Lazer3D LZ7 - Obudowa dla fanów komputerów typu SFF
Ile ludzi, tyle preferencji. To stwierdzenie jest prawdziwe również dla zapaleńców komputerowych. Tym razem jednak nie rozchodzi się o producentów konkretnych podzespołów, a wymiary samych blaszaków. Jedni celują w autorskie układy chłodzenia cieczą czy zestawy z kilkoma kartami graficznymi, gdzie bez dużych obudów typu Full Tower ani rusz. Inni wolą zaś niewielkie komputery typu Small Form Factor, które nie rzucają się w oczy i zajmują mało miejsca. To właśnie dla drugiej grupy osób brytyjska marka Lazer3D zaprezentowała swoją pierwszą obudowę LZ7. W niewielkiej, 7-litrowej konstrukcji pomieścimy płyty Mini-ITX, karty graficzne z dwuslotowym układem chłodzenia oraz zasilacz w formacie SFX.
Obudowa Lazer3D LZ7 dostępna jest wyłącznie w brytyjskim sklepie OverclockersUK. Jej cena wynosi 179 funtów, czyli około 830 złotych.
Lazer3D LZ7 to obudowa typu Cube dla fanów SFF, która ma wymiary 266 x 198 x 158 (szerokość x głębokość x wysokość) milimetrów, co przekłada się na pojemność nieco ponad 7 litrów. Konstrukcja wykonana została z arkuszy akrylowych o grubości 3 i 5 milimetrów oraz wstawek z proszków poliamidowych na rogach. W środku zamontować możemy płyty główne w standardzie Mini-ITX, dwuslotowe karty graficzne nie dłuższe niż 186 milimetrów oraz chłodzenia procesora o wysokości do 67 milimetrów. Innymi słowy wejdą tu wydajniejsze modele GPU takie jak Gigabyte 1070 ITX OC czy MSI 1070 Aero ITX oraz sprawdzone coolery CPU pokroju Noctuy NH-L12. Dla nośników danych znajdziemy dwa miejsca 2,5" (do 15 milimetrów grubości) oraz slot dla SSD M.2 pod płytą główną. Nie zabrakło też na przodzie miejsca dla jednego wentylatora 140- lub 120-milimetrowego typu slim (czyli do 15 milimetrów grubości).
Dr Ząber Sentry - sukces polskiej obudowy wielkości konsoli
Panel I/O w Lazer3D LZ7 jest raczej skromny i umieszczony został na froncie. Znajdziemy tutaj przycisk Power, diodę sygnalizującą pracę dysku, porty audio i dwa złącza USB 3.1 Gen 1. Obudowa dostępna jest już w sprzedaży w dwóch wariantach kolorystycznych - białym i czarnym. Niestety zakupić ją można wyłącznie za pośrednictwem brytyjskiego sklepu OverclockersUK. Na stronie znajdziemy bogaty konfigurator, który pozwala dostosować całość pod siebie. Mowa zarówno o konkretnych panelach, jak i wstawkach kolorystycznych. Podstawowy wariant kosztuje 179 funtów, co przekłada się na około 830 złotych. Drogo. Co prawda to niszowy segement, ale chociażby nasz rodzimy Dr Ząber Sentry w podobnej cenie wykonany jest ze stali. Mimo wszystko cieszy mnie kolejna taka propozycja na rynku.
Powiązane publikacje

DeepCool CH260 i DeepCool CH270 DIGITAL - kompaktowe obudowy komputerowe, które wspierają płyty z odwróconymi złączami
12
Obudowa komputerowa Endorfy Arx 500 Core trafiła do sprzedaży. Fabryczne wentylatory, szklany panel i miejsce na AiO
27
ASUS prezentuje obudowę ATX A31 dla płyt głównych BTF. Klasyczna wielkość i kilka ciekawych rozwiązań montażowych
16
Obudowa Montech XR Wood oferuje fabryczne wentylatory ARGB, filtry przeciwpyłowe i drewniane elementy. Nowość debiutuje
9