Intel: Ominięcie procesorów Broadwell dla PC było pomyłką
Strategia Intela dotycząca segmentu procesorów zdziwiła wielu obserwatorów tego rynku - firma znacząco zwolniła rozwój swojej oferty, czego wynikiem było przesunięcie premiery układów Skylake dla desktopów aż do sierpnia 2015 roku. Właśnie dlatego w ubiegłym roku mieliśmy do wyboru albo układy należące do serii Haswell Refresh, albo wydajne i drogie jednostki Haswell-E. W tym samym czasie do oferty trafiły mobilne, 14-nanometrowe procesory Broadwell, które stały się źródłem wielu kontrowersji. Powszechnie uważano, że Intel rzeczywiście odwraca się od segmentu desktopów, a rozwój układów dla pecetów stanie się jeszcze wolniejszy. Ciekawym momentem była premiera odblokowanych jednostek Intel Core i5-5675C oraz Core i7-5775C (Broadwell) - niezbyt opłacalne modele przeznaczone dla płyt głównych z podstawką LGA 1150 stały się tak naprawdę wstępem do debiutu platformy Skylake...
Intel: Pomyliliśmy się, ale teraz wracamy do dobrej strategii.
Bardzo łatwo się w tym wszystkim pogubić i wiele wskazuje na to, że klienci również nie zrozumieli intencji Intela. Jak myślicie, czy "niebiescy" są zadowoleni ze swojej strategii stosowanej przez ostatnie 2 lata? Okazuje się, że przyszła pora na pierwsze refleksje. Kirk Skaugen pełniący funkcję wiceprezesa Intela podczas konferencji Citigroup przyznał, że ominięcie ubiegłorocznej premiery jednostek Broadwell dla desktopów było pomyłką, która kosztowała producenta wiele milionów dolarów.
Warto jednak pamiętać o problemach z uzyskiem w 14-nanometrowym procesie technologicznym - to właśnie one miały spowodować ominięcie pecetów i skupienie się na urządzeniach mobilnych. Nie ma wątpliwości, że "przyznanie" się Intela do błędu ma zwiększyć zainteresowanie najnowszymi procesorami z serii Skylake. Producent nie ukrywa, że zakup nowych podzespołów komputerowych w ostatnich miesiącach nie był zbyt opłacalny, ale premiera szóstej generacji układów Core wszystko zmieniła... Tak więc, procesory Intel Skylake są promowane jako powrót na dobre tory i właśnie dlatego klienci powinni być zainteresowani ich zakupem.
Test procesora Intel Core i5-6600K Skylake. Mocne cztery rdzenie
Test procesora Intel Core i7-6700K Skylake. Premiera LGA 1151
Powiązane publikacje

Nowe procesory AmpereOne M dla aplikacji AI i chmurowych oferują do 192 rdzeni Arm i obsługują do 3 TB pamięci DDR5
20
Architektura ARM w PC. Czy możliwa jest kooperacja NVIDIA i MediaTek oraz premiera układu N1/N1X jeszcze w 2025?
20
Komputery kwantowe coraz bliżej. Giganci technologiczni prezentują najnowsze rozwiązania w tej dziedzinie
24
Procesor Intel Arrow Lake pokazany na zdjęciach – chipletowa budowa oraz przebudowany zestaw rdzeni
33