Fractal Design wstrzymuje sprzedaż obudowy Torrent i ogłasza program wymiany. Winowajcą wadliwe huby dla wentylatorów
Nieco ponad tydzień temu na rynku debiutowała nowa obudowa od cenionego szwedzkiego producenta. Mowa o modelu Fractal Design Torrent, który momentalnie kupił serca zarówno recenzentów, jak i konsumentów. Wszystko za sprawą oryginalnego projektu z przyciągającym wzrok frontem oraz przewiewnego wnętrza z aż pięcioma fabrycznymi wentylatorami - z czego dwoma 180-milimetrowymi, które zapewniają niskie temperatury karty graficznej, procesora oraz płyty głównej. Wygląda jednak na to, że nie jest to produkt idealny. Szwedzi właśnie poinformowali o wstrzymaniu sprzedaży tej obudowy i ogłosili program wymiany. Wszystko za sprawą dołączonego huba dla wentylatorów.
Jeśli masz obudowę Fractal Design Torrent to producent dostarczy ci nowy HUB zupełnie za darmo. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz.
Test obudowy Fractal Design Torrent - Połączenie designerskiego, przewiewnego frontu z wentylatorami 180-milimetrowymi
Jak można przeczytać w komunikacie na stronie producenta (KLIK!), sprzedaż najnowszej obudowy Fractal Design w postaci modelu Torrent została tymczasowo wstrzymana. Wszystko z powodu dołączanego huba dla wentylatorów Nexus P9 Slim, który stworzony został z myślą o obsłudze do dziewięciu jednostek typu 4-pin i zasilany jest wtyczką SATA. Niestety jak wykryto pojedyncze egzemplarze zostały uszkodzone już na etapie produkcji, co może skutkować wywoływaniem spięć, a tym samym stanowić zagrożenie dla komputera i jego otoczenia. Fractal Design zdecydowało się wycofać z rynku wyprodukowane do tej pory egzemplarze i przeprojektować hub. Nowe modele Fractal Design Torrent będą pozbawione tej wady.
Oficjalne oświadczenie GIGABYTE w sprawie wybuchających zasilaczy z serii GP-P850GM oraz GP-P750GM
Dla osób, które zdążyły już zakupić obudowę Fractal Desing Torrent istnieją dwa rozwiązania. Pierwsze to wymontowanie Nexus P9 Slim, wypełnienie odpowiedniego zgłoszenia i otrzymanie za darmo poprawionego huba. Cała operacja jest banalnie prosta - trzeba odłączyć komputer od prądu, zdjąć panel boczny, odpiąć wentylatory, wykręcić trzy śrubki i ostrożnie wyjąć hub. Cała operacja wyjaśniona jest w formie tekstowej ze zdjęciami, ale i filmu o TUTAJ. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest zaś TUTAJ. Druga opcja dla osób, które nie chcą czekać na nowy HUB lub po prostu nie czują się na siłach by go wymieniać to zwrot obudowy do sklepu. Osoby nie korzystające z Nexus P9 Slim nie mają się czego obawiać, tak długo jak nie zasilili go wtyczką SATA. A Szwedom należy się pochwała za szybką i stanowczą reakcję, a nie chowanie głowy w piach i zrzucanie winy na użytkowników i recenzentów jak pewna firma od zasilaczy...
Powiązane publikacje

Zalman M4 White - stylowa obudowa komputerowa, która oprócz wyglądu zapewnia świetne możliwości chłodzenia
20
Cooler Master MasterBox Q300L V2 - odświeżona wersja wartej uwagi obudowy typu mATX
6
Sharkoon VS8 oraz VS9 - minimalistyczne obudowy ATX Midi Tower w wersjach do biura, jak i do pokoju gracza
7
Montech AIR 903 - seria obudów komputerowych, nastawiona na możliwie niskie temperatury podzespołów
18