Finały ósmego sezonu ESL Pro Series okiem PurePC.pl
Gry komputerowe od zawsze wiązały się z zaciekłą rywalizacją i krwawymi pojedynkami, jednak dopiero od niedawna wielu ludzi zaczęło dostrzegać jakże sportowy charakter rozgrywek prowadzonych już nie tylko w domu przed monitorem, ale również na wielkich imprezach gromadzących dziesiątki tysięcy fanów. Pamiętacie finały Intel Extreme Masters w katowickim Spodku? To właśnie od pierwszego wielkiego wydarzenia w najnowszej polskiej historii e-sportu mówimy o wyraźnym wzroście świadomości zwykłych ludzi, którzy coraz częściej postrzegają gry komputerowe jako narzędzia do rywalizacji na poziomie co najmniej krajowych rozgrywek piłki nożnej.
Różnego rodzaju turnieje oraz ligi to oczywiście żadna nowość, jednak organizatorzy dostrzegają coraz większy potencjał drzemiący w takich imprezach i dołączają się do tej jakże dochodowej machiny rosnącej cały czas w siłę. W tym roku byliśmy świadkami ósmego sezonu rozgrywek w ramach ESL Pro Series (EPS) - przez kilka tygodni dochodziło do pojedynków fazy grupowej zarówno w League of Legends, jak i Counter-Strike: Global Offensive.
Na finałach ESL Pro Series w Krakowie nie zabrakło także PurePC.pl
W ubiegły weekend odbył się wielki finał w centrum M1 w Krakowie, który był zwieńczeniem całej serii przygotowanej przez ESL Polska, Intela, NTT, SteelSeries, Riot Games oraz centra handlowe M1. W stolicy małopolski nie mogło oczywiście zabraknąć także ekipy PurePC.pl wraz z ciekawym sprzętem i atrakcjami na naszym stoisku. Redakcyjny komputer złożony specjalnie na potrzebny wydarzenia posiadał następujące podzespoły:
Komputer pokazowy PurePC
- Procesor: Intel Core i5-4690K 3,5 GHz @ 4,5 GHz Devil's Canyon
- Płyta główna: ASUS Z97 Maximus VII Ranger
- Karta graficzna: ASUS GTX 780 Strix OC Edition 6 GB
- Dysk SSD: Intel SSD 730 240 GB
- Pamięci RAM: G.Skill TridentX 2 x 4 GB 2400 MHz CL9
- Cooler procesora: be quiet! Dark Rock Pro 2
- Zasilacz: be quiet! Dark Power Pro 750W
Oczywiście komputer w tej specyfikacji miał na celu pokazanie możliwości złożenia bardzo wydajnego zestawu, który przy normalnych zastosowaniach zachowuje względną ciszę... ;] Portal PurePC.pl od zawsze był bezpośrednio związany ze sceną overclockingu, więc w centrum M1 w Krakowie pokazaliśmy także ekstremalne podkręcanie nowych jednostek Intela - za sterami zasiadł doświadczony Grzegorz "ivanov" Iwan, dla którego w temacie OC nie ma pytań bez odpowiedzi. Platforma do ekstremalnego podkręcania składała się z następujących podzespołów:
Komputer do ekstremalnego podkręcania z ciekłym azotem
- Procesor 1: Intel Core i7-4790K
- Procesor 2: Intel Core i5-4690K
- Procesor 3: Intel Pentium G3258
- Płyta główna: ASUS Z97 Maximus VII Ranger
- Karta graficzna: ASUS GTX 780 Ti ROG Matrix
- Dysk SSD: Intel SSD 730 240 GB
- Pamięci RAM: G.Skill TridentX 2 x 8 GB 2400 MHz CL10
- Zasilacz: Enermax Platimax 1350W OC Edition
Wszystkie wymienione procesory zostały oczywiście schłodzone przy pomocy ciekłego azotu, który dosłownie pływał po podłodze. Rafał Romański pokazywał widzom różnego rodzaju sztuczki związane właśnie z LN2, co cieszyło się sporym zainteresowaniem szczególnie u młodszych fanów tematyki OC ;] Przejdźmy jednak do sedna - co udało się uzyskać na naszym stanowisku? Bez większych problemów procesory zostały przetaktowane do następujących wartości:
Wyniki podkręcania procesorów
- Intel Core i7-4790K: podkręcenie z 4,0 GHz na 6,1 GHz
- Intel Core i5-4690K: podkręcenie z 3,5 GHz na 5,9 GHz
- Intel Pentium G3258: podkręcenie z 3,2 GHz na 5,9 GHz
Zdjęcia wykonano aparatem Samsung NX30.
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- następna ›
- ostatnia »
Powiązane publikacje

European Hardware Awards 2025 - Lista finalistów. Ten sprzęt cieszy się największym uznaniem dziennikarzy i testerów
18
Ankieta EHA 2025 dotycząca sprzętu, trendów zakupowych i technologii. Do wygrania trzy karty graficzne Sapphire RX 9070 XT
80
Serwis PurePC idzie z duchem czasu i oddaje się w ręce sztucznej inteligencji. Szykujcie się na jeszcze więcej newsów i artykułów!
182
Gala European Hardware Awards 2025 na Tajwanie - Branżowe wydarzenie podczas targów Computex
31