700 - Premierowy test eleganckiej obudowy
Panel I/O umieszczony na górze obudowy gości dwa USB 3.1 Gen 1 i jedno USB 2.0, porty audio, trzystopniowy kontroler obrotów wentylatorów oraz przycisk Power i Reset. Jeśli chodzi o miejsce na wentylatory to zamontujemy tutaj do ośmiu jednostek - trzy 140/120-milimetrowe na froncie i topie, jedną z tyłu i jedną na pokrywie piwnicy. Fabrycznie otrzymujemy trzy "śmigła" be quiet! Pure Wings 2 140mm. Oczywiście tak jak w modelu Silent Base 601, tak i tutaj znajdziemy wygodny system demontażu paneli bocznych oparty na dwóch przyciskach, miejsce do pionowego montażu kart graficznych, rozbudowaną piwnicę czy wysuwaną ramkę na górze obudowy. Silent Base 801 oferuje jednak dodatkowo modularną tackę na płytę główną, umożliwiającą jej wyjęcie lub przekręcenie. Nowa obudowa be quiet! dostępna będzie w sprzedaży w wersji bez lub z oknem z hartowanego szkła i w trzech kolorach - pomarańczowy, czarny i srebrny. Sugerowane ceny to kolejno 139 i 149 euro, czyli około 600 i 649 złotych.
Powiązane publikacje

DeepCool CH260 i DeepCool CH270 DIGITAL - kompaktowe obudowy komputerowe, które wspierają płyty z odwróconymi złączami
12
Obudowa komputerowa Endorfy Arx 500 Core trafiła do sprzedaży. Fabryczne wentylatory, szklany panel i miejsce na AiO
27
ASUS prezentuje obudowę ATX A31 dla płyt głównych BTF. Klasyczna wielkość i kilka ciekawych rozwiązań montażowych
16
Obudowa Montech XR Wood oferuje fabryczne wentylatory ARGB, filtry przeciwpyłowe i drewniane elementy. Nowość debiutuje
9