Hakerzy naruszyli bezpieczeństwo serwisów mailowych Microsoftu
W styczniu tego roku miał miejsce ogromny wyciek danych mailowych. Sprawa dotyczyła aż 773 milionów adresów email, z których wykradziono 21 milionów haseł. Tymczasem teraz na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy, grupa hakerów naruszyła bezpieczeństwo usług mailowych Microsoftu. Ich działaniami zostały dotknięte domeny takie, jak Outlook, MSN oraz Hotmail. Proceder trwał od 1 stycznia do 28 marca 2019 roku. Według firmy z Redmond, sprawcy nie byli w stanie jednak przeczytać maili ani przechwycić haseł. Ponadto amerykańska korporacja potwierdziła, że problem ten nie sięgnął żadnej firmy z sektora enterprise. Mimo wszystko osoby, których dotknął ten atak mogą być podatne na dalsze złośliwe działania.
Pomiędzy 1 stycznia a 28 marca 2019 roku, hakerzy mieli dostęp do konta pracownika pomocy technicznej. Naruszono bezpieczeństwo kont na domenach takich, jak Outlook, MSN oraz Hotmail.
W niewyjaśniony do tej pory sposób, grupa hakerów weszła w posiadanie konta pomocy technicznej Microsoftu. Dzięki niemu cyberprzestępcy mogli uzyskać dostęp do dowolnego konta w domenach Outlook.com, MSN oraz Hotmail. Microsoft potwierdził, że hakerzy mogli podejrzeć strukturę folderów i odbiorców wiadomości w danych skrzynkach, jednak nie doszło do wykradzenia haseł. Sprawcy nie mogli również uzyskać dostępu do treści wiadomości ani załączników. Amerykańska korporacja zidentyfikowała i zdezaktywowała już konto pracownika pomocy technicznej, którego bezpieczeństwo naruszono.
Oszust wyłudził ponad 100 mln dolarów od Facebooka i Google
Microsoft uważa, że poszkodowani mogą teraz otrzymywać maile ze spamem bądź paść ofiarą ataków phishingowych. Dlatego też firma zaleca zwiększoną czujność posiadaczom kont na powyższych domenach, a także zmianę haseł. Każdy z użytkowników został powiadomiony o sytuacji. Z ustaleń Microsoftu wynika, że część adresów mailowych pochodziło z Unii Europejskiej. Gigant z Redmond rozpoczął śledztwo i zaostrzył wewnętrzne procedury oraz sposób funkcjonowania własnych systemów aby zapobiec takim sytuacjom w przyszłości.
Powiązane publikacje

Meta kontra FTC. Kevin Systrom ujawnia, że Mark Zuckerberg postrzegał Instagram jako zagrożenie dla Facebooka
23
OpenAI rozważa zakup przeglądarki Chrome od Google, co oznacza potencjalną rewolucję w dostępie do sztucznej inteligencji
22
Użytkownicy skarżą się, że ChatGPT zbyt często ich chwali. Czy sztuczna inteligencja przestała mówić prawdę?
44
Facebook traci znaczenie wśród młodszych pokoleń. Wewnętrzne e-maile Meta pokazują rosnące problemy z atrakcyjnością platformy
57