Test be quiet! Dark Power P9 i Straight Power E8
- SPIS TREŚCI -
Rynek zasilaczy komputerowych ciągle się zmienia, ponieważ stałe dążenie do wyższej sprawności i stabilności napięć wymusza na producentach udoskonalenie swoich jednostek, aby dorównały wymogom urządzeń, które przyszło im zasilać. Drugi wcale nie mniej ważny aspekt to duża konkurencja, z którą trzeba się zmierzyć, żeby zdobyć serce i portfele potencjalnych klientów. Be quiet!, który w Polsce od wielu lat postrzegany jest jako producent wydajnych i cichych zasilaczy komputerowych, właśnie wprowadził do swojej oferty, nowe odświeżone modele dobrze znanych serii Straight Power, Straight Power CM oraz Dark Power PRO. Postaramy się przybliżyć Wam jakie zmiany zostały poczynione i przede wszystkim, czy są to zmiany na lepsze? Zapraszamy zatem do porównania 3 jednostek marki be quiet! Dark Power PRO P9, Straight Power E8 CM oraz Straight Power E8.
Autor: Rafał Romański
Marka be quiet! (nie BeQuiet, bequiet, be-quiet czy inne typu stwory) znana jest ze swoich wydajnych i dopracowanych jednostek zasilających. Jak przystało na dużego i znanego producenta zasilaczy, nie posiada w swojej ofercie tylko jednej serii PSU. Be quiet! ofertę ma bardzo szeroką, a korzystając z okazji, pokrótce ją przybliżymy.
Podział PSU jest związany z zastosowaniami, jak i obciążeniami jakim muszą sprostać jednostki. Aktualną ofertę zasilaczy ATX można znaleźć w tabelce poniżej.
Zastosowanie powyższych serii:
Pure Power L7 – zasilacze skierowane do tak zwanego przeciętnego Kowalskiego. Ciche, wydajne i co najważniejsze tanie w zakupie. Wersja L7 wniosła dodatkowo złącze PCI-E do zasilania kart graficznych. Więcej w artykule: be quiet! Pure Power
Straight Power E8 – jednostki z tzw. średniej półki cenowej. Są wydajne, mają 3 linie 12V (model 400W) lub 4 linie 12V (modele od 450W). Rozpiętość mocy pozwala dobrać odpowiedni zasilacz do naszych wymogów.
Straight Power E8 CM – zasilacze klasyfikujące się w średniej półce cenowej. Wersja Cable Managment (CM) jak sama nazwa wskazuje posiada odpinane przewody, dzięki czemu będziemy mogli podłączyć tylko te wiązki, które są nam aktualnie potrzebne.
Dark Power PRO P9 – seria mieszcząca się w klasie Premium, w której produkty są doskonale przemyślane, dopracowane i ich wydajność zadowoli chyba każdego, nawet zwariowanego Overclockera.
Od lewej: Dark Power PRO P9, Straight Power E8 CM, Straight Power E8
Zasilacze be quiet! z poprzednich serii gościły już w naszych testach. Poczynając od najniższej serii Pure Power L7 (czytaj artykuł), przechodząc przez Straight Power E7 CM (czytaj artykuł) a kończąc na najmocniejszym Dark Power PRO P8 (czytaj artykuł). Dziś w naszym laboratorium przetestujemy odświeżone wersję Straight Power E8, Straight Power E8 Cable Management oraz Dark Power PRO P9. Jakie zmiany zostały poczynione w najnowszych jednostkach? Czy był to tylko mały facelifting czy zrobiono krok dalej i poprawiona konstrukcja przełożyła się na wyższą sprawność oraz stabilność napięć? Na te i inne pytania postaramy się Wam dzisiaj odpowiedzieć. Zacznijmy jednak od informacji technicznych jakie podaje producent na temat swoich jednostek. Chętnych zapraszam do kliknięcia poniższego zdjęcia w celu pobrania pliku PDF z pełnym porównaniem danych omawianych dziś jednostek be quiet!
Zasilacze Straight Power i Straight Power CM to bliźniacze konstrukcję, różniące się od siebie zastosowaniem odpinanych przewodów, dlatego też opisy tych produktów na dalszych stronach będą bardzo podobne.
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- następna ›
- ostatnia »
Powiązane publikacje

Jaki zasilacz do komputera? Poradnik zakupowy i polecane zasilacze komputerowe w cenach od 200 do 2000 złotych na lipiec 2024
126
Jaki zasilacz do komputera? Poradnik zakupowy i polecane zasilacze komputerowe 2023 w cenach od 200 do 2000 złotych
135
Test zasilacza be quiet! Pure Power 11 FM 1000 W - Duża moc w rozsądnej cenie, 80 PLUS Gold i modularne okablowanie
31
Jaki zasilacz do komputera? Poradnik zakupowy i polecane zasilacze komputerowe 2021 w cenach od 200 do 2000 złotych
103