Polskojęzyczny Asystent Google będzie dostępny od 15 stycznia
Zgodnie z tym co pisze serwis Wirtualnemedia.pl, już 15 stycznia 2019 roku będziemy mieli szansę zapoznać się z polską wersją Asystenta Google. To, jak obecnie możemy komunikować się z naszym smartfonem, aby wykonał nasze polecenie to bardzo ograniczone sekwencje, opierające się na prostych zdaniach głosowych skierowanych na przykład do aplikacji Google Mapy bądź do wyszukiwarki Google. Ale asystent głosowy, który ma wsparcie w wielu innych krajach, to dużo więcej możliwości, z których i my już niebawem będziemy mogli skorzystać. Równie mocno cieszy fakt, że wraz ze spolszczeniem Asystenta, Polacy w przyszłości będą mogli wykorzystać także możliwości inteligentnych głośników.
Zgodnie z tym co pisze serwis Wirtualnemedia.pl, już 15 stycznia 2019 roku będziemy mieli szansę zapoznać się z polską wersją Asystenta Google.
Nie tylko Google, Apple i Amazon! Powstaje polski asystent głosowy
Do tej pory jeśli entuzjaści technologii chcieli skorzystać z gadżetu jakim jest inteligentny głośnik (np. Google Home), zmuszeni byli komunikować się z nim w języku angielskim. 15 stycznia w Warszawie odbędzie się jednak wydarzenie związane prawdopodobnie z ogłoszeniem polskiej wersji asystenta Google, co nie jest jednak niestety tożsame z jego natychmiastowym wdrożeniem. Póki co media dostają po prostu pierwsze zaproszenia od Google, których to treść (poniżej) może wskazywać tylko na zapowiedź polskiej wersji językowej asystenta. Wiele firm (Google ale i pozostałe, które mogą pochwalić się własnym asystentem głosowym jak Xiaomi czy Apple) nie ukrywa, że asystenci głosowi to nie tylko wygodna, ale i nieunikniona przyszłość.
SDC 2018: Samsung widzi asystenta Bixby jako wszechobecną SI
Co więc potrafi taki asystent marki Google? W połączeniu z innymi aplikacjami (na przykład muzycznymi), nasłuchuje naszych poleceń odnośnie wyrażenia chęci co do opuszczenia konkretnego kawałka, nie wspominając już o zwiększeniu głośności bądź odtworzeniu kolejnej ścieżki. Po sparowaniu z aplikacją WhatsApp, za pomocą komend głosowych podyktuję i wyślemy wiadomość do konkretnej osoby bez dotykania telefonu czy komputera. Już teraz możliwości asystenta są ogromne i dotyczą również między innymi sprawdzania pogody czy zarządzania kalendarzem. Wszystkie możliwości Asystenta (póki co w anglojęzycznym obszarze) możecie znaleźć tutaj.
Powiązane publikacje

ARM ma już 40 lat. Architektura, która zasila smartfony, serwery i roboty, trafiła do ponad 250 miliardów urządzeń
23
Anthropic chce zajrzeć do wnętrza AI. Czy do 2027 roku odkryjemy, jak naprawdę myślą modele językowe?
22
Firma Elona Muska xAI chce pozyskać 25 miliardów dolarów na budowę superkomputera Colossus 2 z milionem GPU NVIDIA
60
Nowatorski interfejs mózg-komputer od Georgia Tech może zmienić sposób, w jaki ludzie komunikują się z technologią i otoczeniem
4