Thermaltake View 27 - obudowa ze szklanym bokiem i topem
Obudowy komputerowe posiadające transparentny panel boczny bardzo szybko zyskały na popularności. Entuzjaści dobrze wyglądających maszyn, zaś w szczególności fani konstrukcji posiadających zaawansowane układy chłodzenia cieczą, wręcz nie wyobrażają sobie pracy z zamkniętą obudową. Tajwańskie przedsiębiorstwo Thermaltake postanowiło pójść o krok dalej, czego efektem jest nowa obudowa o nazwie View 27. W samej skrzynce przyznać trzeba, nic nadzwyczajnego nie znajdziemy, ale jedno bardzo rzuca się w oczy - panel boczny. Producent postanowił przedłużyć okno po górny panel, dzięki czemu jesteśmy w stanie zajrzeć do środka nie tylko z boku. Pomysł jest bardzo oryginalny, przez co konstrukcja powinna bez problemu odnaleźć się na rynku.
Oryginalny pomysł w postaci przedłużanego okna powinien przynieść spory sukces nowej obudowie od Thermaltake.
Thermaltake View 27 to obudowa typu mid-tower, w której bez problemu zmieścimy wszystkie płyty w rozmiarze ATX. Ponadto, dzięki zastosowaniu specjalnej przejściówki, skrzynka może pochwalić się możliwością zamontowania karty graficznej równolegle z płytą główną. Przyznać trzeba, że w połączeniu z blokiem wodnym może to wyglądać naprawdę interesująco. W końcu komu nie podoba się widok płynącej cieczy w komputerze, prawda? Następnym wartym wzmianki jest fakt, że front obudowy również został wykonany z transparentnego tworzywa, tyle, że przyciemnianego. Dzięki takiemu zabiegowi możemy w przyjemny dla oka sposób zaprezentować świecące wentylatory LED, których producent pozwolił zamontować trzy sztuki. Jeśli chodzi o wspomnianą ciecz, to wewnątrz obudowy jesteśmy w stanie umieścić chłodnicę w rozmiarze 360 mm. Jeśli jednak zdecydujemy się chłodzić procesor w bardziej standardowy sposób, to trzeba pamiętać, że maksymalna długość radiatora może wynieść tylko 155 mm. W przypadku karty graficznej możemy wsadzić model o długości nawet 400 mm.
Thermaltake Core P3 - nowa obudowa typu otwartego
Wymiary Thermaltake View 27 wynoszą odpowiednio 508 x 201 x 479 mm, przy wadze 6.4 kg. Całość poza oczywistymi wstawkami została wykonana ze stali SECC. W najnowszej konstrukcji od Thermaltake jesteśmy także w stanie zamontować cztery urządzenia 3.5" i dwa 2,5". Decydując się na obudowę z zabudowanym górnym panelem trzeba mieć na uwadze fakt, że sporym problemem może okazać się wyprowadzenie ciepłego powietrza z naszego komputera. W tym przypadku zaleca się zastosowanie bardzo wydajnych wentylatorów. Od przodu miejsce mamy na trzy 120 mm jednostki, które fabrycznie osłonięte są filtrem przeciwkurzowym. Na gustownie wyglądającym przednim panelu znajdziemy też włącznik zasilania, przycisk resetu, dwa USB 2.0, jeden USB 3.0 jak i dwa gniazda audio 3.5 mm. View 27 powinna niedługo trafić na półki sklepowe, ale dokładna data premiery i cena nie jest jeszcze znana.
Powiązane publikacje

DeepCool CH260 i DeepCool CH270 DIGITAL - kompaktowe obudowy komputerowe, które wspierają płyty z odwróconymi złączami
12
Obudowa komputerowa Endorfy Arx 500 Core trafiła do sprzedaży. Fabryczne wentylatory, szklany panel i miejsce na AiO
27
ASUS prezentuje obudowę ATX A31 dla płyt głównych BTF. Klasyczna wielkość i kilka ciekawych rozwiązań montażowych
16
Obudowa Montech XR Wood oferuje fabryczne wentylatory ARGB, filtry przeciwpyłowe i drewniane elementy. Nowość debiutuje
9