LinkedIn z narzędziem pozwalającym znaleźć najlepiej płatne prace
Przypuszczam, że większość z Was szukając nowej pracy robi to przez Internet. Jest szybciej, prościej, ale przede wszystkim dziś pewne zdziwienie budzi już osobiste przynoszenie CV do zakładów, co nie oznacza, że nie ma osób, które tak właśnie robią. Czytając już oferty pracy, zwłaszcza na portalach, gdzie można te ogłoszenia komentować z ciekawości zaglądamy czasami do wspomnianych komentarzy, w których najczęściej rozpętuje się burza na temat tego, że pracodawca proponuje zbyt małe zarobki, bądź nie podaje ich wcale. Trend, by nie podawać płacy rozrósł się nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Indyjska wersja portalu LinkedIn rusza z funkcją, która pomoże szukającym pracy niejako sprostać temu problemowi.
Indyjska wersja portalu LinkedIn rusza z funkcją Salary, która pomoże szukającym pracy dowiedzieć się jakiego wynagrodzenia spodziewać się po danym stanowisku w danym mieście.
Badania Epson: praca z domu nieuniknioną przyszłością
Od dwóch miesięcy indyjska wersja portalu LinkedIn sumiennie zbierała dane na temat zarobków swoich użytkowników. Na tej podstawie serwis potrafi teraz z mniejszą bądź większą dokładnością określić poszukującym pracy, ile mniej więcej zarabia się na danym obszarze i w danym sektorze. Oczywiście z czasem, gdy coraz więcej użytkowników będzie wprowadzało informacje o swoich zarobkach, system ten będzie już tylko bogatszy w takie dane, a co za tym idzie bardziej dokładny. Jak jednak serwis chce dobrowolnie pozyskać dane o zarobkach swoich pracowników? To całkiem proste.
Praca zdalna - marzenie czy przekleństwo? Jak to jest?
Użytkownicy wersji Premium wpisując stanowisko i miejsce pracy w wyszukiwarkę od razu dostaną informację o tym, ile mniej więcej zarabia się w określonym miejscu. Jednak jeśli użytkownik nie posiada wersji Premium, a wciąż chciałby skorzystać z tej funkcji, musi jedynie oddać do bazy swoje dane o pensji, wraz z przypisaniem do niej wykonywanego zawodu i miejsca, gdzie ten zawód wykonuje. Dotychczasowe zbieranie danych wykazało, że najlepiej płatnymi branżami w Indiach są te, zajmujące się hardwarem, sieciami, oprogramowaniem, usługami IT, a następnie placówki medyczne i finansowe. Funkcja ta od jakiegoś czasu działa także w amerykańskiej wersji serwisu. Nie wiadomo jednak, czy ewentualnie trafi do Polski.
Powiązane publikacje

Meta kontra FTC. Kevin Systrom ujawnia, że Mark Zuckerberg postrzegał Instagram jako zagrożenie dla Facebooka
23
OpenAI rozważa zakup przeglądarki Chrome od Google, co oznacza potencjalną rewolucję w dostępie do sztucznej inteligencji
22
Użytkownicy skarżą się, że ChatGPT zbyt często ich chwali. Czy sztuczna inteligencja przestała mówić prawdę?
44
Facebook traci znaczenie wśród młodszych pokoleń. Wewnętrzne e-maile Meta pokazują rosnące problemy z atrakcyjnością platformy
57